Xειρότερο πρώτο άλμπουμ

Mάλλον δεν καταλάβατε τον σκοπό μου. Εγώ ξεκαθάρισα από την αρχή ότι τα συγκέκριμένα άλμπουμ του poll τα γουστάρω. Και απλώς ο σκοπός του ήταν να αναδειχθεί πιο άλμπουμ ήταν το πιο “κουλό” συγκρινόμενο με την μετέπειτα εξέλιξη του γκρουπ. Πολλά από τα συγκεκριμένα LPs έχουν ορίσει ολόκληρα παρακλάδια του metal, αλλά πέρα από αυτό δεν αποτελούν ( αντικειμενικά ) και τις καλύτερες κυκλοφορίες των αντίστοιχων καλλιτεχνών. Πχ ο ίδιος ο Petrozza έχει δηλώσει ότι το Endless Pain ακούγεται έτσι , επειδή δεν ξέρανε να παίζουνε καλά, έτσι και αλλιώς οι Kreator ήταν 17 χρονών όταν κυκλοφόρησε το Endless Pain. Ίσως ο τίτλος του thread θα έπρεπε να λέγεται αγαπημένα κουλά άλμπουμς αλλά μάλλον δεν καταλάβατε την humorιστική διάθεση μου. Δεν νομίζω να υπάρχει εδώ μέσα κάποιος που να έχει λιώσει περισσότερες φορές από εμένα τα άλμπουμς αυτά. Μαλλόν επειδή τα λατρεύω τόσο πολύ έβαλά ένα thread που απλώς τα υπενθυμίζω, μιας και δεν πολυ αναφέρονται γενικώς.

Από πλευράς κουλαμάρας το Morbid Visions, αν και είναι δισκάρα, άλλωστε δεν συνδέω την τεχνική με το πόσο καλός είναι ένας δίσκος και για`μενα καλύτερα οι Sepultura να επέστρεφαν σε εκείνες τις εποχές, καθώς πλέον δεν τους αντέχω καθόλου.
Από πλευράς ποιότητας ΧΑΛΑΡΑ το Rocka Rolla των Judas Priest.

To πρώτο των Ministry.(With sympathy)…Τελείως άκυρο λέμε (Italo disco και έτσι…#-o :lol: )

    1. Ξεπερνά την αθλιότητα του Rocka Rolla χαλαρά.

Το Endless Pain…!!!red and green monsters torment your mind…!!!:wink:

xaxa. Καλά από στίχους τι να πρωτοθυμηθείς:

Sepultura - Funeral Rites:

And we’ll bury you alive
Black songs are heard with the funeral

Kreator - Tormentor:

Fucking the virgin rip out her eyes
Drinking the blood…

Bathory - Reaper:

The smell of a dead woman’s flesh
just drives me fucking wild

Voivod - Suck your bone:

We’re gonna rape your child…
We’re gonna burn your home

ma afou den eixan bgalei alo album.Pos sou fanike oti den akouges sepultura:P

#-o #-o #-o #-o ειχε ακουσει τα αλλα πρωτα…μυαλο θελει???

oxi leo epidi itan to proto album.Tote arxizan na bgazoun diko tous ixo.:stuck_out_tongue:

Diladi stous Iron maiden px ama de saresoun ta new albums les ,ma kala den einai aytos o ixos toni iron maiden.Alla ama desaresoun ta prota albums de mporis na pis ma kala den einai o ixos ton maiden aytos.Afou oi maiden mayta arxisan

ναι, μα ειναι λογικο αν καποιος εχει ακουσει τα μεταγενεστερα album μιας μπαντας χωρις να εχει ακουσει τα πρωτα η το πρωτο, να ξενερωσει καπως και να πει οτι δεν μοιαζουν καθολου με τον ηχο που εχει γνωρισει. οπως με τους Priest, καμια σχεση πχ. το Rocka Rolla με το Painkiller…

Κοιταξτε τωρα, αντικειμενικα κουλο ειναι το Scum των Napalm Death…

Αλλα αυτη η ωμη κουλαμαρα του ειναι που το κανει δισκαρα!!! :metal:

Αυτο ειναι και το χαρακτηριστικο τους αλλωστε που τους εκανε μεγαλη μπαντα!
Αν και προσωπικα δεν μαρεσουν!

Pantera - Metal Magic

Σε όλα τα συγκροτήματα ο πρώτος δίσκος είναι λίγο εκτός ήχου, αλλά συνήθως καταλαβαίνεις ποια μπάντα παίζει, απλά διαπιστώνεις εμφανείς επιρροές από άλλα συγκροτήματα. Οι Seps απλά παίζουνε βαβουριάρικο death, και πουθενά δεν ξεχωρίζεις κάτι δικό τους σε αυτό το δίσκο. Επίσης όλα αυτά ως μία πρώτη εντυπωση για το δίσκο. :wink: Τον έχεις ακούσει το δίσκο;

Αν θέλεις τη γνώμη μου για τους Iron Maiden, οι πρώτοι δίσκοι τους είναι Iron Maiden, οι διπλοσολιές που είναι κλασσικό σημείο για τα τραγούδια τους υπάρχουνα από τότε. Απλά έχουν ένα ήχο πιο κοντά στο punk.

οι Seps πιο πολυ σε βαβουριαρικο thrash μου κανουν παρα σε death…

Ακριβώς αυτό έπαιζαν στο Morbid Visions, το οποίο πάντως για`μενα είναι ωραίος δίσκος, δεν συγκ΄ρίνεται με Beneath The Remains-Arise-Chaos A.D., αλλά από τα τωρινά τους λέει πολύ περισσότερο.

Καλά ρε παίδες!Κουλοί οι MEgadeth to Killing???Το πρώτο τεχνοθρας άλμπουμ!!!θα μας τρελάνεις Παναγιώτη!Άμα είναι κουλό το ριφ του Love u to Death ζήτω που καήκαμε!!!

h pshfos m paei stous Tiamat,mia mpanta pou pote dn xwnepsa k oute prokeitai na xwnepsw…
einai k gia petama to prwto tous…asta vrasta!:lol:

kala re seis vlasfhmoi…exete pshfhsei toses fores to ‘endless pain’??8O
eleos dld! mporei na mn to vohthaei idiaitera o hxos tou alla einai diskara…pws na to kanoume…?!:stuck_out_tongue:

Ξανα -ματα-Επαναλαμβάνω ότι μέτρο σύγκρισης της “κουλαμάρας” κάθε δίσκου είναι η μετέπειτα εξέλιξη του ίδιου του συγκροτήματος. :slight_smile:

Ξανα - ματα - επαναλαμβάνω ότι όλα τα παραπάνω τα θεωρώ δισκάρες.