Worst Iron Maiden Song

Δηλαδη τα υπερκομματια Dance Of Death και Paschendale και ακομα ακομα η συμπαθητικη μπαλαντα Journeyman θα μπορουσαν να μπουν στα χειροτερα;;;

#-o #-o #-o

Oh God of Earth and Altar τι θα ακουσουμε ακομα…8O

εδιτ

Κανενα.Oι Iron Maiden ΔΕΝ εχουμε bad songs.

Αλλο το αν εχουμε καποια μετρια και αδιαγορα τραγουδια.

Ναι, ειμαστε γραφικοι,κολλημενοι και ο Βruce πρεπει να ανακηρυχθει αγιος.

Ακομα μην τρελενεστε οταν καποιος απεχθανεται/βρισκει βλακεια μια (αντικειμενικα) κομματαρα.

πχ

ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι θεωρειται τραγουδι το Seek And Destroy και παει λεγοντας.

Το πόσο τεράστια μπαντάρα είναι οι Maiden φαίνεται και από τα κομμάτια του poll, που πέρα από 3 που είναι όντως άθλια, τα υπόλοιπα είναι αξιοπρεπέστατα, αλλά κυρίως από τις απαντήσεις που δίνονται! :smiley:

Αν χαρακτηρίζεται κάκιστο ένα κομμάτι - μνημείο του Metal, όπως το Flash of the Blade, τότε καταλαβαίνεις το Μεγαλείο αυτού του group! 8)

:-k None!

Ακόμη ένα θρεντ Μέιντεν…

Το κομμάτι γαμεί κανονικά και με το νόμο! :band:

Το Heaven το θεωρώ απο τα καλύτερα τους, ξέρω οτι δεν έχει κάτι ιδιαίτερο, but I just love it!8)

Το Number ούτε εγώ το θεωρώ δισκάρα. Σίγουρα είναι καλό, αλλά υπάρχουν καλύτερα! (ναι, και από τα 00’s)

+669

Το Rio ίσως είναι το καλύτερο λαιβ τους (μετά το ντόνινκτον, αδυναμίες τι να κάνουμε). + το οτι εκει μέσα υπάρχουν τα έπη Sign Of The Cross & Clansman σε εκτελέσεις ανώτερες απο τις στουντιακές!

Τστστσ, το ΑΜΟΛΑΔ δεν έχει απαίσια κομμάτια. Είναι δίσκαρος, τελεία και παύλα. Μην επαναλαμβανόμαστε.

Μπαν! Το καλύτερο κομμάτι του δίσκου. Με τεράστια διαφορά από το δευτερο καλύτερο που θεωρώ το Wasting Love. (Αχαχαχαχα, το ομώνυμο είπατε???).

Περιμένουμε τη 15 δισκάρα των Βρετανών:)

Εδω συμφωνουμε απολυτα:)

Ε ρε κάτι ιεροσυλίεεεες! :stuck_out_tongue:

Συνεχίζω να μη μπορώ να πιστέψω ότι κάποιοι είπαν Heaven Can Wait και Flas of the Blade.

Επίσης Gangland βγάλτε το τώρα απ’ το poll! :stuck_out_tongue:

Επίσης freedom, νταξει, όχι και το Number of the Beast με τα '00s! HALLOWED BE THY NAME δεν σου λέει τίποτα?

Ο μόνος δίσκος που απλά μπορεί να σταθεί δίπλα στους δίσκους πριν απ’ το ‘88 είναι το Brave New World, αλλά είναι χειρότερος απ’ όλους.

Μου λέει πάρα πολλά!! Όπως επίσης μου λένε πολλά κάτι ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ-ΕΠΗ όπως Paschendale (τι ύμνος θεε μου, τρέμε Afraid to shoot strangers!), For the Greater Good of God (:bow2: :bow2: :bow2: ), No More Lies, Dance Of Death, Journeyman, Brighter than a 1000 suns τα οποία τα θεωρώ σκάλες ανώτερα από τα Run to the hills, Acacia Avenue, Gangland, Number of the Beast.

Μπινελίκια ελεύθερα.

