Wintersun-Time

Βίντεο με τον Jari να ηχογραφεί μια χορωδία με μέλη από γνωστές μπάντες της Φιλανδίας (ensiferum, Tyr κ.α)

ελα αντε αρχισαμε παλι,σημερα μου ηρθε μαιλ οτι πανε μια βδομαδα πισω οι CD εκδοσεις και ενα μηνα τα LP
δε γαμιουνται λεω εγω…

Ελα μωρε, χαλαλι 8)

Νέες ημερομηνίες για την κυκλοφορία του album.

October 19: Germany, Austria, Switzerland, Finland, Norway
October 22: North America, UK, France, Belgium, Netherlands, Spain, Denmark, Portugal, Poland (+ all other European countries not mentioned in this list)
October 23: Italy
October 24: Swede

Πάλι πίσω στις 19 το πήγανε και 22 για την Ελλάδα

Ντάξει! Απλά δε μπορώ να πιστέψω ότι επιτέλους ΒΓΑΙΝΕΙ!!!:cry::yahoo::yahoo::yahoo:

[SPOILER]Ας μην είναι πατάτα!!!:papas:[/SPOILER]

Αντιο ζωη

Ουτε νοτα δε θα ακουσω μεχρι να ερθει…

Ελα τωρα… :stuck_out_tongue:

Btw, το βιντεο κατεβηκε. Οποιος προλαβε, προλαβε 8)

[B]Οfficial album teaser[/B]

Φίλε Xemnas, με βάζεις σε πειρασμό μ’αυτό το “μαζευόμαστε 4-5 καμμένοι”… :stuck_out_tongue:
Πέρσι το Heidenfest ήταν εμπειρία (δυστυχώς στο Λονδίνο όπου ήμουν, δεν είχε extended show με special guests τους Wintersun)…
Φέτος που οι Wintersun είναι headliners και με (επιτέλους) το νέο άλμπουμ διαθέσιμο, θα είναι ΚΟΛΑΣΗ!
Ας μην ήταν η αβεβαιότητα λόγω των χαλεπών ημερών που διανύουμε κι έβγαζα εισιτήριο στο πι και φι… :frowning:

Ο Jari ειναι και επισημα ο μεγαλυτερος πριξαρχιδας ever!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Νεα troll-ια με 2" μουσικης απο το νεο δισκο. :lol: :lol: :lol:

ΙΣΧΥΕΙ :lol: :lol: :lol:

“The ambition of this masterpiece is only paralleled by its own majestic and kaleidoscopic beauty. It only gets better in time and seems destined to be the album of 2012.” METALIZED (DK), 10/10 Points

“It was worth it! The waiting was rewarded with a weapon forged by Mr. Mäenpää. The epic journey takes us into a world of heroic orchestrations and guitars that recall Townsend: a contemporary space hallucination!” METAL MANIACS (IT)

“Impossible to absorb on first listen. One thing’s for sure: Jari Mäenpää has got more talent than 99,9% of other people in metal.” INFERNO MAGAZINE (FI)

?Bombastic, epic, hymnic: TIME I is a ageless blend of Blind Guardian, Nightwish and Ensiferum." METAL HAMMER (D)

"Stop press! English dictionary just got renovated… From now on, Wintersun equals the words EPIC, INNOVATIVE and COLOSSAL!? SOUNDI (FI)

Ελπιζω το site μας να τους θυμιθει καποια στιγμη και να γραψει κατι στα νεα για την επιστροφη. Λιγοτερο απο μηνας εμεινε μαγκες, THIS IS YOUR JOURNEY 8)

Παιζω μπαλα μονος μου. :slight_smile:

[SPOILER]Φτιαχτε μου τα ποστ αν υπαρχει προβλημα. Ολα σε ενα δλδ. [/SPOILER]

Σε σποιλερ τα samples απο Amazon. Γινομαι κακος, το ξερω.

[SPOILER]http://www.amazon.co.jp/Time-I/dp/B009D4NU7O/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1348863517&sr=8-1-fkmr0[/SPOILER]

Άντε μια βδομάδα έμεινε μόνο:D:D:D

Σε περίπτωση που δεν το έχετε πάρει χαμπάρι ακόμα, it’s out there.

Το πηραμε αλλα θα αντισταθουμε σθεναρα!

Λοιπόν εγώ που δεν είναι και τόσο φανατικός ώστε να περιμένω την επίσημη κυκλοφορία του και όντας φαν του πρώτου άλμπουμ έριξα 3-4 ακροάσεις ως τώρα και μπορώ να πω ότι είναι ένα αδιάφορο άλμπουμ.
Μεγαλύτερη προσοχή φαίνεται να έχουν δώσει βασικά στην παραγωγή και στην μίξη παρά στις συνθέσεις. Οι οποίες είναι 3 (τρεις, three πως το λένε) όλες και όλες αλλά αυτό ονομάστηκε κανονικό άλμπουμ και όχι ep. Από εκεί και πέρα εντυπωσιακό το παίξιμο αλλά δεν μένει απολύτως τίποτα. Φανερά ελαττωμένα τα ακραία φωνητικά και πολλά καθαρά μέσα που δεν τα λες και καλά. Προς το παρόν μένει στην άκρη.

Αν παιζει κανα pm για να το ακουγαμε και εμεις οι φανατικοι :slight_smile:

εμενα παλι μου αρεσε παρα πολυ,αλλα ειναι πολυ μικρο.Καλυτερα να κανανε release το εννιαιο Time σε διπλο δισκο,παρα διακεκομενα…