Whitesnake vs. Def Leppard

Χαλαρα Whitesnake!!
Επαιζαν support στους Scorpions και θα πηγαινα για τους Whitesnake 8)
Τλκ δεν επαιζαν φραγκα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πω,πω σβησιμο… :stuck_out_tongue:

Cultural τα βλεπεις?? Βαλε τις λουλουδες να παιξουν πρωτες ωρε! :smiley:

Αυτό ακριβώς έκανα, με την ίδια λογική… :stuck_out_tongue:

Ωραίοι οι Leppard αλλά προτιμώ κι εγώ Whitesnake, κυρίως στην πρώτη τους περίοδο πριν το 1987

Αν και ο Coverdale εχει φωναρα, σαν μπαντα ψηφιζω Def Leppard γιατι ο ηχος τους διεφερε απο τα περισσοτερα συγκροτηματα του ειδους (και σε συνθεσεις και κυριως σε παραγωγη). Η αληθεια βεβαια ειναι πως τους εχω μια συμπαθεια απο μικρος καθως ειχε η αδερφη μου το Vault (το πρωτο τους Best) και το τιμουσα ιδιαιτερα. Οπως και να εχει 1 Ιουλιου θα ειμαστε Καραισκακη να ακουσουμε και τους 2, προβλεπεται οτι θα περασουμε πολυ καλα8)

Απορία:Γιατι οι Snake ερχονται παντα ως support στην χωρα μας?:lol:

:lol: Ελα ντε!:stuck_out_tongue:

Να πεις για την προηγουμενη φορα ενταξει, ειχαν απο πανω τους ενα τεραστιο συγκροτημα, αλλα τωρα… :lol:

Για να πατάνε κάτω τους χεντλάινερς8)

Καλοί και οι Λεππς, αλλά…:roll:

Guys εγώ υποστηρίζω def leppard full. Δεν ξέρω στους whitesnake με ξενερώνουν κάτι rock n roll στοιχεία που έχουν. Η μουσική των def leppard είναι πιο καθαρά glam. Respect και στους 2 αλλά γούστα είναι αυτά. Τώρα στο live θα μπορούσαν να είναι co-headliners καθώς και οι 2 έχουν τεράστια ονόματα. Απλά οι περισσότεροι να θέλουν whitesnake λόγω ιστορίας coverdale.(μορφή!!!)

Δεν ξέρω, αλλά έχω συνδυάσει τους Whitesnake με γυναικεία παρέα, ποτά και ωραίες φάσεις! 8)

Oι Leppard από την άλλη, μου αρέσουν πολύ μόνο στις ΝWOBHM μέρες τους, αλλά ακούω ευχάριστα και το Hysteria! :-k

Κανένα από τα 2 groups δεν είναι αγαπημένο μου, αλλά σίγουρα μου έχουν κάνει παρεά πολλές φορές με τα κομμάτια τους!
Μάλλον υπάρχουν πιο πολλά tracks από τους Leppard που μου αρέσουν, αλλά αισθάνομαι λίγο πιο κοντά μου τους Snake! :-k

Πάντως, μου κάνει εντύπωση που στην Ελλάδα, αν και είναι πιο αγαπημένοι οι Whitesnake θα παίξουν κάτω από τους Leppard!

Στην Ολλανδία (15 Ιουνίου), αλλά και στην Γερμανία (12 Ιουλίου) που θα δώ και τις 2 μπάντες μαζί, παίζουν πρώτα οι Def Leppard και μετά οι Whitesnake, αλλά και αυτοί πάντα κάτω από τον εκάστοτε headliner! ΚISS στην Ολλανδία και Manowar στην Γερμανία!

Θα σας πω ποιός αξίζει να είναι από πάνω, μην ανησυχείτε! :lol: :smiley:

Manowar??? Είναι δυνατόν να παίζουν οι whitesnake και οι def leppard support στους manowar?? Είπαμε ρε παιδιά μην τα ισοπεδώσουμε όλα!

Φυσικά και είναι δυνατόν!

Οι Leppard και οι Snake έχουν τόσα πραγματικά καλά κομμάτια μαζί, όσο υπάρχουν σε 2 μόνο albums των θεών Manowar! :bow:

:metal: [SIZE=“5”]Hail And Kill! [/SIZE] :metal:

:lol: :lol: :!: Nα σαι καλα Μητσο…γελασα παλι…:stuck_out_tongue:

Υπέροχα συγκροτήματα και τα δύο αλλά θα πω WS λόγω Cov.

[SIZE=“5”]Def Leppard[/SIZE]:rockon:

Παιδια λιγη σοβαροτητα ποιοι Def Leppard νταξει καλοι ειναι αλλα σε συγκριση με τους Whitesnake ειναι αυπαρκτοι!!!Coverdale ενας κ μοναδικος!!8)

Whitesnake λόγω you’re gonna break my heart again.

Μόνο που στο λάιβ αυτοί οι Def Leppard πάτησαν χάμω τον DC:wink:

Ωραια δεν ηταν καλος o DC το λεει κ ο διος αμα θες πηγαινε στο σαιτ του εχει μια συνεντευξη για το τουρ που τελειωσε τωρα κ λεει πως στην Αθηνα ειχε ενα προβλημα στην φωνη του απο το φεστιβαλ στην Σουηδια κ ειχε ερθει γιατρος να δει την κατασταση του!!Παρολα αυτα ακομα κ ετσι ειδες οτι σε καποια κομματια των Whitesnake που ειναι σταθμος γαι την μπαντα τα εβγαζε κ μαλιστα τα εβγαζε γαματα για την ηλικια του!!Κ αυτο που ακουσαμε οτι δεν τα λεει οπως πριν 20 χρονια τα κομματια ειναι λογικο ολοι οταν φτανουν σε μια ηλικια δεν μπορουν να τα βγαλουν ολα τα κομματια οπως ηταν νεοι!!

Εδω δεν λεμε για το Live της Αθηνας μιλαμε γενικα ολα αυτα τα χρονια!!!Γιατι πραγματικα ειναι ντροπη να συγκρινεις τουs Ντεφ με τους Whitesnake!!!Εδω μιλαμε για ενα zωντανο Θρυλο μαζι με τοσους αλλους…K μονο οτι εχει τραγουδησει σε μια απο τις μεγαλυτερες μπαντες ολων των εποχων τους Deep Purple τα λεει ολα!!!:wink:

Καμία σύγκριση για μένα. Καλός ο Κόβερντειλ, αλλά λίγος. Άσε που το 70% των κομματιών του έχει μέσα τη λέξη Love. έλεος. Def Leppard για Pyromania - High n Dry - Hysteria

γιατί ω ρε σύντροφε?ποίο το πρόβλημα με τη λέξη αυτή?