Whiplash live in Athens 14 April An Club,Thessaloniki 15 April Eightball

Έλα ρε φίλε τι μαλακίες είναι αυτές;;; Στο μέγαρο ήταν το live??

Έλεος πια!!! Ελάτε αύριο 8ball με τα δικά μας τα παιδιά του μαγαζιού που κάνουν και οι ίδιοι stagediving :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

οι Whiplash γαμησαν στην αρχη και λιγο στο τελος. στην μεση το σετ εκανε μια κοιλια μεγαλυτερη και απο του Γρηγορη του Eat Metal ! βαρεθηκα ουκ ολιγες φορες… και ναι, εννοειται ειναι αρπαχτη, οταν λενε το τουρ τους power and pain tour 2011, οταν δηλαδη βασιζουν το τουρ σε ενα αλμπουμ που βγηκε 25+ χρονια πριν. αλλα αυτο και το ξερεις και το περιμενεις. γουσταρεις ομως γιατι θα ακουσεις κομματια που αγαπας. αν καποιος περιμενε κατι παραπανω… εθελοτυφλουσε (το εθεσα οσο πιο ευγενικα μπορουσα :stuck_out_tongue: )

οσον αφορα τους (ο θεος να τους κανει) σεκιουριταδες, ειδικα ο φλωροχοντρος με το μουσι και την μπλουζα kamelot…ΓΑΜΙΕΤΑΙ ! απο το πρωτο stagedive επεδειξε τετοια τσατιλα που ηταν για σφαλιαρες. ας ειχα το μεγεθος του και θα αρπαζε καμια ψιλη χαχαχα. οι αλλοι 2 νταξει ηταν πιο cool, εκαναν την δουλεια τους, ο ενας ξεφυγε λιγο σε καποια φαση αλλα νταξει…

4-5 κομματια θα μου μεινουν απο αυτο το λαιβ, το υπολοιπο πνιγηκε στο χασμουρητο…

ρε παιδια εδω δεν επαιξαν Message In Blood !! [-X

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ NIR1…εκανε κοιλια το λαιβ στην μεση…οσο για το παιδι δεν ειναι σεκιουριτας…για δειτε http://www.myspace.com/silentragegreece/photos/48516435#{"ImageId"%3A48516435} σας θυμιζει τιποτα? :lol: καλο παιδι ειναι απλα τον εβαλαν για να κανει και καλα τον σεκιουριτα…α οσοι ερθεται GRAVE DIGGER-RAGE ειναι support η μπαντα του.

^^ γιατί εμείς μιλαμε με αποδείξεις…:lol:

σιγουρα δεν ειναι σεκιουριτας, οι περισοτεροι απο κει ειναι στην οριτζιναλ… δεν λεω, μπορει να ειναι γαμω τα παιδια, αλλα χτες φανηκε απλως ΜΑΛΑΚΑΣ…
πωωωωω αυτο το ειδος που παιζουν ειναι το πιο σπαστικο στο μεταλ μετα το grind… #-o
(in my opinion παντα ετσι ?..)

Καλα εννοειται, ο καθενας εχει τα ακουσματα του…και εγω δεν τρελαινομαι…μονο για OZZY (Θ-Ε-Ο-Σ) :p:D

συμφωνω πως και εγω περιμενα κατι παραπανω απο το live,αλλα δεν μπορουμε να μην παραδεχτουμε πως σε κομματια οπως το stage dive,το the burning of atlanta,walk the plank και στο power thrashing death δεν εγινε χαμος!σιγουρα το κακο ηταν πως αυτος ο χαμος την μια υπηρχε στο live και την αλλη χανοταν καπου,αλλα σιγουρα εγω προσωπικα περασα πολυ καλα και ελπιζω να ερθουν συντομα παλι και να κανουν ακομα καλυτερο live,μην ξεχναμε οτι ειναι και το πρωτο τους live μετα απο αρκετο καιρο με 2 καινουργια μελη

Ξεφτιλα…
Για τους σεκιουριταδες προφανως και φταιει το συγκροτημα, αν θελει αυτο να γινεται της πουτανας στη σκηνη απλα δε σ ακουμπανε… Και παιδες προσοχη με φατσες και τετοια αυτα ειναι μαλακιες, οποιος θελει του τα λεει face - to - face.

