Xειροτερος metal δισκος των '90's

σωστος ο pumpkin!!!

η δικη μου ψηφος παει virtual!!!

το falling into infinity μια χαρα δισκος ειναι!!!

edit… το Jugulator που ειναι???

Πλακα κανεις???

με βλεπεις να γελαω??? :p:p

Ωραιος!!!

Βγες λιγο στο παραθυρο ρε συ να σε βλεπω καλυτερα.Δεν σε βλεπω!!!:lol::lol::lol:

:lol::lol:

οι Megadeth με απογοητευσαν με το Risk
περισσοτερο απο ολους τους αλλους

To έριξα Chameleon γιατί είχα μπουχτίσει με τους Maiden από πολλούς δίσκους πριν, ενώ με τους Helloween ήταν σοκ ο πάτος που έπιασαν, μπορούσαν και χειρότερα από το Pink Bubbles, το οποίο όσο και να πεις, ήταν έκππληξη.

Megadeth είναι καλός υποψήφιος, δεν λέω αλλά παραμένει καλύτερος και από τα Maiden και το Helloween.

Paradise Lost εγώ έμεινα στο Draconian και μετά δεν με απασχόλησαν.

Το ReLoad μου άρεσε περισσότερο από το Load, ενώ και τα δύο δεν με ενθουσίασαν. Ακόμα πιστεύω ότι μακράν η καλύτερη κυκλοφορία τους μετά το Black Album είναι το Garage Inc. και δεν το λέω ειρωνικά, γαμεί στεγνά.

To Theater όταν είχε βγει με είχε ξινίσει κατά το ήμισυ (ε, τι είχε προηγηθεί να πούμε τώρα) αλλά κατόπιν εορτής είμαι και ευγνώμων.

Το Renewal χαίρομαι που αναγνωρίζεται ως η δισκάρα που είναι και δηλώνω την αγνή απορία μου γιατί δεν επιλέχθηκε το έκτρωμα που ονομάζεται Endorama; Θα ήταν ζόρικος αντίπαλος για το Chameleon πράγματι.

Ρε ποσο υποκειμενικα μπορει να ειναι τα πραγματα!Εγω το The X Factor το θεωρω ενα απο τα κορυφαια album των 90s,οποιος το ψηφισει να μην του κατσει γκομενα για 10 χρονια τουλαχιστον!!!Απο εκει και περα το Renewal δεν εχει καμια θεση σε αυτο το poll.Το Host καταλαβαινω γιατι το εβαλες αλλα εγω το γουσταρω φουλ!!!
Την ψηφο την κερδιζει επαξια το Chameleon…

P.S.:Που 'σαι Vic το Endorama μια χαρα δισκαρα ειναι,απλα ειναι διαφορετικο!Future King και μερικα αλλα δε γραφονται καθε μερα.

Να πω του στραβού το δίκιο, το Chameleon μου αρέσει πολύ, παρά τις όποιες αδυναμίες του.
Για Maiden δεν ενδιαφέρομαι, ούτε για Paradise Lost. Δεν θα ψήφιζα τους “Θεούς του προγκ”, αλλά με μεγάλη μου χαρά το έριξα στους μονίμως οργισμένους Τιτάνες…

Ουστ Reload, ουστ…

Αυτό το επιχείρημα βέβαια είναι απαράλλαχτο αυτό που θα χρησιμοποιηθεί για την υπεράσπιση του Chameleon και οποιασδήποτε άλλης πατάτας. :stuck_out_tongue:

Η αλήθεια είναι ότι γνωρίζω δύο (μετρημένους) ανθρώπους που δηλώνουν φαν του δίσκου (εσύ είσαι ο τρίτος). Απλά να πω ότι αυτοί οι πειραματισμοί με τα γκοθοαισθαντικά και πειραματικά και καλά, ούτε με έπεισαν στο ελάχιστο και ειδικά για τον καφροΜίλε φαίνονται και τραγικά παράταιρα και επιτηδευμένα και embarassing να τον βλέπεις.

Και είναι κατόρθωμα αυτό διότι εγώ τους είχα ψιλοξεγράψει αυτούς και με το αδιάφορο Cause for Conflict και με το καθόλου του γούστου μου Outcast (το οποίο αν δεν είχε το Phobia δεν ξέρω τι υστεροφημία θα είχε τελικά).

Βέβαια αν χρειαζόταν τέτοιος πάτος για να βγει το Violent Revolution και η επακόλουθη επάνοδος (της οποίας είμαι φαν με περισσή συγκίνηση), ας βγάλει κι άλλα τέτοια!

wow ωραίο πολλ.

Λοιπόν το renewal είναι όντως δισκάρα και πλεον ούτε για χαβαλέ δεν το βάζουμε σε τέτοιες λίστες. Άλλωστε ακόμα και το into the megatherion χαρακτηρίστηκε απογοήτευση όταν βγήκε αλλά σήμερα το έχουμε από τα μεγαλύτερα αριστουργήματα ever.

Για μένα πάντως η κρυάδα που έφαγα όταν έβαλα το cd του risk στο στέρεο δεν έχει αντίπαλο. Μέχρι και ότι μου έκανε πλάκα ο πωλητής στο δισκάδικο άρχισα να σκέφτομαι. Με τον καιρό βρήκα κανα 2 συμπαθητικές στιγμές στο άλμπουμ αλλά έχω να το ακούσω πολλά χρόνια και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό.
Το reaload είναι το μοναδικό που το κοντράρει πάντως στα ίσια. Host δεν μπορώ να κρίνω δεν έχει ούτε συγγενική σχέση με το metal, το x-factor των Maiden είναι δισκάρα ενώ τα υπόλοιπα στην λίστα είναι συμπαθητικά.

edit: κάτω τα χέρια από το endorama ρεεεε!!!

Ποιο ειναι το προβλημα σου?

:-k:-k

μαλλον ενοει και τους 2 δισκους και το εγραψε εν συντομια!!! :slight_smile:

Μαλλον αυτο εδω το φελιζολ

into the pandemonium ήθελα να γράψω αλλά…

:stuck_out_tongue:

Risk…μπλιαχ…Risk:):!:

Έχει αυτο που δεν περίμενε κανείς τότε να έχει… Γιαυτό γαμεί πατόκορφα.

Παιδια πραγματικα την σεβομαι την υποκειμενικοτητα διοτι με την μουσικη που γουσταρουμε ποιος δεν ειναι υποκειμενικος???Εγω πρωτος απ’ολους,αλλα μεταξυ μας υπαρχει ανθρωπος που φτιαχνεται με το '‘Windmill’???

Ναι. Η κοπελιά μου :lol:

Πάρε και acoustic έκδοση