Witchcraft - Legend

Λες να μας κοροϊδεύουνε??
Πάντως να πω την αλήθεια ένιωσα μια ψιλοανακουφηση γιατί το πρώτο κομμάτι δε με τρέλανε κιόλας, αλλά το ghost house είναι κομματαρα, οπότε αν ο δίσκος είναι σε αυτά τα επίπεδα, στα παπαρδελια μου ο ήχος!!!

Πιτσιλάω ασταμάτητα όμως

Κινέζικο βασανιστήριο, αλλά δεν κρατιέμαι:

Έχει πολλή κουβέντα και ζουμί ο δίσκος. Ο Magnus Pelander είναι ο σύγχρονος Iommi & Liebling μαζί. Όταν έχεις συνθέσει τραγούδια με σαφείς αναφορές σε Kyuss με “Demon Cleaner” εισαγωγή αλλά και southern-blues υπό το Witchcraft πρίσμα, τότε πας ένα βήμα μπροστά από όσους επηρρέασες κι επηρρεάζεις ακόμα. Το “Legend” ίσως αποδειχθεί για τους Witchcraft ότι και το “Load” για τους Metallica.

Οσονούπω περισσότερα…

[U]Εδώ[/U] το review.

Πρόκειται περί αλμπουμάρας, περί τεράστιου κολλήματος.

Ωραίος φίλε μου… το περιμένουμε πως και πως!

Album Preview

click

…δυνατό το κομμάτι…ότι έχω ακούσει είναι πολύ καλό…πάει για αγορά ο δίσκος:):!:

άιντε τι θα γίνει μ αυτό, πότε θα διαρρεύσει? Έχω 5 μέρες τώρα που έχω γεμίσει το ψυγείο με heineken και είμαι έτοιμος να ροκάρω

Δεν είναι πολύ όμορφο??? Ε??

το βινύλιο έχει παραγγελθεί ήδη.

και συνεντευξούλα έχουμε σύντομα. 8)

πάει για ψηλά.

Να κάνω κ εγώ pre-order?? Για πες, για πες…αξίζει :smiley:

από πού?

Χωρίς κανένα δισταγμό.

Πιο σύγχρονος ήχος, αρκετά νέα στοιχεία, αλλά μουσικάρες ανεξαρτήτως αν ήθελες τον πιο “παλιακό” ήχο τους.

Όντας πιο κοντά στα δικα μου γούστα είναι ήδη το αγαπημένο μου άλμπουμ τους και στα καλύτερα της χρονιάς.

έχει ανοίξει η πρώτη heineken, if you know what i mean (στα γνωστά μέρη)

Ποια είναι τα γμωστά μέρη?

ντεκαρντ πμ τωρα οπως εισαι.ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑ?

Πέρα από το It’s Not Because Of You, η αλήθεια κρύβεται στο An Alternattive To Freedom, το οποίο φέρνει πολύ στο μυαλό Arbouretum. Πάμε μωρή μπαντάρα.

Αρμπουρέτουμ; :-s

Εμένα, πέραν της southernιάς στην εισαγωγή, για κάποιο λόγο μου φέρνει Keenan στο μυαλό ο Pelander στο συγκεκριμένο.

Αλλά, ναι. Μεγάλο μέρος της αλήθειας κρύβεται σε αυτό.

Ναι, είναι η μεγαλύτερη. Υπάρχουν όμως κι άλλες με το “Flag of Fate” να ακολουθεί. Είσαι νιούφης και παίρνεις solo μετά την πρώτη στροφή. Bonus. Και στο τέλος αυτού οργιάζεις με τον έταιρο νέοπα στην κιθάρα. Είναι νωρίς ακόμα, αλλά αυτοί οι δύο πάνε για μεγάλα πράγματα ως δίδυμο.