Εδω εχεις πει AMOLAD > Number of the beast.Oτιδηποτε αλλο ειναι πταισμα…

Το Heaven can wait είναι αρκετα ωραίο κομμάτι, σίγουρα όχι όμως απο τα καλύτερα τους και με λίγο ενοχλητικό ρεφραιν, κάτι που ισχύει και για το Afraid to shoot strangers.

Τωρα βέβαια δεν θα μπορούσα να αναζητήσω την πιο μέτρια στιγμή των Maiden σε κομμάτια με Blaze γιατι ότι απο αυτά έχω ακούσει λαιβ με Dickinson ειναι απλά κορυφαία.
Επίσης τα άλμπουμ μετά το reunion μου αρεσουν συνολικά πολύ, χωρις μέτριες στιγμές και χωρις βέβαια τα χαιλαιτ του παρελθόντος, που όμως υπάρχουν και υπερκομμάτάρες.

Για τη χρυσή εποχή των 80’s με Dickinson δεν μπορώ να πώ τίποτα γιατι εκεί και οι ελάχιστες απλά μέτριες προς καλές συνθέσεις που υπάρχουν (Back in the village, Gangland, Can i play with madness, Invaders,) παίρνουν τόση εκτυφλωτική λάμψη απο τα υπόλοιπα μεγαλειωδη κομμάτια που λάμπουν και τα ίδια πλέον.

Αν προσπαθήσω λοιπόν να αναζητήσω τη λιγότερο καλή στιγμή των Μaiden, τότε θα το κάνω ή στην περίοδο Di Anno ή σε κάποιο από τα No prayer και Fear of the dark. Δυσκολο πάντως…

Τρελά υπερεκτιμημένο κομμάτι τους το ομώνυμο βέβαια…

το χειρότερο maiden κομμάτι είναι το απαράδεκτο hooks in you(adrian why?), μετά το εξίσου απαράδεκτο μεξικάνικο και μετά το weekend warrior(απάλευτο).

Eμενα με κουραζει απιστευτα το where eagles dare γιατι επαναλαμβανει συνεχεια και χωρις λογο το ιδιο ριφ απειρες φορες.Κατανταει πολυ κουραστικο απο ενα σημειο και μετα

ΟΧΙ ΡΕ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ MAIDEN ΚΟΜΜΑΤΙ!!!
:lightsabre: :lightsabre:

Δεν εγραψες ομως ποιο θεωρεις το χειροτερο κομματι τους ή ποια 3 του πολλ πιστευεις οτι ειναι αθλια…!

tι λες βρε?πριν λιγο τ ακουσα γ πρωτη φορα κ μια χαρα ειναι…:lol: βεβαια δεν θυμιζει Maiden…xoxo…Πολυ μ αρεσε…:razz: …a weekend warrior babyyy

Τι παει να πει μια χαρα?Μιλαμε για Maiden8) (Παραδεχομαι οτι εχει ενα catchy refren αλλα απο κει και περα ειναι τελειως ανεμπνευστο και επαναλαμβανεται)

Πες και το χειροτερο για σενα:wink:

να πω το πιο γαματο καλυτερα??:stuck_out_tongue: …χωρις πλακα πολυ φαση τ weekend warrior…

Πες και το πιο γαματο αλλα πες και το χειροτερο για να σαι και λιγο on topic:p

xaxxa…λες ε??..ωραια αυτο το διαστημα τ πιο γμτο γ μενα ειναι τ Children of the damned.

τ χειροτερο?..τ aces high επειδη το ξερω απεξω κ τ εχω σκυλοβαρεθει!!ασε π τ παιξαμε σ συναυλια μ τ μπαντα μ…ααα:p …κατα τα αλλα ολα τα τραγουδια τους μ αρεσουν αναλογως με τη διαθεση βεβαια

Γελοιο θα ελεγα εγω.Οσο για το como esta amigos δεν ειναι και ασχημο.Γενικα η περιοδος bailey ειχε καλα κομματια απλα αδικηθηκαν απο τη λαθος επιλογη τραγουδιστη(οχι οτι ο blaze bailey ηταν κακος απλα ΔΕΝ εκανε για τους maiden).