Wolves in the Throne Room

Λοιπον,μιας και εγινε χθες θετικο σχολιο για το αβαταρ μου και επειδη εψαξα και δεν υπηρχε αντιστοιχο θρεντ,σκεφτηκα να ανοιξω ενα θρεντ για τους θεους Wittr.

Οι Wittr ειναι μια αμερικανικη Ambient black metal μπαντα η οποια δημιουργηθηκε το 2004.Εχουν κυκλοφορησει 3 studio albums,2 demos,1 ep και 1 Live στο Roadburn 2008.Φοβερη μπαντα με ιδιαιτερο υφος και οπως εχουν δηλωσει οι ιδιοι δεν ανηκουν σε καποιο συγκεκριμενο μουσικο ειδος.

Τα 3 studio albums ειναι τα εξης:

1.Diadem of 12 Stars

2.Two Hunters

3.Black Cascade

Two Hunters ασυζητητι.

Παρολο που το πρωτο μ αρεσει πολυ, μαλλον κι εγω Two Hunters θα ελεγα.

Το EP ειναι καλυτερο απ το τελευταιο παντως.

Ε ναι.

Αν και η μπαντα την εχει δει λιγο ιστορια και ετσι.
Θα βρω ενα quote που μιλανε για το BM και γελαει οι τραγοι μαζι τους.

Το ep δεν το εχω πολυ ακουσει,παντως το τελευταιο τους μ’αρεσει αρκετα μπορω να πω.Ειδικα η κομματαρα Ahrimanic Trance.

Μόνο το Two Hunters έχω και μου άρεσε πάρα πολύ.
Από τις λίγες μπάντες που σου βγάζουν όντως ένα παγανιστικό feeling χωρίς να καταντάνε γελοίες.

Ωραιο κομματι, αλλα στα δικα μ αυτια ξεχωρισε μονο το Ex Cathedra. =\ Τα υπολοιπα κουλ, μια χαρα, αλλα δε τραβαω και τις καλτσες μου απ τη πορωση.

Καλα ουτε και εγω τρελαθηκα γενικα με το αλμπουμ.Ειναι αυτο που λεμε το ακουω ευχαριστα αλλα δεν το ζηταω κι ολας.Το Two Hunters ομως υπαρχουν φορες που το ζηταω…και ειναι πολλες αυτες οι φορες.

Τα δύο πρώτα full length είναι σούπερ, με ένα κλικ παραπάνω για το ντεμπούτο. Το ep και το τελευταίο δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.
Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που έγραψε ο Deathster - ότι την έχουν δει κάπως - αλλά σίγουρα παίζει αρκετό hype γύρω απ το όνομα τους τελευταία. Πόσταρε κανά απόσπασμα μαν να διαβάσουμε και μεις.
Συμφωνώ απόλυτα όμως με ChrisP. “Από τις λίγες μπάντες που σου βγάζουν όντως ένα παγανιστικό feeling χωρίς να καταντάνε γελοίες.”

H μουσικη τους ειναι απιστευτη ναι.Τετοιο συναισθημα δυσκολα το βγαζει μπαντα.
Αλλα…

“If you listen to Black Metal, but you don?t know what phase the moon is in, or what wild flowers are blooming then you have failed. It is shocking to me that one could be seriously interested in Black Metal and not be deeply committed to radical ecology.”

▬WOLVES IN THE THRONE ROOM

Γελανε και οι κατσικες.

Χαχαχαχαχα! Τώρα πάω να γραφτώ στην Greenpeace για να γίνω καλός μπλακμεταλάς. :lol2:

Ειναι λιγο μπλακμεταλπαιδιατωνλουλουδιων!:stuck_out_tongue:

E ρε Dead και γράμματα του euronymous που σας χρειάζονται

εντιτ:πάντως είναι ωραία μπάντα.

Μην ξεχάσετε να γίνετε κακοί μπλακάδες.

Ον τοπικ, Two hunters κι εγώ, αλλά ό,τι έχουν βγάλει γενικά είναι πανέμορφο.

vegan straight edge post black παίζουν.

Όσοι τους γουστάρουν να τσεκάρουν τους:
Krallice,Altar Of Plagues,Fen,Caina,Cobalt

Όποιος έχει λίγο χρόνο ας διαβάσει την συνέντευξη του drummer στο metalsucks (link)

Όλα τα λεφτά αυτά που λέει για το festival που διοργάνωσε η scion.

Eλα ρε.Οπως και να το δεις η δηλωση ειναι τραγικη.

Σαν να σου ερχονται οι Butchered At Birth και να σου λενε δεν μπορεις να παιζεις
brutal death metal χωρις να ξερεις να φιλεταρεις ενα κομματι κρεας…

Και την περίοδο αναπαραγωγής των αγριοβούβαλων. :lol:

αστειο.

να τους τσεκαρουν, αλλα δεν εχουν και αμεση σχεση με wittr.

Εντάξει δεν χρειάζεται να παίζουν ακριβώς τα ίδια, απλά πιστεύω οτι σε όσους αρέσουν οι wittr θα αρέσουν και τα συγκεκριμένα συγκροτήματα.

γιατι το λές αυτο;