Xειροτερος metal δισκος των '90's

Παιδια, να εξηγηθω γιατι πρεπει και γιατι δεν θελω να θιξω κανενος τα γουστα.
Πιο πολυ για χαβαλε εκανα το εν λογω poll.
Kαποιοι δισκοι ειναι οντως underrated(Renewal,Falling Into Infinity)και οχι μαπες.Τα εβαλα ομως διοτι η κριτικη που δεχθηκαν group και δισκος την εποχη που βγηκαν ηταν απογοητευτικοι.
Αρα στο να καταρτισω την λιστα,ειχα κατα νου και τετοια κριτηρια.
Τωρα δισκοι σαν τα ‘‘Risk’’,’‘Virtual XI’’,The X-Factor’’ και ‘‘Reload’’ προσωπικα δεν μου ειπαν τιποτα και τα θεωρω πολυ κακες στιγμες στην ιστορια τοσο μεγαλων groups.

δεν υπαρχει θεμα παρεξηγησης,κουβεντα κανουμε:p

Εγώ πάντως μπορώ πολύ εύκολα να πω ποιος είναι ο καλύτερος από αυτούς :slight_smile:

(Και όχι λόγω αντιπάλων :wink:)

[SPOILER]midnight g είμαστε για ντου :lightsabre: :lightsabre: :lightsabre:[/SPOILER]

εσενα σε παω πολυ:D

Ναι ρε εννοειται,αν ειναι δυνατον.
Που να εβαζα δηλαδη και Manowar:’‘Louder Than Hell’’(αληθεια πως μου ξεφυγε?:-k)

ολα στον ΕΛΡΙΚ!

Ωχ!!!Αυτον και τον ΚΕΝ τους ξεχασα!!!:lol::lol::lol:

Μου φαίνεται σχεδόν οξύμωρο σε poll με τίτλο “χειρότερος ΜΕΤΑΛ δίσκος των '90ς” να βλέπω ένα άλμπουμ όπως το Host, που δεν έχει σχέση ούτε με το μέταλ, ούτε με τη ροκ μουσική. (και που είναι εξαιρετικό στο είδος του).

Καταλαβαίνω γιατί το έβαλες στο poll μεν (όλοι θυμόμαστε τον ντόρο που είχε γίνει όταν κυκλοφόρησε), αλλά και πάλι, η παρουσία του σ’ ένα τέτοιο θρεντ περισσότερο συντηρεί μια κατάσταση απο την οποία θα πρεπε να ξεφύγουμε καιρό τώρα μου φαίνεται…

Το Falling Into Infinity πάλι ναι μεν θεωρείται ο λιγότερο καλός δίσκος των Theater στα ‘90ς απο πολύ κόσμο, αυτό όμως μόνο και μόνο γιατί τα υπόλοιπα άλμπουμ του γκρουπ την εποχή εκείνη ήταν μεγαθήρια! Αλλά σ’ ένα πολλ με τέτοιο θέμα δεν ανήκει φυσικά.

Και το Reload χωρίς να είναι δισκάρα, δεν είναι κακό (άλλο ένα άλμπουμ που δεν ξέρεις καν αν θα το πεις “μέταλ”).

Οκ, ναι, διάβασα τα προηγούμενα ποστ, το θρεντ έγινε για χαβαλέ κλπ, αλλά θα μπορούσε να είχε και καλύτερες επιλογές ρε παιδί μου. :P. Ή έστω, άλλο τίτλο. “Μεγαλύτερες απογοητεύσεις των '90ς” ίσως. Ή “πιο αμφιλεγόμενο άλμπουμ των '90ς”… Αυτά εφόσον ήθελε κανείς να κάνει σοβαρή κουβέντα βέβαια.

O,τι ριφ εχει μεσα ειναι ριφαρα,τιγκα στις γαματες αλλαγες,σολαρα και θεικα voc lines.Α,και η μελωδια στο 6:04.Φοβερη συνθεση κι απ τα καλυτερα Helloween για μενα.Επισης το When the Sinner ειναι σιγουρα καλυτερο απο Rise and Fall πχ (γαμω τα χιτακια ειναι βασικα,κουλ κομματι)και Longing ωραιο κομματι.Απο κει και περα τα κομματια του Grapow στο δισκο ειναι ασχολιαστα και το κυριοτερο οτι δεν υπηρξε και κανα τρελο ‘‘οραμα’’ και κοινος προσανατολισμος για τη δημιουργια του Chameleon αφου εκεινη την εποχη οι σχεσεις μεσα στη μπαντα ηταν οι γνωστες.

Chameleon επιεικως απαραδεκτο, Risk σκατα κι αποσκατα, Re-load εμετος, Host το γραφουμε στα παπαρια μας…

Μετα εχουμε 3 δισκαρες ( X-factor, FII, Renewal) και εναν καλο (Virtual XI ρε)

Το ριξα στο Re-load

Τι εχει το Chameleon ρε μαλακες? Μια χαρα δισκος ειναι.

Και “μεταλ” και στους “χειροτερους” το Reload.

Mαλιστα.

:?

φιξντ 8)

Reload εμετος, Virtual XI καλος.

Αυτα ειναι.

Τα Host-Reload δεν επρεεπ να ειναι στην λιστα γιατι αφ’ενος ειναι μια χαρα δισκοι, αφ’ετερου δεν ειναι μεταλ…

Κατανοητά τα κριτήρια του poll, αλλά θα πω ότι το Renewal είναι δισκάρα! :slight_smile:

Καλα εσυ θα εβλεπες να γραφω εγω και δεν θα στραβωνες?
Και αργησες!!!

Παιδια νομιζω οτι εξηγησα τα κριτηρια.Ρε παιδια,μην κολλατε στο αν ειναι etal,οταν μιλαμε για δισκους που προερχονται απο metal groups.
Δηλαδη εναν πειραματικο δισκο των Metallica που να τον βαλω δηλαδη,σε λιστα με δισκους της Γαρμπη???

Kαι ξαναλεω για τριτη φορα οτι το ‘‘Falling Into Infinity’’ το τρελογουσταρω κι εγω!!!

γιατι ρε Μεταλ-Αρη?
το Host ηταν μεταλ?
οποιος ψηφισει Renewal, να του πεσει το πουλι στην καλτσα.

Mην το φοβασαι το ‘‘Renewal’’.
’‘Risk’’,’‘X-Factor’’,’‘Virtual XI’,’‘Chameleon’’ ειναι τα φαβορι!!!

jiopas σου αρέσει να δημιουργείς καταστάσεις…:smiley:

μα το Χ-FACTOR ρε συ?!! φωτιά θα πέσει να μας κάψει…διαφορετικό, ναι…κακό, με τίποτα…!!

Renewal δισκάρα για μένα…από εκεί και πέρα, όντως απαράδεκτα όλα τα άλλα…από το και καλά πειραματικό reload με τα άνευ λόγου ύπαρξης κομμάτια ως το virtual vi των παιδικών τραγουδιών και από το falling into infinity που το βαριέται κι ο labrie μέχρι το chameleon που είναι ανάξιο λόγου (πάντως το longing είναι το καλύτερο κομμάτι που έχει βγάλει ο kiske).
Κράτα γερά jio, τα ίδια παθαίνει όποιος κάνει poll!!