Επειτα, υψιστοι ποζεραδες οι “whiplash”. Ο,τι και να πω λιγο ειναι

Το εισιτηριο το κοιταζω και το ξανακοιταζω και γραφει [B]entire “Power and Pain” album[/B]
Oσο το ακουσατε εσεις το ακουσα κι εγω… Αν και μερικοι γραψανε οτι το παιξανε σχεδον ολο :lol:

Red Bomb (αν ειναι δυνατον), Μessage in Blood, Stirrin the cauldron (το αγαπημενο μου), που ητανε???

Τελος παντων γενικα τα κομματια απο Power and pain, κατι walk the plank, burning of atlanta, spiral of violence, insult to injury καλα ητανε και γουσταρα που τα ειδα live

Πηγε μετα κανεις στο Roi-Mat? Mηπως εκει θα ακουγες ολο το Power and Pain Που τοσο το διαφημιζανε :lol:

Σωστος ο φιλος!

Ευτυχώς πήγα από νωρίς χθες και έτσι απολαυσα τα 2 support που γουστάρανε αυτό που κάνανε και σβήσανε χαλαρά τους headliners.

Οι [B]Versus Heaven[/B] με ένα πολύ καλό πρόσφατο δίσκο έπαιξαν γύρω στα 40? σε ένα ψιλοάδειο An Club, μπροστά σε ένα κόσμο που μάλλον ήθελε πιο καθαρό thrash και έτσι δεν συγκινήθηκε ιδιαίτερα από το καλοπαιγμένο us power/thrash των VH. Eγώ πάλι θα προτιμούσα αντί για προβλέψιμες διασκευές (annihilator πχ) να έπαιζαν μερικά παραπάνω από το δίσκο.

Οι [B]Released Anger[/B] είχαν το πάθος που πρέπει να έχει μια σωστή «γερμανική» μπάντα :slight_smile: Και έτσι όλα κύλησαν όμορφα πάνω και κάτι από τη σκηνή για μια ακόμη φορά. Kαιρός για νέο album όμως σιγά σιγά ε?

Οι [B]Whiplash [/B]ήταν μέτριοι από κάθε άποψη, και κάνανε μια ωραία αρπαχτή αφού δεν έπαιξαν καν όλο το Power and Pain αν και σε κάποια κομμάτια (από τα 2 πρώτα βασικά τα οποία ήταν και τα μόνα που είχα ακούσει εκεί στα τελειώματα των 80ς) έδειξαν ότι αν ήθελαν μπορούσαν να κερδίσουν τον κόσμο αλλά δεν… Και αυτά τα «[I]calm down a bit[/I]» που λέγανε όλη την ώρα δικά τους ήταν και όχι των security :wink:

Α και κάτι άλλο, μπλουζάκι manowar σε θρας συναυλία? τς τς τς, τζάμπα τόσος ντόρος στα γράμματα του Hammer πριν κάτι χρόνια… :slight_smile:

Βίντεο:
Versus Heaven:[B][U]Betrayed[/U][/B]
Released Anger:[B][U]Faces Of Fate[/U][/B]
Whiplash:[B][U]The Burning Of Atlanta[/U][/B]

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ αυτο διαφημιζανε λοιπον ??? δεν το γραφαν ξεκαθαρα μην παιρνουμε και τζαμπα εισιτηριο ?.. πραγματικα απορησα που δεν παιξανε το message in blood… γαμωτ’…

γιατι ρε φιλε σε χαλαει ? επειδη δεν ειναι θρας ?.. ουτως η αλλωο ο πολωνος ειναι υπερανω κριτικης, ειναι κατι σαν τον μεταλικο Chuck Norris τα κανει ολα! χαχαχαχαχα

…ωραια τα βιντεο, μηπως τραβηξες και το power thrashing death ?

