Γιατί όλος ο κόσμος ξέρει τον Οzzy;

Από τα πιο καλογραμμένα κείμενα, αν όχι το καλύτερο, από αυτά που έχω διαβάσει στο ρόκιν. Πραγματικά, μπράβο

Συγχαρητηρια και για το κειμενακι και για τα ελληνικα του συντακτη:)

Πολύ καλό όντως!!!:slight_smile:

Τι καλά παιδιά! Ευχαριστώ που διαβάσατε το άρθρο και ευχαριστώ ακόμη περισσότερο που ξοδέψατε λίγο από το χρόνο σας για να το σχολιάσετε.

Να πω και εγω συγχαρητηρια στον Vic.
Παρα πολυ ωραιο αρθρο και αρκετα διαφορετικο απο
ενα απλο αφιερωμα.

Πάρα πολύ καλό όντως. Φαίνεται ότι έγινε δουλειά!! Keep on rockin’!!! :smiley: :smiley:

και για τη γαλλική κουλτούρα του συντάκτη :thumbup::thumbup:

ε τωρα απλα το κανατε επιτηδες [-X

:-s:-s γιατί το λες?

Πες ποιο άρθρο έχεις γράψει για να σε στηρίξω 8)

Συγχαρητήρια Vic!!
Καλογραμμένο άρθρο με όμορφο λεξιλόγιο,πραγματικά δεν ήθελα να τελειώσει!!
Χίλια μπράβο!!

ωιμε, οχι οχι ετσι

το επομενο που πρεπει να του κομπλιμενταρετε ειναι τα πουκαμισα του και τον ολοκληρωσατε σαν οντοτητα!!

Πάντως πιστεύω ακράδαντα πως ένας άνθρωπος της διανόησης,όπως φαίνεται μέσα από το κείμενό του,δεν μπορεί παρά να φοράει πουκάμισα γεμάτα γούστο και φινέτσα!

χαχαχαχα, έπος!:lol:

δεν ήξερα ότι είναι ο Vic ο συντάκτης! αλλά τώρα έκανα τη σύνδεση!

ο vic ειναι συντάκτης κ έγκριτος νομικός του ρόκιν

έτσι μιας κ τον αγαπάτε, να τον ακούτε κ όταν μουρμουράει (-με) για το downloading…

(παράπονο alert)

__Εξαιρετικό κείμενο. Το απολαύσαμε! :slight_smile: 8) :slight_smile:

__Εχω ένα παράπονο όμως. Ρε γαμώτο, ήταν λίγο! :frowning: :smiley: :slight_smile:

__Σοβαρά τώρα ίσως λίγο απο τη μέση και μετά να τελειώνει “απότομα” (ήθελε λίιγο ακόμα). Οκ, καταλαβαίνω ότι ένα τόσο καλογραμμένο κείμενο θέλει πολύ ώρα, και ότι ίσως να υπήρχε ο φόβος μήπως ένα μεγαλύτερο κουράσει. Αλλά ρε φίλε, βλέπεις το πρώτο επεισόδιο Lost, και τελειώνει!!! Ε, δε λες, “ΦΑΚ!!! ΚΙΟΛΑΣ?!!!” :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

Τον έχω ξεχωρίσει προ πολλού τον κύριο Vega8)

Εξαιρετικό κείμενο και δεν είχα καμιά αμφιβολία…

Πλάκα είχε, πέρασα καλά διαβάζοντάς το.

η λύση στο spoiler…

[SPOILER]
πάρε αυτό…μου ήρθε και έμενα πριν λίγες μέρες…

[/SPOILER]

*το κείμενο δεν το εχω διαβάσει ακόμη…θα επανέλθω…

Mπράβο Vic για το αφιέρωμα!

Τελικά το βιβλίο που έψαχνες το βρήκες; :-s

Σε δύο σημεία μόνο έπιασα τον εαυτό μου να διαφωνεί με αυτά που γράφεις:

  1. H αναφορά στην ίδια πρόταση Randy Rhoads και Gus G ως μεγάλων κιθαριστών - εγγύηση κλπ. Δεν ανήκω σε αυτούς που έπεσαν από πέρυσι τον Αύγουστο να φάνε τον Καραμητρούδη, έγραψα από τότε πως η συμμετοχή στη μπάντα του Ozzy είναι τεράστια επιτυχία για κάθε metal κιθαρίστα, πόσο μάλλον για κάποιον που προέρχεται από τη χώρα του σκυλάδικου. Μπράβο στο παιδί που ζεί το όνειρο του και το χειροκρότημα μου αύριο θα το έχει! Αλλά: Για τον Ozzy η πορεία όχι μόνο από τον Randy στον Κώστα αλλά και από τον Zakk ή τον Jake στον Κώστα είναι σαφώς -και δυστυχώς- μία πτωτική πορεία!
  2. Σχετικά με το Ozzfest: Mπορεί να ξεκίνησε ως “η εκδίκηση του Ozzy από τη Lollapalooza” αλλά στην πραγματικότητα ήταν περισσότερο η προσπάθεια της Σάρον να “λανσάρει” τον Ozzy σε ένα νεώτερο ηλικιακά κοινό που άκουγε ό,τι ήταν στην “μεταλική μόδα” της εποχής. Παραδοσιακές μπάντες που περιόδευαν με τον Οζζυ τη δεκαετία του '80 και θα άξιζαν να παίξουν στο Ozzfest, αγνοήθηκαν από τη “θεία” και στην θέση τους μπήκαν στο line up χαμηλοκουρδισμένα 20χρονα που δεν έπαιζαν σόλα παρά “βάραγαν” επαναλαμβανόμενα riffs χοροπηδώντας (αν δεν χρησιμοποιούσαν και “λούπες” #-o).
    Ακόμα θυμάμαι την πλήξη μου στο Αμερικάνικο Ozzfest του 2001 με τις μεσημεριανές μπάντες… [-X
    Και τελικά δεν ήμουν ο μόνος: Eίχα την τύχη να συναντήσω τον Zakk Wylde την ώρα που έφευγε από μία τέντα όπου υπέγραφε αυτόγραφα κλπ. και όταν του επεσήμανα την έλλειψη solos λέγοντας του “Άντε να έρθει η ώρα των BLS να ακούσουμε και κανένα solo”, ο Zakk συμφώνησε με ένα δυνατό “fuck yeah, man!” και άρχισε και αυτός τη γκρίνια για τις επιλογές των συγκροτημάτων, την έλλειψη πιό “παραδοσιακών” παιξιμάτων κλπ.

το διάβασα και εγώ…
πολύ καλό, μπράβο.!

απλά έπρεπε να αναφέρεις μέσα σε όλα και την ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγάπη που έχει για τα όπλα…μιλάμε ο άνθρωπος δεν αφήνει τίποτα ορθιο όταν πιάνει όπλο.!!

Πόθεν νομίζετε ότι προήλθε η τόσο «καλόγουστη έμπνευση» των ακραίων metal συγκροτημάτων να πετούν κομμάτια κρέατος στο κοινό;

:lol::lol::lol: