Whitesnake new DVD

Snowball of Doom?

[size=7]ΤΟ ΘΕΛΩ![/size]

einai i pio apli ekdoxi tis apopsis mou.tha mporousame na katsoume ores kai na sou tekmiriono to olo zitima.ap oti fenetai mallon den pianeis ta noimata.de theoro oti prepei na xalaseis mia periousia gia na eisai se thesi na krineis kapoion,aplos opos kai na exei oloi doulevoume kai xalame ta lefta mas se dvd kai cd pou krinoume,aplos kapoioi “tsakononte” kai paraasxolounte me afta.
oso gia ta lefta to ksereis pos tha sou doso an exeis dyskolies,allios tha se voithiso opos mporo,opos ki exo kanei.
s efxariso poly gia tis efxes sou…pragmatika perasa para poly oraia xtes.otan oli tin evdomada doulevo arketa sklira,den einai kako na vgo to savato.an den eixa lefta na vgo de tha evgaina,alla sigoura de tha ksanavlepa to dvd ton whitesnake giati to xo dei idi.

Ωραία τεκμηρίωση!!!
Ποιο ειναι το όριο που θα πρέπει να φτάσει ο τραπεζικός μου λογαριασμός για να κρίνω κάποιο μουσικό, ή το σωστό από το λάθος?
Αν σου ζητήσουμε λεφτά μη μας δώσεις…
Καλή διασκέδαση απόψε (μιας και είναι Σαββατο) σε όσους βγούνε. Οι άλλοι θα δούμε dvd Whitesnake.[/quote]

den einai malakas kapios pou agorazei kati pou tou aresei. Me tin idia logiki min agorazete jeans LEVIS px giati autos pou ta exei einai plousios… O kathe enas apo emas agorazei oti thlelei gia na kalipsei dikes tou anagkes, kai an thelei na xalasei ta lefta tou se ena dvd kai na min vgei to savvato kai na ta xalasei se ena bar (tou opoiou o idioktiitis sigoura einai plousios kai autois) einai dikos tou logariasmos… Agorazontas kati omws, oti kai an einai auto, exeis diakiwma na to krineis… Poios den doulevei gia na agorazei? Allwste kaneis den ipoxrwnei kanenan na agorasei…

Standard o Coverdale exei fraga, den tou ta xarise kaneis omws…
To oti iparxoun vocals panw sto dvd einai fanero episis… Den simenei oti to live itan playback. Mporei na exei ginei kaki mixi ihou… Opoios to dei me prosoxi to katalavenei… Auto den simenei oti einai kako to dvd, mporei na simenei polla alla omws…

Λογικά Τρίτη - Τετάρτη θα έρθει οπότε κάτι θα κάνουμε…

den einai malakas kapios pou agorazei kati pou tou aresei. Me tin idia logiki min agorazete jeans LEVIS px giati autos pou ta exei einai plousios… O kathe enas apo emas agorazei oti thlelei gia na kalipsei dikes tou anagkes, kai an thelei na xalasei ta lefta tou se ena dvd kai na min vgei to savvato kai na ta xalasei se ena bar (tou opoiou o idioktiitis sigoura einai plousios kai autois) einai dikos tou logariasmos… Agorazontas kati omws, oti kai an einai auto, exeis diakiwma na to krineis… Poios den doulevei gia na agorazei? Allwste kaneis den ipoxrwnei kanenan na agorasei…

Standard o Coverdale exei fraga, den tou ta xarise kaneis omws…
To oti iparxoun vocals panw sto dvd einai fanero episis… Den simenei oti to live itan playback. Mporei na exei ginei kaki mixi ihou… Opoios to dei me prosoxi to katalavenei… Auto den simenei oti einai kako to dvd, mporei na simenei polla alla omws…[/quote]

kalytera leo seirinaki na ksanadiavaseis afta pou grafo,giati pali tin epifaneia vlepeis! na agoraseis oti goustareis,file mou kai na to krineis,oxi omos na tin leei kai o enas ston allon gia sygrotimata,omades,ktl,ktl…to theoro vlakeia,ti stigmi eidika pou aftoi pou dino ta lefta mou pernoun san vasiliades,eno ego doulevo 500 douleies gia na epivioso! de leo oti einai malakas aftos pou agorazei kai krinei, alla aftos pou asxoleitai ypervolika me kati apo ta parapano! elpizo na min xreiastei na sou to ksanaeksigiso! den einai kai toso dyspepto sta noimata tou…exo kalytera pragmata na kano…na pao se kideia…zoi se logou mas!

