Whitesnake new DVD

Πω πω τι επαθα μεσημεριάτικα…
Μπορεί στο BURN να μας τα χαλάει λίγο ο κ. DC αλλά δεν κολλάμε σ’αυτό. Οι Whitesnake ήταν, είναι, και θα είναι μπαντάρα και για μας τους τρελαμένους αυτό το dvd είναι ο καλύτερος τρόπος να ξεκινήσει η χρονιά. Συμφωνα με την εταιρία κυκλοφορεί 27 Ιανουαρίου οπότε ετοιμαστείτε… :wink:

Εντελώς “αντικειμενικά” και χωρίς να το έχω δει…
ΓΑΜΑΕΙ

to perimena kalitero…
oxi oti den einai kalo diladi…
alla tou leipei to kati parapanw…

tha katsw na to dw me isixia kai tha epanelthw…

το φιδι του old cov, να κόβει βόλτες στα μενού και η ιαχή spit it out if you dont like it στο menu ?

Μήπως αυτό ονομάζεται Sykes;

αγγούρια. λείπουν οι M3. Βασικά η sykes περίοδος είναι χάλια ! Αν βγάλουμε και τις διασκευές, αυτού και του VAI, χάνει και τα massive hit singles…

Shake with the snake. Παντώς και τώρα μια χαρούλα είναι.

Για το πρώτο συμφωνώ απόλυτα… Όσο για το Whitesnake 87 έχω να πω ότι ο ήχος και το παίξιμο του είναι ανεπανάληπτα… Όσο για το Vai στους Snake ήταν πατάτα…

Μήπως αυτό ονομάζεται Sykes;[/quote]

Εδω που τα λεμε ο Sykes θα ελειπε απο οποιαδηποτε μπάντα (Sykes RULES!!!)
Αλλα η συγκεκριμενη μπαντα (beach, aldridge, aldrich,drury,mendoza) είναι premier league χαλαρα!!! Παικτικα αψογο το live. Αυτο που νομιζω οτι λειπει και απο οτι διαβασα σε interview του DC “κοπηκε” σκοπιμα (???) είναι αυτό το interaction που εχει ο DC με το κοινο και ειναι ολα τα λεφτα!! Αν παρευρεθητε σε live των whitesnake στο λονδινο θα καταλαβετε τι εννοω. Το μισο κοινο το ξερει με το μικρο τους ονομα και ακουγονται απιστευτες ατακες του στυλ "εδω εισαι παλι εσυ ρε μαλακα, απο το live in the heart of the city με κυνηγας???)
Τεσπα ειναι το πρωτο DVD των Whitesnake αρα…ΕΙΝΑΙ MUST![/list]

Η εικόνα είναι καλή; Διότι το HAMMERSMITH φημίζεται για τα σκοτάδια του

Αψογη απο αποψη φωτισμού. Εχει ομως πολλα πλανα ασπρομαυρα “σκηνοθετικα” κολπακια για να φαινεται λιγο ρετρο… (ξερω ξερω οι Europe το εκαναν πρωτοι…)

Η εικόνα στο dvd των Europe ήταν άθλια σε σχέση με τα φώτα που είχαν… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Ρωτώ επειδή η εικόνα και στο dvd των Ιn Flames στο Hammersmith, ήταν χάλια… Αν και σ’ ένα μικρό clip που είδα στο site των Whitesnake, ο φωτισμός ήταν φοβερός…

O DAVID είναι θέος!Ο sykes ειναι σπορέας κιθαρίστας και εγω νιωθω οτι λείπει.
Αλλα δεν καταλαβαινω πψς γινεται να μην αρέσει το 87 σε καποιους οπαδούς των whitesnake.Ειναι δισκάρα,οι τυποι στο δίσκο αυτο μαμάνε κυριολεκτικά και στεγνά!
Όπως πολυ καλο θεψρψ και το slip…
Τεσπα ειναι David οποτε τι να λέμε?

Νομίζω οτι η μπάντα του δίσκοy δεν είχε σχέση με την μπάντα των VC.
Επίσης, το Sankebite pros απαντηση σου. Το 87 το πάει ΠΠ-Κ !

Επίσης θέλω να συμπληρώσω πως το προσωπικό του DC (into the light) που ένας τραγικός από το Metal Hammer του έβαλε 2/10, είναι απίστευτο cd και όποιος hardοκάς δεν το έχει επιβάλλεται να το αγοράσει
Σημ. Δεν είναι hard rock

Συμφωνώ απόλυτα! Υπέροχος δίσκος που έμεινε στην αφάνεια δυστυχώς!!
Το όνομα του τραγικού άρχιζε από Χ και τελείωνε σε -άκος … :smiley:
Ακόμα θυμάμαι τις $%^&$ που είχε γράψει!!

i wanna be your SLAVEEEEEEE… δυστηχως δεν το έβγαλε σαν WS και επίσης, η ΕΜΙ δεν ήθελε καλά καλά να τον βγάλει ακούγεται…MUSIC μπιζνες ! Δεν πειράζει αφού όλοι έχουν την εντύπωση οτι οι snake εχουν 2 αντε βαριά βαριά 3 κομμάτια.

ΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟΧΟ Σήμερα πήρα στα χέρια μου το dvdάκι… Είδα τα ρπώτα 8 κομμάτια…
Όλοι οι γέροντες του forum μπορούν να γιορτάσουν και όλοι οι νέοι να επιμορφωθούν…

to eida xtes gia ta mpaza…grammeno olo sto studio opos kai to europe…giati den to bgalane live in the heart of the studio ?

Mανάβης… Μέσα στον καλό λόγο… Το Europe τη συγκεκριμένη συναυλία την έχω σε bootleg, (όποιος έχει αμφιβολίες ευχαρίστως του το γράφω) ενώ την είδαμε μαζί Live και δεν παίζει με τίποτα αυτό που λες, ενώ τους Whitesnake τους είδαμε επίσης στο Λυκαβηττό να παίζουν ολόιδιο setlist και αντικειμενικά γάμησαν…

epimeno dioxte to manavi…kai parte to jorn lande sti thesi toy…aytos ta leei live… xaxaxa