Yaris VS Corsa

Βασικα το Yaris ειναι ολο λαμαρινες οπως μου εχουν πει οσοι το εχουνε

Το εχω διαπιστωσει και ο ιδιος: ημουν σ’ενα σχολειο το καλοκαιρι και τραβηξα ενα καραβολιδι με μια αερομπαλα, η μπαλα περασε πανω απο συρματοπλεγμα που ηταν λιγο κοντιτερο απο πολυκατοικια, εσκασε πανω σ’ενα yaris που περναγε και του εκανε μια τεραστια λακουβα!

(το οδηγουσε ενα τουμπανο και αν δεν ηταν οι δυο γκομενες που ηταν μαζι του θα με γ@μαγε στο ξυλο :offtopic: )

Αρα μαλλον corsa που ειναι και καλυτερο εμφανισιακα.

+1

Eχω Corolla '91 μοντελο και μεσα σε 5 χρονια του εχω κανει 200.000 χλμ ,το εχω χιλιοτρακαρει και γενικα του συμπεριφερομαι σαν να ειναι πορνη :stuck_out_tongue: .Αυτο εξακολουθει να λειτουργει σαν καινουριο και το μονο προβλημα που μου εβγαλε ηταν στο δισκο (λογικο αν αναλογιστει κανεις τα χιλιομετρα και την ηλικια).Αααα εχει να κανει service 10 χρονια αλλα δε μασαει τα @@ του :smiley: Γιαυτο και ετοιμαζομαι να χτυπισω το Auris (οπως προανεφερα) που ειναι το μοντελο που θα αντικαταστησει τα Corolla

αντι για αυτα προτεινω colt 1.3 που ειναι ποιοτικο, 7 χρονια εγγυηση, εχει χωρους, ωραιο εσωτερικο(κοκκινα καθισματα:ok: , ποζερια…)και ειναι και ρουκετα:wink:

δεν ξέρω…απο τα σιδεροφαγα χερια μου εχουν περασει 3 lancia και δεν επαθαν τιποτα…
μετα πηρα γαλλικο και μου εβγαλε το λαδι…
ειχα πει να μην αγορασω γιαπωνεζικο αλλα τελικα περυσι υπεκυψα για μια μουν…α!!! Καταμαυρη…
Α! ειχα κ ενα golfaki καποτε…τιποτα το ιδιαιτερο…αχρωμο, αγευστο, αωσμο!

Emeis exoume ena yaris, to kaiourgio. Polu kalo gia ta lefta tou eidika!
Proswpika omws protimw to corsa, mias kai empisteuomai perissotero ta germanika…

Des to mazda 2 opws eipe o Makhs… Polu wraio autokinhtaki… Pragmatika pisteuw oti aksizei na perimeneis an bebaia h timh tou einai mesa sta oria pou 8eeis Pano…

Πήρε τη Mazda τηλέφωνο η αδερφή μου, γτ της άρεσε πολύ το 2, και της είπαν ότι θα έρθει τουλάχιστον μετά το καλοκαίρι. :frowning:

To corsaki πιστεύω είναι ανώτερο σε όλους τους τομείς από το Yaris…Γερμανια=Αξιοπιστία και μακροβιότητα στο αυτοκίνητο…

Ηταν να παρω κορσα… Αλλα η ελαστικκοτητα και η ανεκτικοτητα του κινητηρα γιαρης… Δεν παιχεται… Μεχρι και με τριτη ξεκιναει!!!8O

Σαν το 2CV δλδ?

:lol: :lol: :stuck_out_tongue: