WISHBONE ASH Live In Greece!

WISHBONE ASH featuring the original singer & founding member Martin Turner

16 φλεβαρη αθηνα. μαλλον εχουν κλεισει αλλα δυο dates.

Χίππη, ψησου. θα εχεις μια ακομα ευκαιρια να τους δεις. :hippy:

Καλή φάση :slight_smile: :slight_smile:
Argus λέμε!:wink:

Kiegamo.

δεν τους ειχε φερει και ενας αθηναικος δημος στο πολιτιστικο του προγραμμα???

8O Με Turner!!

Τους είδα το καλοκαίρι στα Καμμένα Βούρλα αλλά μόνο με Powell! Μην τους χάσετε αυτό έχω να πω μόνο…!

Μετά το καλοκαιρινό σοκ στα Καμένα Βούρλα θα ξαναπάω όπως και να χει, ρε δε πα να παίζουν και στο Καστελόριζο

μαζι θα ειμαστε. δε τους χανουμε :!:

αντε φερτε και Chillihounds για support (που τετοια τυχη)

Στα Καμμένα Βούρλα ήταν απλά φανταστικοί και έπαιξαν σχετικά λίγο, μιας και το souncheck κράτησε πιο πολύ κι από το Live :smiley: :smiley: .

ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ με τίποτα !!!

ακομα ενα ταξιδακι Αθηνα!:smiley:

Χεχεχεχεχε8) 8) 8)

καλα τωρα οκ πλακα μας κανουν…φερτε τους και πανω γαμω…
τεσπα να σας ρωτησω κατι;;; κατι φιλοι μου απο τρικαλα λενε οτι πριν κανα 2 χρονια ειχαν ερθει στην καλαμπακα ως προσκεκλειμενοι ενος μαγαζιου και επαιξαν unpluged η κατι τετοιο…βασικα δεν πολυπιστευω κτι τετοιο…ψεμματα δεν μου λενε σιγουρα…ειχατε ακουσει κτι τετοιο η θα εννουσαν καποιο αλλο συγκροτημα;;;

πο πο ψηνομαι κι εγω ασχημα… 8) 8) 8)

Time was…

και 17 φλεβαρη αγρινιο στο εν πλω… α ρε αγρινιαρα η πιο ροκ επαρχιακη πολη της ελλαδας… επισης αγρινιο θα ακολουθησουν iron butterfly kai meteors…

8O 8O 8O
πες τα ολα τωρα!

Όντως θα έρθουν οι Iron Butterfly. Αλλά δε θυμάμαι ούτε που, ούτε πότε :stuck_out_tongue:

ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!

ARGUSSSSSSSSSS! ΟΛΟΚΛΗΡΟ! ΓΑΜΙΕΜΑΙ ΡΕ!

Κ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ! Κ ΜΟΝΟ 25 EURO

Αυτα ειναι!!!

Argus ρεεεεε!

Ουμ!

Συγνώμη αν θα ξενερώσω κόσμο αλλά τελικά δεν είναι οι Wishbone Ash με τον Martin Turner αλλά οι Wishbone Ash του Martin Turner. Δηλαδή όχι οι κανονικοί που είδαμε το καλοκαίρι στα Καμμένα Βούρλα απλά ο Turner με μια παρέα μουσικών. Βέβαια και οι κανονικοί, ο Powell με μια παρέα μουσικών είναι, αλλά τουλάχιστον είναι δραστήριοι και βγάζουν συνεχώς καινούργιους δίσκους, δεν αποσύρθηκαν και ξαναμεφανίστηκαν μετά από καιρό. Και όπως και να το κάνουμε οι άλλοι είναι οι πραγματικοί κληρονόμοι και έχουν δώσει συνέχεια στο όνομα.

Τέλως πάντων. Όπως και να έχει θα ακούσουμε το Argus ολόκληρο, δεν είναι λίγο…

Από το site των επίσημων Wishbone Ash

http://www.wishboneash.com/tours.asp
http://www.wishboneash.co.uk/livedates/1.aspx

Στο site των Martin Turner’s WISHBONE ASH έχει και πλήρη δισκογραφία των Ash ακόμη και στα άλμπουμς στα οποία δεν παίζει. Μύλος η δουλειά. όντως, όπως και να έχει θα ακούσουμε το Argus ολόκληρο και δεν είναι λίγο.

Δηλαδή είναι κάτι σαν τον “Αδέσμευτο” του Ρίζου και του Μήτση; :lol: :stuck_out_tongue:

Θέλω να τους δώ παρ΄ολα αυτά…

Ο χώρος μάλλον παραείναι μικρός για το όνομα τους…