Witchcraft - Nucleus (2016)

Ε, ήρθε η ώρα

Χύσαμε μπάμιες με το πρώτο κομμάτι κιόλας

5 φορες καπακια, και ακομα εχω να δωσω

Πολύ ωραίο το κομμάτιον. Γενικά, αν λάβει κανείς υπόψη αυτό το κομμάτι, το εξώφυλλο, την μουσική εξέλιξη από το ντεμπούτο τους μέχρι το τελευταίο άλμπουμ, αναμένεται κάτι πολύ ενδιαφέρον και διαφορετικό.

Μπα…μας τέλειωσαν και οι (καναδυο) μπάμιες.

Πιστεύω αν κάποιο άλμπουμ θα μπορούσε να μπει στα αγαπημένα μου για το 2015 είναι αυτό…το πρώτο πολύ καλό δείγμα!!
περιμένουμε το άλμπουμ…

ωχ;;;

δυστυχώς

Θέλετε να αφήσετε τις λακωνικές μαλακίες και να μας εξηγήσετε τα αχ και βαχ;

Τι να εξηγήσουν, εννοούν ότι το άκουσαν και δεν τους άρεσε ιδιαίτερα.

Άκυρο, λόγω του ότι είναι συντάκτες νόμιζα ότι κάτι ξέρανε πως φούνταρε ο δίσκος ή/και ο Magnus.

Καλο αλλα οχι κατι το συγκλονιστικο.
Σιγουρα απο τους πολυαναμενομενους δισκους του '16

[B]https://www.youtube.com/watch?v=zcUXonwLS4o&feature=youtu.be[/B]

ασχετο με witchcraft - καλή παπαρίτσα το τραγουδάκι πάντως- sorry
Γιώργο μπορείς να μου στείλεις σε παρακαλώ το λινκ με τις underground κυκλοφορίες οπου υπάρχει το ομώνυμο των Old Man’s Will μιας και το ψάχνω στο ροκιν και δεν μπορώ να το βρώ.
Το συγκεκριμένο δισκάκι το θεωρώ καλύτερο από το φετινό…

Στην ανασκόπηση του 2013 είναι τελικά κι όχι στα underground. Και όχι, δεν μπορώ να διαλέξω μεταξύ των δυο τους. Αρνούμαι!

Διέρευσε.

Nucleus > Legend

Το ακούω συχνά εδώ και λίγο καιρό…είναι σίγουρα ένα άλμπουμ που χρειάζεται πολλές ακροάσεις

όσο το ακούω τόσο περισσότερο ανεβαίνει στα αυτιά μου και από την πρώτη ακρόαση απολαμβάνω κάθε δευτερόλεπτο
εκεί που όλοι περιμέναμε έναν πιο ‘‘εύκολο’’ δίσκο ως φυσική συνέχεια του legend ο άλλος έκανε πάλι το δικό του και μας πέταξε έναν δίσκο βαρύ και ασήκωτο που σε καθηλώνει στο άκουσμά του…ειδική μνεία στο ομώνυμο ΈΠΟΣ και στον magnus που για ακόμα μια φορά άφησε τη ψυχή του μέσα στις ερμηνείες του

Περιέργως το γύρισαν σε πιο βαρύ ήχο, πιο εσωστρεφή και σκοτεινό.
Κάποιες χαρακτηριστικές μελωδίες από το Legend υπάρχουν διάσπαρτες. ο Pelander είναι εξαιρετικός.

Δεν έχω αποφασίσει πόσο μου αρέσει ο δίσκος, αλλά σίγουρα με κρατάει και θέλω να τον ακούσω κι άλλες φορές. Με το Legend ως μέτρο σύγκρισης είναι εύκολο να παρασυρθείς και να βγάλεις γρήγορα συμπεράσματα.

Όσο τον άκουγα μου άρεσε και πιο πολύ και μιλάμε τον έλιωσα στα ακούσματα. Από εκεί που ξεκίνησα να λέω 2 εξαιρετικά τραγούδια κατέληξα να λέω πως εχει 4 βαριά 5 τέτοια, αλλά κάποιες στιγμές φαίνεται μια συνθετική αμηχανία, σαν να μην ξέρει που θέλει να το πάει το τραγούδι. Το Breakdown για τα δικά μου αφτιά είναι απάλευτο δεν ξέρω αν οι doomάδες το γουστάρουν αλλά το βρίσκω απελπιστικά βαρετό. Γενικά μιλώντας τον ακούω πολύ ευχάριστα τον δίσκο, αλλά είναι άνισος στο σύνολό του θεωρώ.

αυτό το Nucleus > Legend που γράφτηκε πιο πάνω δε, ήταν η αιτία που έκλεισε το φόρουμ για τρεις μέρες :stuck_out_tongue:

Είχαν δίκιοι οι αποπάνω με τις μπάμιες ρε πούστη μου.