Whitesnake

Αρκετά το χουμε ψυρίσει το θέμα και δεν έχει νόημα…Για μένα δεν στέκει αυτό που λες.Και όσο για τους οπαδούς,ντάξει δεν χρειάζεται να ανησυχείς τόσο,θα το ξεπεράσουνε!

στηρίζουμε λέηντι, γενικά και ειδικά.

Ενταξει αν ειναι να με ειρωνευεσαι κιολας, οντως να μη το ψυρισουμε αλλο…!

Mα λογικο δεν ειναι να μην ακουγονται οπως καποτε? :? Δηλαδη οταν μια μπαντα δεν λεει πια τα κομματια οπως τα ελεγε καποτε, παει να πει οτι ειναι νεκρη? Εχεις μια πολυ ασχημη αντιληψη της λεξης οπαδος μου φαινεται.

Κι εγω θελω οι Led Zep να ακουγονται περισσοτερο οπως παλια, αλλα δε χαλιεμαι κιολας αμα ερθουν να παιξουν live.

Συμφωνω με NegativeCreep. Κι εγω οταν τους ειδα, επαιξαν αρκετα καλα και μπορω να πω οτι δεν το περιμενα. Τωρα αμα θες να ειναι ιδιος ο ηχος οπως ηταν στα 70’s ε δεν ξερω…
Απλα σκεψου ποσες μπαντες θα επρεπε να “εκτελεσουμε” επειδη δεν ακουγονται οπως καποτε.

Παντως με τον κοσμο που μαζευουν ακομα οι Whitesnake, νομιζω οτι στο μηνυμα που λαμβανει ο coverdale ειναι ενα ηχηρο “ναι” για να συνεχισει. Σαν υπευθυνος καλλιτεχνης, οσο βλεπει οτι το show του αρεσει στον κοσμο, και εχει το κουραγιο να το κανει, καλα κανει και συνεχιζει. Τωρα αν υπαρχουν καποιοι που χαλιουνται που η φωνη δεν ειναι η ιδια, ε ας τον παρακαλεσουν να παιξει playback η να μην πανε να τον δουν καθολου. Δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους ετσι κι αλλιως.

Είναι άλλο να μη μπορείς να πεις τα κομμάτια όπως παλιά, και άλλο να μη μπορείς να τα πεις καθόλου.

Στις χαμηλές δε παίζεται, αλλά κάτι Still of the Night τι τα θέλει? Ευκαιρία να αλλάξει και τα setlist.

Θα συμφωνησω με ALUCARD ετσι ειναι οποιος τους εχει δει λαιβ ξερει τι εστι Κοβερντεηλ απλα στην σκηνη πληθωρικος…Τωρα γι αυτοι πας να δεις λαιβ για να ακουσεις τα κομματια λιγο διαφορετικα αλλιως καθεσαι σπιτι σου βαζεις το αλμπουμ κ απολαμβανεις κ ειναι ολα τελεια η φωνη το παιξιμο τα παντα…!!
Ναι το still of the night δν το παλαευει αλλα ειναι δυνατο χαρτι στις συναυλιες του που πολλοι πανε να το ακουσουν…Ισως να μην κανει τοσα τουρ…!

… Eξηγηθηκα, δεν μπορω να επαναλβανω τα ιδια. Οχι δε θελω αποδοση 80ιες, θελω μια ικανοποιητικη αποδοση.

Αυτο ειναι πολυ καλη ιδεα γενικα, να το ριξει πιο πολυ στα μπλουζ που του πανε κιολας.

Ενταξει αν εισαι οπαδος των Whitesnake μενεις μαζι τους μεχρι το τελος καταλαβαινοντας τα προβληματα τις φωνης του Coverdlale αλλα συνεχιζεις να τους στηριζεις χωρις να απογοητεύεσαι! Σιγουρα θέλουμε να βλέπουμε τον David να είναι καλά και να τραγουδά ακόμα καλύτερα. Αλλά όχι να χαλά παραπάνω την κουρασμένη του φωνή. Εγώ δεν απογοητέυομαι, μόνο να γίνει καλύτερα θέλω και να γυρίσει σύντομα. Και αν δεν μπορει ας το αφήσει για λίγο δεν χρειάζεται να κουράζει παραπάνω την φωνή του!