Ο Τέλης θα δεί DVD Europe…

[size=1]…και εγώ κλασσικά G3[/size][/quote]

Ναι, ο Τελης θα δει Europe για 82.548η φορά…χαχαχαχα.
Μπα…θα βγήκε έξω…Γίδι είναι να κάτσει μέσα? :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Βασικά μ’ έχετε παρεξηγήσει… Σιγά μη καθόμουνα Σαββατιάτικα να δω για νιοστή φορά το dvd των Europe… Πήγα στο ΠΑΝΘΕΟΝ στην Πειραιώς και είδα Ρέμο Χατζηγιάννη… Ο χώρος μια χαρά για μια συναυλία των Europe… XAXAXXAXAXAX

[size=1]Σήμερα βέβαια είδα για νιοστή + 1 το DVD των Europe[/size]

Τέλης:
Ringtone κινητού: The Final Countdown
Μουσική υπόκρουση στο γραφείο: Start From The Dark
Προσωπικό σύνθημα: Let the good times rock…
Ήχος ξυπνητηριού: Wake Up Call
Μόνιμο δισκάκι στο DVD: Live from the dark
Μόνιμο δισκάκι στο ραδιοcd του αυτοκινήτου: Europe Greates Hits
Νανούρισμα (respect) μπέμπας: Wings of tommorow
Κάθε Δευτέρα βράδυ: Τέξας

OEO

isos o tropos pou to egrapses na itan pio xima ap’ oti eprepe, alla kai pali den stin eipa gia kati. Apla sinexisa tin sizitisi… Ta ipoloipa einai gia na legame…

Λοιπον εχοντας λιγακι ξανασκεφτει το ολο πραγμα κατλεηξα στο εξης συμπερασμα. Δυστυχως οι εποχες που οι εταιριες “εχωναν” χοντρα λεφτα για κυκλοφοριες cd dvd κλπ εχουν περασει. Τι εννοω? Πιστευω οτι το 1990 για παραδειγμα καμια ΕΜΙ δεν θα κυκλοφορουσε ετσι αυτο το dvd. Το πιο πιθανο θα ηταν να μαγνητοσκοπησει καμια πεντε-εξι live τους και θα εβγαινε στην αγορα το καλυτερο. Τωρα εχουμε ενα “μικρο” για τετοιο εγχειρημα budget και πρεπει να βγει ασχετα αν δεν πετυχανε την μπαντα στην καλυτερη μερα της. Γιατι να μην ξεχναμε οτι ανθρωποι ειναι και αυτοι και εχουν τα πανω και τα κατω τους. Οποτε αν ειναι σε ασχημη μερα η μονη “φτηνη” λυση ειναι το overdubbing στα χειροτερα σημεια. Δεν ειδατε τελικα και απο πια εταιρια κυκλοφορησε? Δεν εννοω κατι ασχημο για την AFM, ισα ισα. αλλά δεν ειναι πχ ΕΜΙ (οχι οτι αυτοι θα εδιναν κατι παραπανω για τους Whitesnake εν ετη 2006). Guys εχουμε φυγει απο την μοδα το εχετε καταλαβει??? :frowning: [/list]

Χα, wait n see. Πάντως, δεν φταίει κανείς γιαυτά που αποκτούν άλλοι. Και η Chkchilling λέει βλακείες νομίζω. Έχω homegrown ΒΟΟΤ απο Glasgow και τα δώσανε ΟΛΑ. Δεν κρίνω την απόδωση σαν group, διοτι γνωρίζω οτί είναι πιο καλή απο πολλών άλλων groups. 4 φορές τους έχω δεί, είχαν διακυμάνσεις - αλλά πάντα ήταν πολύ καλά.

Νταξ, εδώ στην ΕΜΙ πετάγανε promo copies του starkers in tokyo στα σκουπίδια, αντί να τις δίνουν για κριτικές, τι να λέμε τώρα.

Μήτσο η chl chillin είναι μακράν η πιο φανατική οπαδός του David εδώ μέσα… Απλά έχει απαιτήσεις επειδή ζούσε Αγγλία και έχει δει πολλά έξω (όπως κι εσύ άλλωστε). Εγώ επειδή τυχαίνει να μην έχω τόσο υψηλό IQ δεν έχω πολύ μεγάλες απαιτήσεις και αρκούμαι με το συγκεκριμένο dvdάκι… Άλλωστε όπως ξαναέγραψα κάπου, απ’ τη στιγμή που GREEN DAY, U2 και τα συναφή αποτελούν τ’ αγαπημένα της μουσικής βιομηχανίας, ακόμα και η κλανιά του Coverdale είναι μακράν καλύτερη…

Θα είμαι και σήμερα ΟΕΟ

tha pas texas?..hahahaha…leo na ertho…(etsi gia na to vgaloume ligo off topic) :lol:

ki esy off topic eisai kale mou…i out of space! :lol:

