Windows 7

Όλοι αναφέρονται στα Linux για την ανωτεροτητά τους αλλά κανείς δεν τα χρησιμοποιεί γιατί θέλει υπομονή και πολλή ώρα απλά αναφέρονται ως ένα δείγμα γνώσεων περί υπολογιστών (αποψή μου)

Δεν πάει να είναι και “η Linux”; Το ότι είναι καλύτερo είναι το point μου.

Τα 7 φυσάνε, περι Linux θέλω να τα δοκιμάσω κάποια στιγμή γιατί ακούω τα καλύτερα, βέβαια μου 'χουν πει οτι δε τρέχουν εφαρμογές .exe

Ναι, και εκεί είναι το πρόβλημα, αλλιώς όλοι linux θα είχαν, σαν λειτουργικό:p


Now playing: Crime In Stereo - Choker
via FoxyTunes

κι εγω windows 7 εχω με κλειστες ενημερωσεις για να μη μου γεμιζουν το pc με μαλακιες και να μη μου σπανε τα νευρα (οπως ειπε και ο angel_death).

παραλληλα ομως εχω και τα ubuntu 9.10

και με τα 2 ειμαι ευχαριστιμενος.

παιδια,απο συμβατοτητες τα 7 πως πανε?υπαρχουν προβλημα σε παιχνιδια και προγραμματα απο βιστα σε 7?

Με προγράμματα είμαι οκ, απο παιχνίδια κάτι Worms και GTA που έβαλα δεν έπαιζαν.

Παιδιά καλημέρα…έχει βρεί κανένας κανένα καλό Bandwidth Limiter για τα 7;

μετα το αντι-windowsιστικο μανιφεστο του καρβου ψηνομαι να δοκιμασω linux.Eρωτησεις: α)θα χασω αρχεια αν βαλω linux
β)ειναι ευχρηστα;
γ)θα παρουσιασουν προβληματα ασυμβατοτητας;

α) μπορεις να παρεις μπακ-απ, αλλιως χωριζεις το σκληρο σου σε 2 partitions, κρατας τα windows και τα αρχεια σου, και περνας και παραλληλα λινουξ

β)ναι ειναι ευχρηστο

γ)ολα λυνονται.υπαρχουν κατατοπιστικότατα how to, forum που βοηθανε και κυριως google is your friend.Μπορεις να ξεκινησεις με ενα απο τα kubuntu/ubuntu, sidux, fedora, opensuse.

Εγω θα σου προτεινα kubuntu ή sidux

Τωρα ειδα αυτο το ποστ

Το οτι δεν τρεχουν αρχεια .exe σημαινει πως ο οποιοσδηποτε ιος θα παρει τα @@ του υπολογιστη σου.

Δηλαδη εσενα τι σε πειραζει που δεν τρεχουν τα exe?Δεν θα τρεχουν τα προγραμματα σου?Αν εξαιρεσεις τα παιχνιδια, που και αυτα με wine ή ενα virtualbox τρεχουν, ολα τα αλλα μια χαρα δουλευουν.

skype, firefox, opera υπαρχουν ολοιδια στο λινουξ.Media players κλασεις ανωτεροι.

5-6 διαφορετικοι messenger clients.Τι να λεμε τωρα.

Εγκατασταση προγραμματος με μια εντολη απο κονσολα.

update οποτε θες εσυ, παλι με μια εντολη.

Το πισι και 1 χρονο χωρις φορματ, τρεχει κανονι, σφαιρα.

Δηλαδη ακομα και αν χρησιμοποιεις photoshop και εισαι amatuer, υπαρχει το gimp.

που το gimp από λίγο που έχω χρησιμοποιήσει τα σπάει στεγνά, άπειρα προγράμματα, τα κατεβάζεις ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ, για όλα τα γούστα.
Ότι θες το έχεις μπροστά σου, χωρίς ψάξιμο, χωρίς κόπο.

Νταξ καλά τα windows 7, καμία σχέση με vista, πλησιάζουν xp, αλλά linux δεν είναι:D