Xbox,Playstation or Nintendo

Ποια απτις 3 κονσολες προτιματε?

το 360,το PS3 η το Wii

ενδιαφερομαι τωρα που τσεκαρα οτι πεσαν οι τιμες και αρκετοι φιλοι μου εχουν τετοιες κονσολες(και να μου δανειζουν γκειμς) να αγορασω η 360 η PS3.Ποια προτιματε εσεις…εβαλα και το Wii στη μαχη γιατι εχει τη δικια του πορεια ωστοσο θελω μια κονσολα με δυνατα γκειμς

Αποκλειστικοτητες:

Το PS3 εχει τα Resistance 1 και 2,to Metal Gear 4 kai to Killzone to 2…

To Xbox εχει to Halo 3,Fable 2 Gears of War 1 και 2

To Wii εχει Mario Galaxy,Super Smash Brawl,Legend of Zelda και φυσικα Metroid

Αν και μου αρέσει η Sony θα πω το xbox 360 επειδή είναι πιο φτηνό και τα παιχνίδια τρέχουν καλύτερα σε αυτό. Αναφέρομαι βέβαια σε όσα παιχνίδια κυκλοφορούν στο xbox και στο ps3.
Το WII δεν μου λέει κάτι.

Αν κι εχω X-Box 360 προτιμω το PS3 λογω γραφικων και Blue Ray.

αυτο που ειπε ο ριπ νουμπ ισχυει…στις περισσοτερες συγκρισεις γραφικων τρεχει καλυτερα το χ-βοχ…το blue ray ειναι ενα ωραια αβανταζ του ps3 αλλα η τιμη του λογω αυτου ειναι αρκετα πιο τσιμπημενη απο χβοχ…

wii γιατί θέλω να παίζω παιχνίδια … :wink::wink::wink:

QFT

Τι να κάνουμε τους πετσοκομμένους υπολογιστές (…καλά. Το PS3 θυμίζει τοστιέρα) ? Κονσόλα θέμε. :stuck_out_tongue:

Gamecube και

σας χύνω :oops:

Toχεσες λιγο…

αλλα νταξει το wii το προτιμω και γω. Διασκεδαση ρε φιλε.

και το brawl γαμει συμπαντα

Ti wii ρε σπασικλες?PS3 και τα μυαλα στα καγκελα…:smiley:

360 μακράν, το ps3 over hyped μηχάνημα :stuck_out_tongue: και φυσικά Wii αν και είναι άλλη φάση :wink:

Playstation 3: Final Fantasy + Metal Gear.

το Final Fantasy που θα βγει δεν ειναι αποκλειστικοτητα για PS καθως θα βγει και για χβοχ.Επισης αποτι διαβασα,υπαρχουν εντονες φημες πως το metal gear θα βγει αυτο το φθινοπωρο η το χειμωνα για χβοχ…με αυτα τα δεδομενα κλινω προς το χβοχ θα λεγα

Ό,τι βγαίνει για xbox έρχεται και στο pc συνήθως. :p:p:p

Λοιπον…εστω και οτι μπορεις να διαθεσεις χρηματα για οποιαδηποτε απο τις 3 κονσολες…Κατα τη γνωμη μου πρεπει να κοιταξεις πρωτα τι παιχνιδια θελεις και τι ειδος παιχνιδιου σου αρεσει…

360—> shooter,RPGs,racing
PS3—> Platform,Action,Racing
Wii—> Platform κατα κυριο λογο (με λιγες εξαιρεσεις) και εχει ενα πιο casual στυλ (χωρις να ειναι απαραιτητα κακο αυτο)…

Τωρα στα παιχνιδια…(μιλαω για αποκλειστικοτητες)!

360—> Halo 3, Gears Of War 1,2, Dead Rising, Forza Motorsport, Lost Oddysey, GTA IV (το βαζω στο 360 γιατι εχει βγει ενα καταπληκτικο πακετο επεκτασης που αν και κοστιζει αξιζει και με το παραπανω), Mass Effect, Fable 2…

PS3—> Metal Gear Solid 4, Uncharted: Drake’s Fortune, Gran Turismo Prologue (καπως ετσι νομιζω πως λεγεται), Little Big Planet, Heavenly Sword, Motorstorm 1,2, Killzone 2, Resistance 2,

Wii—> Super Mario Galaxy, Super Smash Bros Brawl, Legend Of Zelda, Metroid, No More Heroes, de Blob…

Oτι και να παρεις παντως, θα το απολαυσεις πιστευω!

Το PS3 και λίγα σχετικά παιχνίδια έχει και είναι πανάκριβα, οπότε αν ήταν να πάρω κονσόλα αποκλείται να διάλεγα αυτή, ακόμη και αν πάρω υπόψη μου ότι βρίσκονται εύκολα παιχνίδια στα videoclub. Το Wii έχει πανάθλιο χειριστήριο, και ειλικρινά απορώ πως καταφέρνουν και παίζουν τα παιχνίδια όσοι έχουν τη κονσόλα. Αν μου το χαρίζαν, για πούλημα θα πήγαινε την ίδια στιγμή. Οπότε η λογική, τόσο σε παιχνίδια όσο και σε τιμή θα πήγαινε σε X-box αν δε με ενημερώναν ότι έχει τη κακή συνήθεια να καίγετε εύκολα απο μόνο του, οπότε και αυτό χυλόπιτα έφαγε.

Τελικό συμπέρασμα: αφήστε τις κονσόλες, κρατήστε τα λεφτά σας για κανά pc :stuck_out_tongue: :wink:

εγω pc εχω και καλο μαλιστα αλλα τωρα που επεσαν οι τιμες με ενδιαφερει ενα χβοχ κυριως και η τιμη της κονσολας και οχι των παιχνιδιων διοτι πολλοι φιλοι μου εχουν τα καλυτερα παιχνιδια οποτε μπορω να τα δανειστω οσο γουσταρω…εμενα αυτο που με ενοιαζε ηταν οι αποκλειστικοτητες,δηλαδη να στερηθω οσο το δυνατον λιγοτερα παιχνιδια γινεται(που φυσικα δεν βγηκαν στο pc,για αυτο δεν υπολογισα Mass Effect και τετοια στο χβοχ)

από τα 3 το μόνο που μπορεί να λέγετε κονσόλα και όχι pc σε γυαλιστερό κουτάκι είναι το wii :wink::wink:

οπότε απλά συνδυάζεις κονσόλα + pc και είσαι μια χαρά … (αντί να έχει pc + pc σε γυαλιστερό κουτί :P)

Someone here, may need to repair his motor skills :p:p:lol:

Σοβαρά τώρα, το χειριστήριο του Wii είναι απο τα βασικά ατού του.

Με βάση τι? Το γεγονός ότι έχει λιγότερες δυνατότητες ή ότι το χειριστήριο θα έπρεπε να φύγει απ’ το παράθυρο? :stuck_out_tongue: Και αν κρίνω απ’ τα παιχνίδια που έχω δεί ότι κυκλοφορούν για αυτό, όχι ευχαριστώ, δε θα παίξω τις ίδια πλατφόρμες για 666ή φορά. Suckers no more, αν είναι δυνατόν…

Ashbringer: speak for yourself dude :stuck_out_tongue:

360 παιδια χωρις συζητηση,τελος,δεν υπαρχει αλλη επιλογη,μονο αυτο θα επαιρνα,σιγουρα,τελος,και τα μυαλα στα μπλεντερ,δεν παει αλλο,μπλοκαρω,δεν περιγραφω αλλο!(ελπιζω να επεισα μερικους.:P)