Για αυτά που είπε ο Πέτρος πιο πριν, κάθησα και πρόσεξα τα drums. Απο πάνω δεν έχουν γραφεί επ ουδενί.Ό,τι ακούγεται αυτό παίζει. Όμως η αλήθεια είναι πως υπάρχει όντως μία απειροελάχιστη χρονική διαφορά ανάμεσα σε αυτά που ακούγονται και αυτά που παίζει ο Aldridge. Για τους υπόλοιπους δε μπορώ να πω με σιγουριά…(drums παίζω μόνο :smiley: !!) Οπότε ένα προβληματάκι στη μίξη πρέπει να το έχει το DVD, αλλά θέλει να προσέξεις καλά για να το παρατηρήσεις!!

συμφωνω με τον Cozy ,
με τα μεσα που υπαρχουν σημερα , δεν νομιχω οτι θα ειχαν προβλημα να επανεγραψουν χωρις να το καταλαβει κανεις ,

ο ηχος καταγραφεται στην κονσολα , με την συνεργασια των προγραμματων καθε
οργανο απεικονειζεται στην οθονη του υπολογιστη.Απο εκει και περα μπορουν να γινουν πληθος αλλαγων οπως , αλλαγη ηχου ενος οργανου , ‘κοψιμο’ καποιου λαθους ,
επανεγραφη ενος μερους .

ο οχι ακριβως συγχρονισμος εικονας και ηχου κατα την γνωμη μου δεν σημαινει
επανεγγραφη αναγκαστικα .

μια και αναφερομαστε στους whitesnake , εχω ακουσει το bootleg του Λυκαβητου ,
οπως και αρκετοι απο εσας φανταζομαι , και ειναι αρκετα καλο , και οπως ξαναπα
ο Coverdale εχει καλη αποδοση , παρα τα αντιθετα διαδιδομενα πριν την συναυλια
οπως οτι καλυτερα τραγουδαει ο Mentoza και αλλες ιστοριες . Φυσικα δεν ειναι
στην πρωτη νιοτη του . Το αδυνατο σημειο του τοχει καταλαβει πιστευω οτι
ειναι τα πολυ ‘ψηλα’ και τα αποφευγει στο μετρο του δυνατου .Γιατι στα μεσαια
και χαμηλα ειναι απο τις χαρακτηριστικοτερες φωνες της rock .

aor

Kala tha analysoume an o david exei fwnh?Auto den thelei analush einai dedomeno,dedomenh einai k h hlikia tou omws,ti na kanoume,edw akomh latreuetai o afwnos ozzy kai diaforoi alloi.O David einai theos kai oi whitesnake sto dvd paizoun kapoious apo tous umnous tous kako einai?
A oi whitesnake apo to 84 kai meta einai gia mena einai anwteroi tpu prwimou parelthontos tous!

den poro na po…axizei asxima to eida prin apo 2 vdomades kai psiloemeina…
den perimena toso kalo performance apo Whitesnake…(oi opoioi mou aresoun poli…)
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Ρε παιδιά εγώ γιατί δεν το βρίσκω πουθενά;; Το θέλω! Όχι για να κρίνω την απόδοση του Coverdale ή να ψάξω αν και τι έχουν επανεγγραφεί αλλά για να απολαύσω μια συναυλία… Εξάλλου ξέρω και ξέρουμε τις δυνατότητες του Coverdale… Σίγουρα δε μπορεί να πιάσει τα στάνταρ του παρελθόντος ωστόσο η φωνή του είναι χαρακτηριστικότατη και εφόσον κάποιος έχει ακούσει ένα δίσκο του δε μπορεί να μην του αρέσει και αυτό(έχοντας επίγνωση όπως λέω παραπάνω του τι μπορεί να κάνει)…

:?: Σε μια προσφατη συνετυεξη του DC στο rockpages που διαβασα ο DC καπου αναφερθηκε για νεο studio album των whitesnake και θα ειναι λεει ενα καθαρο whitesnake album και οχι οπως οι σολο δουλιεςς του,εχει παρει το αυτι σας τπτ
για νεο δισκο η κανα DVD? :roll:

πρώτα από όλα δεν μου αρέσει το dvd γιατί δεν έχει πρωταγωνιστικό ρόλο ο Reb Παραλίας.(ποιος Aldrich τώρα)
δεύτερον από πλευράς ήχου εικόινας και φωνής του Coverdale όσο φανατικός και αν είναι κάποιος απογοητεύεται…τελείωσ ερασιτεχνικά και στημένα φαίνονται όλα. :?