Whiplash live in Athens 14 April An Club,Thessaloniki 15 April Eightball

Μια χαρά σε είδα στο πιτ ρε άμπαλε, αλλά μετά το λάιβ που σ’ έψαχνα δεν ήσουν πουθενά :stuck_out_tongue:

δηλαδη το παλικαρι ειναι οντως συμπατριωτης μου ? :stuck_out_tongue:

και η σετλιστ Θεσσαλονίκης

last man alive
warmonger
spit on your grave
killing on Monroe street
stage dive
spiral of violence
insult to injury
the burning of atlanta
fight or flight
last nail in the coffin
eternal eyes
walk the plank
this
feeding frenzy
pitbulls in the playground
drowing in torment
power thrashing death
nailed to the cross

νομιζω κ της Αθηνας το ιδιο ηταν, τα βασικα τουλαχιστον σιγουρα, για τα κομματια στην μεση δεν ειμαι σιγουρος, δεν τα ηξερα ολα

να μαι και γω :stuck_out_tongue:

warmonger—>http://www.youtube.com/watch?v=OLthdbnmYuU

οποιος εχει και αλλα video ας τα ανεβασει να δουμε

http://rocking.gr/live/Whiplash_Released_Anger_Versus_Heaven_@_AN_Club_140411/9557/

Αν και διαφωνω σχεδον σε ολο το review (για τους whiplash), δεν στεκομαι εκει, απλα ο συντακτης προφανως αγνοει οτι σε αφισες και εισιτηρια οι Whiplash προωθουσαν το οτι θα παιξουν ΟΛΟΚΛΗΡΟ το Power and Pain και δεν ηταν φημη η απλα ακουστηκε κατι τετοιο… Απλα γτ βγαινει η εντυπωση οτι ετσι νομιζαμε και απλα καποιοι ξενερωσαν που δεν παιχτηκε ολοκληρο, οποτε δεν εγινε και τιποτα. Σαν να παιζανε στη ΘΕσσαλονικη οι Manowar και να παιζανε 5 απο το 8 κομματια του Battle Hymns :lol:

Τεσπα εγω ακομα κλαιω το 20 αρικο που εσκασα στην απατη οποτε γι αυτο κι ολο αυτο :wink:

και εγω στην αρχη ξενερωσα που δεν επαιξαν τελικα ολοκληρο το Power and Pain,αλλα καταλαβα οτι σημασια εχει να περνας καλα και εγω προσωπικα περασα μια χαρα,αλλο οτι σε ενα σημειο το live σαν να επεσε λιγο αλλα ολα κομπλε αφου στο PTD εγινε παλι χαμος!

πραγματικα αρπαχτη. οχι οτι δεν περασα καλα, αλλα ρε φιλε οταν διαφημιζεις οτι θα παιξεις το P.A.P. ΟΛΟΚΛΗΡΟ…ε τι σκατα… ΠΑΙΞΤΟ!#-o
δεν μπορω να πω οτι κλαιω το 20ρικο. οχι οτι μου περισευουν, αλλα ηταν ωραια νοσταλγιακη φαση. τπτ παραπανω ομως…

σιγουρα ηταν αρπαχτη απλα μην στεκεσαι εκει απο την στιγμη που ηταν κομπλε

Καλά δεν ήταν και κομπλέ, Θεσ/νίκη τουλάχιστον όταν έκαναν εκείνη την κοιλιά στη μέση του setlist μόνο που δε μας πήρε ο ύπνος όλους.

οχι δεν στεκομαι εκει, καλα περασα, αλλα το γεγονος οτι ηταν αρπαχτη ισχυει, δεν παει να πει οτι ηταν και μαπα. η αληθεια ειναι οτι στην μεση ολοι βαρεθηκαν. fact is, στα παλια κοματια εγινε χαμος και παιξαν καλα. αυτο μου αρκει.

αυτο ακριβως λεμε,συμφωνω οτι ηταν αρπαχτη,συμφωνω οτι εκαναν κοιλια στη μεση του σετ αλλα στα παλια κομματια εγινε χαμος