βασικα αυτος ηταν ο διοργανωτης του live… :wink:

οποιος εχει βιντεο απο το stage dive,το power thrashing death η το walk the plank ας στειλει link και γενικα οτι βιντεο εχετε απο το live :slight_smile:

merch ειχε??

Ας πω κι εγώ μερικά πράγματα για το σημερινό live:

Τους [B]Astrarot[/B] δεν τους πρόλαβα οπότε δεν έχω άποψη, αν και πήρα το ντέμο τους από περιέργεια.

Οι [B]Stage Dive[/B] ήταν cover band, παίξανε κλασικά θρας κομμάτια, και να πω την αλήθεια ήταν ό,τι έπρεπε για να ζεσταθεί ο κόσμος.

Οι [B]Infest[/B] συμπαθητικοί αλλά μέχρι εκεί για μένα, αν και τους πιστώνω πολύ καλή διασκευή στο Gotta Go των Agnostic Front.

Όσον αφορά τους [B]Whiplash[/B], με το που βγήκαν όλα έδειχναν ότι θα γίνει χαμός. Ξεκίνησαν πολύ δυναμικά, στο πιτ έπεφτε ξύλο αβέρτα, τα stage diving δεν προλάβαινες να τα πιάσεις με το μάτι, και γενικά λέγαμε ότι άμα συνεχίσουνε έτσι θα είχαμε να το θυμόμαστε το live.
Ξαφνικά όμως δεν ξέρω τι φλασιά τους ήρθε και το γυρίσανε σε πιο mid tempo κομμάτια, με αποτέλεσμα να γίνει κι εδώ μία μεγάλη κοιλία στη μέση του setlist, όπως είπαν και τα παιδιά από Αθήνα.
Προς το τέλος πάλι παίξανε το Power Thrashing Death και το Nailed to the Cross, και κάπως έτσι έκλεισε η βραδιά.
Συνολικά, ανάμεικτα συναισθήματα, και άξιο αναφοράς αυτό που ειπώθηκε και πιο πάνω, δηλαδή ότι δεν παίχτηκε όλο το Power and Pain, όπως διατυμπάνιζαν πριν το live.

αααα μαλιστα 2 φορες μλκας δηλαδη :lol::lol:

κατω τα χερια απο των manowara πολωνο γιατι θα σας παρει ο διαολος…:stuck_out_tongue:

βλακεια μου…επρεπε και εγω να εμφανιστω με μπλουζακι louder than hell που ελεγα στην αρχη…τελικα εβαλα sabbat…anyway θα το βαλω στους pentagram…:smiley:

το live ηταν σε στιγμες γαματο και σε αλλες στιγμες ψιλοβαρετο…σημασια εχει οτι υπηρξαν 2-3 σημεια στο live που θα μεινουν στην ιστορια οποτε…

…λιγος κοσμος βεβαια…εκοψε περιπου 220…

“κουνηθειτε ρε μαλακεεεεες…” :stuck_out_tongue:

και γαμω ηταν…παρόλο που δεν παιξαν ολο το power and pain και παρολο που σε καποια στιγμη το ρίξαν σε κομματια του unborn again και του προτελευταιου τους,και βαρεθηκα(-με)…το ξυλο επαισε αβέρτα,stage dive κτλ…σαπορτ δεν προλαβα…μονο την τελευταια διασκευη σε agnostic front … τσιμπησα επιτελους ενα σετλιστ (πολυ δυσκολο χαχα)…οι μωλοπες στην πλατη κεφαλι στηθος επιβεβαιώνουν τα παραπάνω…50 φορες εσκασα στο κενο κατευεθειαν,οπως και αλλοι :stuck_out_tongue:

[SPOILER]οποιο ατομο με ειδε με μπλουζα flames αμανικη και τζακετ πατσ να βουταω και δεν μιλησε …ε ειναι κοτα (ακους axel ? ) :stuck_out_tongue: [/SPOILER]

ΠΟΛΩΝΟΣ UBER ALLES !! ΧΑΧΑΧΑΧΑ μα τι ανθρωπας… :smiley:

ρε παιδες κανενας δεν εχει βιντεακι με το power thrashing death ??