Whitesnake vs. Def Leppard

Αφορμη για να ανοιξω αυτο το πολλ ειναι η κοινη περιοδεια που θα κανουν αυτα τα δυο πολυ μεγαλα Αγγλικα συγκροτηματα το ερχομενο καλοκαιρι. Κορυφαια και τα δυο συγκροτηματα ιδιως στο ειδος που παιζουν και με πολυαριθμους φανς, εκατομυρια πωλησεων και καλοι συντροφοι για " δουλειες κρεβατιου".8)
Ψηφιστε ωρε παλικαρια!

[SIZE=“1”](ενταξει ενταξει και κορασιδες)[/SIZE]

Χμ, χμ…
Αγαπάω περισσότερο τους Whitesnake, αλλά θα πω DL για τους εξής λόγους: Ήταν από τα συγκροτήματα που έφεραν το metal στα μεγάλα σαλόνια (άσχετα αν ποτέ δεν έπαιξαν καθαρό metal), οι παραγωγές του Lunge σε Pyromania και κυρίως Hysteria θα μείνουν στην ιστορία, έχουν πολύ πιο ενδιαφέρουσα ιστορία και το Hysteria ήταν ένα από τα 2-3 πρώτα cd που αγόρασα :stuck_out_tongue: !
Οι Leppard άσχετα αν βγάζουν δίσκο κάθε 4 χρόνια, είναι τουλάχιστον τακτικοί, ενώ οι Snake από το 90 μέχρι και φέτος έχουν βγάλει ένα δίσκο μόλις!

γαματα συγκροτηματα και τα δυο…ο coverdale ομως ειναι ΕΝΑΣ 8)

Και ο Elliot ένας είναι 8)

Αμφοτερα μου ειναι αδιαφορα, προτιμω χιλιες φορες αλλα συγκροτηματα οπως οι Bon Jovi.

προτιμω snakes. οι leppard αρκετα αδιαφοροι.

Δε σου αρέσουν albums σαν τα Trouble, Snakebite, Lovehunter δλδ; :-k Είναι αρκετά κοντά στα γούστα σου γι’αυτό το λέω.

Προτιμώ Whitesnake, είμαι συναισθηματικά δεμένος με τη μουσική τους. :roll:

Περιπου το ιδιο τους γουσταρω εγω ειναι και οι δυο καταπληκτικοι ισως λιγο περισσοτερο def lepard γιατι μου βγαζουν λιγο περισσοτερη αλητεια :rockon:

o coverdale η ποιο ζεστη φωνη της rock…

Συμφωνώ!Whitesnake λοιπόν για προσωπικούς λόγους:D :stuck_out_tongue:
Ντάξει δεν γίνεται να τους ξεχωρίσω.Είναι και οι δύο top

Aυτους που ειναι Headliners την 1η Ιουλιου…:wink: :lol:

Για να μαι ειλικρινης, οι Whitesnake εχουν 2-3 τραγουδια που μ’αρεσουν πολυ οπως πχ το Judgement day που ειναι τραγουδαρα, απλα δεν τους εχω ψαξει ιδιαιτερα γιατι τα περισσοτερα που ακουσα απο ενα μπεστ οφ που εχω δεν μου αρεσαν και μου φανηκαν τελειως μακρια απο τα γουστα μου. Θα δω τους δισκους που λες στο συνολο τους και θα επανελθω, γιατι απ’οτι καταλαβα ειναι οι πρωτοι τους πριν γινουν πιο 80ς.

το judgement day είναι νόθο εγγόνι του kashmir,λογικό:roll:

mr.Coverdale,χαλαρά.
heeeeeeere’s a song for ya

Πάντως και στα 80’s πιστεύω θα σ’αρέσουν κάποια. Άκου τραγούδια σαν τα Blindman, Lonely days, lonely nights (τι Is this Love τώρα…) Ιδιαίτερα το Blindman είναι ΠΟΝΟΣ, πού θα λέγε και ο bluezlick! :smiley:

Παντως απ’οτι ειδα στο μπεστ οφ μου δεν εχει ουτε ενα τραγουδι απο τα αλμπουμς που προτεινες. Αρα ειναι τελειως διαφορετικα, αρα εχουν πιθανοτητες να μου αρεσουν. :Ρ

Whitesnake κυρίως λόγω της πρώτης τους δεκαετίας.

Ειδικά το Ready and Willing έιναι κομματάρα, ένα μέρος του τουλάχιστον θα μπορούσε να ήταν ZZ Top 8).
Χάρηκα πολύ που το έπαιξαν πρόπερσι, ελπίζω να το ξανακούσουμε και φέτος.

Δεν μου αρεσει κανενα απο τα 2 συγκροτηματα αλλα πιο υποφερτοι ειναι οι Lovesnake (που λεει και ο Davidian)…

Whitesnake ευκολούτσικα…

o Coverdale εχει αυτο το “ειμαι θεογκομενος και με γουσταρουν οι γυναικες” στη φωνη και την παρουσια του :stuck_out_tongue:

Κι εγώ ψηφίζω Whitesnake, γιατί ο Coverdale, παρ’ όλη την γραφικότητά του :stuck_out_tongue: :roll: , έχει μια δυνατή '70s ιστορία στις πλάτες του με Deep Purple και Whitesnake, που την γουστάρω. 8) 8) 8)
Και η '80s παρουσία των Whitesnake είναι εξίσου αξιόλογη. :slight_smile: