Απορία για windows 8

Γεια σας…θέλω τις πολύτιμες σας συμβουλές::stuck_out_tongue: Πήρα καινούριο λάπτοπ και έχουν windows 8 να τα κρατήσω ή να βάλω τα 7?

Αν μπορεις να ζητησεις νομιμο downgrade σε 7αρια, για μενα καντο.

νομίζω ότι μπορούμε να το πάρουμε απο το πανεπιστήμιο…τα 8 να τα διαγράψω εντέλως ή να κάνω partition τον σκληρό με την προοπτική ότι θα βγει κανένα service pack για τα 8?

Θα βγουν τα 8.1 αλλά εσύ γιατί θες να τα αλλάξεις?

γιατί έχω ακούσει και έχω διαβάσει ότι έχουν πολλά θέματα και κενά ασφαλείας:roll:

Πρώτον ανοησίες, δεύτερον έχεις τίποτα να κρύψεις? :stuck_out_tongue:

χαχαχα…μπορει να έχω να κρύψω κάτι :stuck_out_tongue:

Δεν νομίζω να έχουν περισσότερα προβλήματα από οποιαδήποτε άλλη έκδοση και εννοείται ότι πρωτίστως ρόλο παίζει η καλή χρήση. Ας πει γνώμη και ο Mackintosh.

Το μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι ότι σου βγάζουν την παναγία αν θες να κάνεις τον υπολογιστή σου dual boot.

για την ώρα δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο…οπότε τελικά λέτε να κρατήσω τα 8αρια?

Το θέμα είναι τι θες να κάνεις εσύ με το pc.

εγώ το πισι το πήρα βασικά για την σχολή…compilers έχω μεσα, autodesk, spss, τετοια πράματα…αν σε βοηθάει αυτό

Εκτός και αν τα 8 σου δημιουργούν κάποια σοβαρή ασυμβατότητα που σε δυσκολεύει με τα προγράμματα που χρησιμοποιείς, θα έλεγα ότι δεν υπάρχει λόγος να τα αλλάξεις. Που πολύ αμφιβάλλω.
Έτσι και αλλιώς δεν διαφέρουν και πολύ από τα 7, το gui έχει αλλάξει.
Σε ποια σχολή είσαι?

οκκ…αν ειναι δοκιμάζω τα 8…ηλεκτρολόγους μηχανικούς

Ok, κτλ. Καλά κουράγια.

ευχαριστω:)

Ειμαι της αποψης οτι τα 7αρια ειναι δοκιμασμενο λειτουργικο, χωρις τα πειραματα των apps, και των touch λειτουργιων και δε ξερω και εγω τι αλλο.

Ειναι πιο αξιοπιστα, πιο “οκ” τελος παντων.

Ξερω οτι δεν ειναι και τρανταχτερα επιχειρήματα τα παραπανω αλλα τι να πω :smiley:

κατα την αποψη μου, ο μονος λογος να μη χρησιμοποιησει κανεις τα 8 ειναι το νεο GUI που οντως σου βγαζει λιγο την πιστη να το συνηθισεις, μιας και βασιζεται πολυ σε touch hardware…

Αλλα οπως ειπε και ο Ναηλιστ, στο 8.1 θαχει επιλογη να το αλλαξεις σε πιο τραντισιοναλ μορφη. Προσωπικα θα βαριομουν να κανω την οποιαδηποτε αλλαγη :stuck_out_tongue:

Μπα…βγάζεις το Serure boot mode από bios και είσαι εντάξει. Η παπατιά είναι το GUI. Με τα 8.1 δεν ξέρω τι θα βγεί.

Μια χαρα ειναι πολυ πιο ελαφρια ειδικα για laptop .Αν ειναι καθαρο το pc ανοιγει σε λιγοτερο απο 15sec. Σου βγαζει την παναγια ομως αν βιαζεσαι να βρεις κατι , γενικα οταν βιαζεσαι .

Ειναι γαματο αν εισαι ψυχαναγκαστικος και γουσταρεις οργανωση :smiley: