WISHBONE ASH Live In Greece!

Τα συναισθήματα βιώνονται μόνο.
υποκατάστατο :

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=310364#post310364

και μερικές φώτο από Λάρισα

http://rapidshare.com/files/92098480/Wishbone_Ash_Live_in_Larisa_13-02-2008_Photos_2.zip
http://rapidshare.com/files/92089799/Wishbone_Ash_Live_in_Larisa_13-02-2008_Photos_1.zip

Πω ρε φίλε να σαι καλά…Οι εκτός Argus επιλογές είναι κορυφαίες. Sorrel, Why don’t (live είναι μεγάλη απόλαυση), Rest in Peace, Diamond Jack…

Εαν λες οτι εκτελεστικά ήταν πολύ καλοί, θα περάσουμε και γαμώ…

Καταπληκτικο live!!!

Tρομερο παιξιμο,παρα πολυ καλος ηχος,και οι κομματαρες να διαδεχονται η μια την αλλη.Ειδικα στους υμνους του Argus οι ανατριχιλες ηταν συνεχομενες…εγγυηση οι παππουδες.Ευγε,παντα τετοια!!Ηταν απ τις φορες που βγαινεις απ το χωρο της συναυλιας και εχεις κολλημενο ενα ηλιθιο χαμογελο,γιατι αφενος περασες ομορφα και αφετερου,προσωπικα μιλωντας ξεπερασαν τις προσδοκιες που ειχα γι αυτο που θα εβλεπα.

Αντε και Iron Butterfly τωρα…γιεα…

+2112
επισης περαα πο το argus θα πω PILGRIM!:smiley: 8O

Πω πω πω πω πω…τι μουζικές ήταν αυτές, τι κλαπατσίμπανα ::smiley: :smiley:

Περάσαμε και γαμώ. ΤΕΛΟΣ !!!

fobero live.apsogoi epagelmaties oi wishbone ash,apedwsan teleia ola ta kommatia.
apisteyti empeiria.

ειναι με powell ή οχι (δηλαδή του μπασσίστα ?)??? Αν και αμα λέτε οτι είναι τόσο καλοί… αχεμ… μπορεί να αψηφήσωμεν το χιόνι και να πάμ !

Πολύ καλύτεροι απ’ ότι στα Καμμένα Βούρλα. Φοβερή βραδιά

Ωστόσο μια μπάντα όπως η WA δεν δικαιούται να παίζει σε μαγαζιά όπως το “Rodeo”, όπως άλλωστε και δεν δικαιούται το ελληνικό ροκ κοινό τέτοιους χώρους. Χίλιες φορές Gagarin

Ξέρει κανείς το προτελευταίο κομμάτι του πρώτου σκέλους (you see red ή κάπως έτσι) απο ποιο άλμπουμ είναι;;;

Είναι οι Martin Turner’s WISHBONE ASH και οι μουσικοί είναι οι παρακάτω:

Ray Hatfield: κιθάρα
Keith Buck: κιθάρα
Rob Hewins: ντραμς
και φυσικά ο Martin Turner μπάσο /φωνή.

Το You See Red έιναι από το No Smoke Without Fire του 1978. Σε προηγούμενο ποστ σχετικά με το σετλιστ της Λάρισας ανέφερα και από ποιο δίσκο είναι κάθε τραγούδι… Θεσσαλονίκη και Αθήνα είχε διαφοροποιήσεις το σετλιστ; Θεσσαλονίκη είχε κόσμο;

Θα πάω απόψε, εντυπώσεις αργά ή αύριο.

Thanx. (φοβερή κομματάρα)

Το μέρος τίγκα, παρόλο τον παλιόκαιρο, η απόδοση της μπάντας στα ουράνια…καραγουστάραμε όλοι. ΜΠΡΑΒΟ!

Διαφωνώ με το πρώτο… Μπορεί να έπαιξαν φοβερά, αλλά εμένα μου έλειπε πολύ η κιθάρα του Powell.

Στα καμμένα Βούρλα λόγω της μαλακίας που έγινε με το Sound check (πέντε ώρες, ήμαρτον) το πρόγραμμα συμπυκνώθηκε, λόγω καθυστερημένης έναρξης και αναγκάστηκαν να παίξουν μόνο μια ώρα και κάτι. Εκτελεστικά όμως ήταν ένα κλικ πιο πάνω.

Πάντως και οι δύο …Wishbone Ash είναι υπέροχοι. :slight_smile:

επειδη δεν βρηκα εισιτηριο για σαββατο τελικα τους ειδα χθες…

φοβερη εμφανιση, ο turner σε πολυ καλη κατασταση και με παρα πολυ κεφι ενω και οι μοθσικοι που πλαισιωναν την μπαντα φοβεροι και πολυ δεμενοι γενικως σαν μπαντα… ε ενταξει highlight ηταν η εκτελεση ολοκληρου του argus με απολυτη προσηλωση στο πρωτοτυπο…

παρ’ολο το κρυο και τη τεραστια ταλαιπωρια που τραβηξα ειδικα μετα ωστε να φτασω νεα σμυρνη(ελεος γαμω την συβηρια μου!) νομιζω οτι τελικα το αξιζε…!

α ειδα και τον kourou… ρε δριφτερ δεν την ξερω την μουτσουνα σου και ψαχναμε με τον λατρεμενο αδμιν κι αλλους συμφορουμιτες …:stuck_out_tongue:

παντα τετοια…!!!

ε, τότε τι ψάχνατε ρε σεις αφού δεν με ξέρετε??? :smiley:
Μπροστά αριστερά στη σκηνή ήμουν 3η σειρά ας πούμε…και κατέβαζα μπύρες μαζί με το κεφάλι μου.

Ήμουνα κι εγώ εκεί την Κυριακή και χαίρομαι που αποφάσισα να πάω την τελευταία στιγμή παρά την κακοκαιρία. Φοβερός ήχος, φοβερές εκτελέσεις, υπέροχη βραδιά και άξιζε με το παραπάνω την παρακινδυνευμένη και σουρεαλιστική επιστροφη από Αθήνα - Πειραιά με τόσο χιόνι. Κορυφαίες στιγμές πιστεύω τα King Will Come, Throw Down The Sword, Living Proof, Jailbait και απο το πρώτο μέρος εκείνο το ορχηστρικό που δεν έχω ιδέα πως το λένε.

Τεραστια εμφανιση με πολυ καλο ηχο σε αθλιο χωρο…πηγα το Σαββατο κ λυπηθηκα τους 50ρηδες που ειδα στιβαγμενους σε αυτο το κλουβι…ντροπη!!!

Sorry, αλλά ο χώρος είναι καλός. Τι ήθελες, την Καλογρέζα?
Και μη τους λυπάσαι τους 50ρηδες, πέρασαν γαμώ!