Lady…λίγα για τον αγαπούλη…μη γίνει χαμός:p:p

Εντάξει ρε παιδιά …κάποιοι έχουν υψηλότερες απαιτήσεις…και λογικό είναι για αυτό να απογοητεύονται ακόμα πιο εύκολα…Για μένα…σημασία περισσότερο έχει να πάω στη συναυλία και να συγκινηθώ με τραγούδια που τα έχω συνδυάσει με πολλές στιγμές της ζωής μου…να χορέψω …να φωνάξω…και να εκδηλώσω την αγάπη μου για ένα συγκρότημα που μου χάρισε ωραίες στιγμές στα νιάτα μου(:p)…και ας μην μπορεί πλήρως να μου χαρίζει τις ίδιες στιγμές από άποψη επίδειξης φωνής πια…
Και τις 2 φορές που τους είδα έφυγα με το χαμόγελο μέχρι τα αυτιά…και ο γραφικός που ήταν δίπλα μου και φώναζε ανάμεσα στα τραγούδια “ουστ κόβερντέηλ…να φύγεις από εδώ”…θα μπορούσε να κάτσει σπιτάκι του!!Και όταν του την είπα μου απάντησε “και εγώ επειδή τον αγαπάω για αυτό του τα λέω”#-o
Όταν αγαπάς ένα συγκρότημα-καλλιτέχνη…δεν περιμένεις με το δίκανο στη γωνία να τον εκτελέσεις στα ατοπήματα…ειδικά σε έναν καλλιτέχνη που από τον τρόπο που τραγουδάει…περισσότερη σημασία για τους πιο πολλούς έχει η εκφραστικότητά του και η αγάπη του για τη μουσική που πιστεύω ότι καραφαίνεται!!..

Εγώ κλίνω μάλλον στην άποψη της Lady Starlight. Είμαι φαν του Coverdale, τον θεωρώ μία από τις μεγαλύτερες φωνές του ροκ και έναν από τους σπουδαιότερους περφόρμερς. Άλλο αυτό και άλλο να τον βλέπω στο Καραϊσκάκη και να τον έχει λυπηθεί η ψυχή μου. Δεν έχω καμία απαίτηση να τραγουδάεi όπως πριν είκοσι χρόνια και καταλαβαίνω ότι ο χρόνος είναι αμείλικτος και δεν γλιτώνει κανείς, πόσω μάλλον σε περιπτώσεις φωνών τέτοιου εύρους. Ας αλλάξει στυλ συναυλιών, ας πάει σε πιο μπλουζ και ακουστικές φάσεις, δεν ξέρω. Αλλά αυτό που είδα τον εξέθεσε κατά κάποιο τρόπο στα μάτια μου, χωρίς βέβαια να μου μειώνει το μύθο του.

Mάλλον αναφέρεσαι στο 2008, σωστά;
Γιατί στο Καραϊσκάκη το 2006 είχε παίξει το καλύτερο μάλλον από τα τρία live του στην Ελλάδα. :wink:
Ψάξε και όσα είχε γράψει το rocking τότε για αυτή τη συναυλία (με καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό).

Ναι, μιλάω για το 08. Χαλάστηκα, δεν το κρύβω. Και το 06 ήταν η μόνη φορά που δεν τον είδα…

γενικα δεν με εντυπωσιαζουν αλλα για τον coverdale εχω να πω οτι ειναι ο καλυτερος τραγουδιστης που εχει υπαρξει

Εγω παλι μονο το 2006 τους εχω δει (γι’αυτους πηγα… scorpions εχω βαρεθει να βλεπω) και ητανε γαματοι. Ξαναλεω, δε τους συγκρινω με παλιοτερες δεκαετιες… δεν ειναι δικαιο αλλωστε, αλλα προσωπικα σε καμια περιπτωση δε μπορω να πω οτι τους λυπηθηκα. 8)

WHITESNAKE: No Touring In 2010; New Album Due Next Year

According to a posting on WHITESNAKE’s official MySpace page, the band "will not be touring in all of 2010 because they are working on several projects. Any information to the contrary is WRONG." Vocalist/leader David Coverdale adds, “My main focus, of course, will be writing and recording a new WHITESNAKE studio album for spring 2011.”

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=134443

Mεχρι πριν ακυρωσαν τις εμφανισεις με judas priest λογω προβληματων φωνης του david και ξαφνικα ετοιμαζουν νεο album για του χρονου?:-k

αλλο η “φωνη” στο στουντιο…και αλλο στ’αληθεια!

Παντως νο προμπλεμ!
Αρκει να ειναι και μια-δυο κλασεις καλυτερο απο το τελευταιο τους!
Σε ολα!:stuck_out_tongue:

ντάξει έλεος πια, αφου λαιβ δε σου βγαίνει ρε μπάρμπα, βγάλε δίσκο άμα θες αλλά κόψε περιοδείες

εδω θα διαφωνησω εν μερει…
Το εχω ξαναπει, απο τα λαϊβ εχω βγαλει ενα συμπερασμα:Ο γερος εχει ακομη πολυ καλα τα χαμηλα…Αν εκανε μια περιοδεια σε φαση “Starkers in Tokyo” θα τα σαρωνε ΟΛΑ!

αλλα του λειπει ο Vandenberg!!:lol:

Δε διαφωνώ καθόλου, στις χαμηλές είναι ακόμη άπιαστος, αλλά όταν ανεβαίνει ο τόνος…:frowning:

οταν ανεβαινει ο τονος…πιανει τον κωλο του!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

κριμα γιατι ειναι γεγονος!:frowning: