Worst Iron Maiden Song

+1 αλλά θα το ακούσω μόνο αν παίζει ο δίσκος ολόκληρος… Δηλαδή δε θα κάτσω να το διαλέξω ξεχωριστά το κομμάτι.

Α και το Duellists επίσης απ’το Powerslave που δεν έχω δει να το αναφέρει κανείς σ’αυτό το forum (και έξω απ’αυτό) είναι κομματάρα και πάταει κάτω κάτι “”"“κομματάρες”""" όπως το Run To The Hills! Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συγκαταλέγεται μέσα στους ύμνους των Maiden τη στιγμή που έχουν τόσα έπη που λίγοι θυμούνται!

Τα Run to the Hills, Number of the Beast κλπ είναι για να γίνει το “έμπα” στους maiden. Ε όταν τους γνωρίσεις αυτά τα κομμάτια φαντάζουν πολύ πολύ λίγα μπροστά στα πραγματικά τους έπη.

εμενα το WEEKEND WARRIOR και το VIRUS μ αρεσουν παρα πολυ…μαλλον το apparittion αλλα και το wildest dreams δε μ αρεσει!

Δεν λέει Best Maiden Song το τόπικ.

Διαφωνώ, μπορεί να έχουν “πολυφορεθεί” από τους ίδιους τους Maiden(όπως το Paranoid ή το Breaking The Law) αλλά ειδικά το Number Of The Beast είναι από τους πολύ τρελούς ύμνους τους. Τώρα από την άλλη το Duelists που ανέφερε ο φίλτατος παραπάνω είναι από τις πολύ τρελές κομματάρες που οι ίδιοι οι Maiden ξεχνάνε(όπως και τα Still Life, Stranger In A Strange Land, To Tame A Land κτλ.)

Hooks in You χαλαρα. Πώς γίνεται να είμαι ο μόνος που το ψήφισε;;; Είναι απαίσιο!

Ειναι περισσοτερα τα τραγουδια των Maiden που τα θεωρω κακα,μετρια και αδιαφορα απο αυτα που θεωρω οτι ειναι κομματαρες…
Το heaven can wait μου την δινει στα νευρα μου πολυ ασχημα btw… :?
+1 για το Run to the hills και Νumber of the beast…Eχουν πολυ καλυτερα τραγουδια οι Maiden απο αυτα…Πριν κανα 7αρι χρονια ακουγα Number of the beast και Νumber of the beast για την απολυτη δισκαρα τους και μολις το ακουσα ξενερωσα…Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να κανω καιρο να ψαξω βαθυτερα τους Maiden με την λογικη του οτι “ε,αφου αυτο ειναι απο τα καλυτερα τους δεν εχω να χασω και τιποτα…”

θα μπορουσες να μου παραθεσεις μια προσωπικη βαθμολογια του number of the beast για καθενα απτα τραγουδια με αριστα το 10?

οσοι ψηφισαν κομματι απο δισκο πριν το νο πρειερ να πεθανουν.

fallen angel, mercenary, thin line, κατι κομματια απο το ντοντ που εχω ξεχασει και πως τα λενε, assasin

επισης το πολλ ειναι σκατα

Βασικα δεν παιζει να κατσω να βαθμολογισω ενα ενα τα τραγουδια αλλα μπορω να σου πω μια βαθμολογια για ολοκληρο το αλμπουμ…Αν λοιπον σκεφτεις οτι απο αυτο το αλμπουμ τρελενομαι για 2 κομματια (Children of the damned και Hallowed be thy name)και τα υπολοιπα ειτε μου ειναι αδιαφορα ειτε δεν μου αρεσουν καθολου θα εβαζα ενα 6 μονο και μονο για αυτα τα 2 επη… :dunno:
Καλα μην την ψαχνεις,γουστα ειναι αυτα…

Αυτά είναι κομματάρες!!!
Ειδικά η Live εκτέλεση του 2ου στο Rio δίνει ρέστα.

Το Number για μένα δεν είναι το κάτι τρομερό.
Έχουν πολύ καλύτερα album.

Πάντως σαυτό υπάρχει το αντικειμενικά καλύτερο κομμάτι τους ------->Hallowed.
Υποκειμενικά είναι άλλο:p

Υπάρχει και ένα πέρσοναλ φέιβοριτ…
Όπως λέει ο Βρασίδας στο LongBeach…(Live After Death)

Number 22!!
Number 22!
Number 22…Acacia Avenue!!!8) 8)

Υπάρχει το Gangland που είναι πολύ αδύναμο.

edit
Σκέφτομαι να ανοίξω ένα ακόμη Iron Maiden thread.
Αργότερα όμως να μην μας μπανάρουν μετά από τόσα που υπάρχουν.
Χοχοχο…

Δεν θα πω καποιο μετα το '90 γιατι ειμαι αναποφασιστος αλλα απο τα '80s σιγουρα το Back in the village.

το Assassin…δεν ξέρω μου ακουγετε πολυ μεγαλη πιπα

como estais amigos απο αυτα του πολ…
και ενα ακομα απαισιο ειναι το lord of light …

Ε λοιπόν θα το πω και ας με λυντσάρετε. Το Afraid To Shoot Strangers ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ να το κάνω να μ αρέσει, αλλά κάτι δεν μου κολλάει καλά στο κομμάτι αυτό. :-k

Τι λες τώρα;; Είναι τρελό κομμάτι! Πάντα αναρωτιόμουν γιατί προτιμούν Fear of the Dark αντί για αυτό; (Η απάντηση μάλλον μου δόθηκε χτες στο Live βέβαια, αλλά συνεχίζω να προτιμώ το AtSS…)

Όπως βλέπεις δεν χαρακτήρισα κάπως το κομμάτι γιατί ξέρω πως μόνο σε μένα δεν αρέσει… αλλά τι να κάνεις γούστα είναι αυτά. Φυσικά και ΔΕΝ είναι το χειρότερό τους. Μη μπερδευόμαστε :slight_smile:

Δεν μπερδεύτηκα, απλώς δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να μη σου αρέσει!! :stuck_out_tongue:

Γιατί εγώ το καταλαβαίνω νοιμίζεις; :lol: