Whitesnake

Οντως πλεον στα ψηλα δεν εχει καμμια σχεση με παλαιοτερα. Να δουμε τι θα λεει ο καινουριος δισκος. Το 2006 στο Καραισκακη παντως η εμφανιση τους ηταν παρα πολυ καλη…

το 2006 ηταν οντως καλη… το 2008 ομως???

Δεν πηγα, αλλα ακουσα οτι δεν ηταν καλη εμφανιση. Δεν μπορω να εκφερω γνωμη απο την στιγμη που δεν ειχα παει…

το '08…ΟΠΟΥ και αν πηγε υπηρχε γκρινια…
κι εγω που τον ειδα στο Γουεμπλεϊ αρινα…τα ιδια ηταν…ολο πισω φωνητικα και το οφωνο στον κοσμο…

αλλα μην λεμε και οτι θελουμε,ε?
Στα λαϊβ εχει χασει τη φωνη του εδω και 20 χρονια…:wink:

Το 06 στο Kαραϊσκάκη μιά χαρά ήταν και η φωνή και όλα! Και καλό σετ λιστ για τα δεδομένα των “μετά το '87” Whitesnake.
Εδώ έπαιξε Raedy and willing, τι να λέμε…8)

Αλοίμονο σε όποιους έπρεπε να ανέβουν στη σκηνή μετά… :roll::stuck_out_tongue:

WHITESNAKE Signs New Record Deal, Promises ‘Soulful, Bluesy, Melodic’ New Album Feb. 14, 2010

Soulful, bluesy, melodic power rock with a couple of underwear-moistening tear-jerkers thrown in for good measure.

:p:p

Coverdale: My health and my voice have never been better, thank you. I am pleased with how I’m sounding on the demos of the new songs. Very secure, good tone, very powerful. No worries, baby.

:-s:-k:-k Μην ψευδεσαι …:stuck_out_tongue:

Τι δεν θα έδινα για ένα reunion της παλιάς σύνθεσης,και ένα καινούριο μπλουζοάλπουμ.

Οι Whitesnake ανακοίνωσαν ότι ο μπασίστας Uriah Duffy και ο drummer Chris Frazier αποχώρησαν από το συγκρότημα.

Μέχρι στιγμής αντικαταστάτης έχει βρεθεί μόνο για τη θέση του drummer και αυτό δεν είναι άλλος από το γνωστό drummer/κιθαρίστα/τραγουδιστή/συνθέτη Brian Tichy, ο οποίος στο παρελθόν έχει συνεργαστεί με ονόματα όπως Billy Idol, Derek Sherinian, Gilby Clarke, Vinnie Moore και Zakk Wylde.
Οι Whitesnake αυτή την περίοδο βρίσκονται στο studio γράφοντας νέα τραγούδια για τον επερχόμενο δίσκο τους, ενώ παράλληλα συνεχίζουν το ψάξιμο για να βρουν νέο μπασίστα.

O mendoza εφυγε,ο Tommy Aldridge εφυγε,o Duffy που ηταν καλος κ αυτος φευγει,α ρε David μια συνθεση καλη δεν μπορεις να κρατησεις για λιγο καιρο,ολο κ καποιος θα φευγει.:p:-s

Η πραγματικη ειδηση ομως ειναι αλλη…:p:p

Οι Whitesnake κυκλοφορούν το δικό τους κρασί

Νέο μπάσο στους Whitesnake:

http://www.whitesnake.com/ws2010E/articles/wsfeatures/devininterview/pressrelease-8-20-2010.html

Τι, με Paice, Lord και τα ρεστα; Eπιστημονικη φαντασια!! (δυστυχως)

Aυτό!
Αμήν! :roll:

λοιπον

επεσε στα χερια μου το cd των ashton pace lord
και ψαχνωντας τα credits
ειδα οτι κιθαρα επαιζε ο bernie mardsen των whitesnake (και οχι μονο…)
πολυ ενδιαφερον δισκος
και πολυ καλος κιθαριστας

μιας και εγινε λογος για την αρχικη συνθεση… :slight_smile:

Paice,Lord δεν ξέρω,Μoody,Marsden θέλω.

Αμήν…

Αποχωρησεων συνεχεια…

Ο keyboardίστας των Whitesnake, Timothy Drury, αποχώρησε από τη μπάντα του David Coverdale για να ακολουθήσει solo καριέρα. Επιπλέον, θα ασχοληθεί με τη φωτογραφία και μάλιστα έχει κλείσει την πρώτη του παρουσίαση μέσα στον Οκτώβριο στο Camel Art and Film Festival.

Νέες ημερομηνίες για τον Coverdale & Band

http://www.whitesnake.com/

αν μας τιμησουν ισως τους τιμησω…!

μάλιστα. προφανώς ο κος Coverdale το καλοκαίρι θα περιοδεύει στην Ευρώπη ,αν τον ξαναφέρουν θα είμαι πάλι εκεί (βασικά δεν έχω λείψει και καμία).
νομίζω οτι πέρυσι είχε ακυρώσει κάποια live λόγω προβλήματος στη φωνή και έκανε θεραπεία .
Ένας υγιής Coverdale με ένα 1979-1984 setlist θα σκότωνε !!

βάλε 84-89 και είσαι μέσα :smiley:

Αν σκάσουν Σαλόνικα φυσικά και θα τιμήσουμε! Για Αθήνα δύσκολο.

οτι θές , όποια χρονιά να’ναι . no problem.
Ενας είναι ο Coverdale.
Γιατί τα πρώτα δεν εχουν κομματάρες (Only my soul ,Take Me With You…) ή τα πιο μετά όπως τα Sailing Ships , Wings of the Storm-heavy metal με Vai , Crying ,Too Many Tears .
Απλώς η περίοδος 79-84 για μένα ήταν αυτή που χτίστηκε το όνομα Whitesnake .
Άλλωστε το Slide It In (με τις δυο ηχογραφήσεις την πιο blues-hard rock ευρωπαικη και μετα με την πιο heavy αμερικάνικη με τον Sykes ) ήταν αυτό που έκανε το πρώτο μπαμ στο USA.