Xειρότερο πρώτο άλμπουμ

Σε αυτό το thread ( το οποίο εμπνέυστηκα από το “καλύτερο πρώτο άλμπουμ” ) θα αναφέρουμε ποια είναι τα πιο κουλά άλμπουμς ( υπό την έννοια ότι πέραν της ιστορικής τους αξίας, διακρίνονται για την κουλαμάρα των μουσικών που αργότερα εξελίχθηκαν σε μορφές του χώρου, ή υπό την έννοια ότι αν ο ίδιος δίσκος έβγαινε από άλλο γκρουπ ίσως και να μην μας αρέσε κλπ κλπ ) από γνωστά συγκροτήματα ( δεν θα είχε νόημα αλλιώς ). Σε καμμία περίπτωση δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τα αναφερόμενα άλμπουμς δεν τα γουστάρουμε κιόλας. Έγώ ας πούμε τα έχω λίωσει τα άλμπουμς στο poll. Εννοείται ότι το poll είναι ενδεικτικό των δικών μου προτιμήσεων, αλλά οποιοσδήποτε μπορεί να αναφέρει ότι του έρθει στο μυαλό!

Εγώ πάντως ψήφισα το endless pain, μπορεί και στην τύχη ανάμεσα στο war and pain και στο obsessed by cruelty.

ENTIT: να πω οτι οι Venom είναι εκτός συναγωνισμού.

Θα ψηφίσω το Morbid Visions των Sepultura. Όταν το είχα ακούσει πριν από πολυυύ καιρό μου φάνηκε ότι δεν ήταν Sepultura! Καμία σχέση με τα υπόλοιπα τους, ξενέρωμα!

Να πω ότι το Morbid Visions είναι το πρώτο που είχα ακούσει απο Seps και είχα πάθει πλάκα! Το είχα λιώσει μιλάμε! WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR. Πολύ κουλαμάρα όμως και είναι σίγουρα μία καλή επιλογή για να ψηφίσεις!

καλα οι megadeth σε σχεση με τους υπολοιπους ηταν βιρτουοζοι!!!:smiley:

πολυ κουλαμαρα, με αρχηγους (για 'μενα) τους sodom, οι οποιοι ακομα δε με εχουν πεισει για τις μουσικες τους ικανοτητες…

Σίγουρα δεν το λες άσχημο, αλλά εγώ έμαθα τους Seps από Arise και μετά άκουγα το αμέσως προηγούμενο. Έκατσε στραβά…

Οι επιλογές του poll είναι γραφικές και απαράδεκτες.

Βασικά οι Sodom ήταν o Blackfire. Από τότε που έφυγε… τους βοήθησε ο Hoffman των Living Death στο Better Off Dead και από εκέι και πέρα, πήξαμε στην Motorhead-ila.

Γραφικές και απαράδεκτες ως προς τι?

Ως προς το θέμα του poll. Μην με βάλεις να αναλύσω ένα ένα.

Metallica-Kill them all
Iron Maiden-Iron Maiden
Judas Priest-Rocka Rolla
Anathema-δεν θυμάμαι τίτλο

τώρα βαριέμαι να πώ άλλα,θα ξαναπιάσω το φτυάρι αύριο.

εγω ειμαι γραφικος και απαραδεκτος

ναι αλλά όχι ως προς το θέμα του poll

:expressionless: :o #-o
Ας τον κάνει κάποιος ban μέχρι να περάσει ο καύσωνας! Δεν την παλεύει με την καμία όμως!

:!: :!: :!:
:?

Εχεις απολυτο δικιο και να προσθεσω και το Appetite For Destruction. Αθλια και τα 3…:!:

Καλά ντε,μην τσαντίζεστε και βαράτε:dunno: ,αυτό είναι το γούστο μου.Αυτές οι 2 μπάντες δεν μου πολυ αρέσουν έτσι κι αλλίως…δεν έχει τύχει να 'χετε 1 γκρούπ που να αντιπαθείτε?

Όσο για Appitate for destruction,ε,μην τρελαθούμε,Guns ‘N’ Roses είναι θεοί,δεν θα βαζα τέτοια δισκάρα εδώ.

Τα έχω δει όλα στη ζωή μου πλέον!!! :lol:

Ο σκοπος μου ηταν να εκμαιευσω αυτην την προταση. Σε συμπαθησα.

Βγαλτε το War and Pain ρε απο το poll.:frowning:

Τουλαχιστον 5 απ τις επιλογες ειναι ακυρες εντελως ε.

ασχολιαστο βασικα, μαλλον ειδικα το:

το βλεπω ως “καλυτερο πρωτο αλμπουμ”

+4450