Black Metal Albums

υπερβολες μηπως?

ναι έχεις δίκιο.υπερβάλλεις.:stuck_out_tongue:

τσπ.καμια αλλη προταση γιατι αυτο δεν μου κανει?:slight_smile:

το thread έχει 3311 replies. Κάνε ένα κόπο και διάβασέ τα

το ξερω.

το θέμα είναι αν αυτό που σου κάνει είναι black metal αλλά για τσέκαρε το MXCII των gorath.μου το πρότεινε ο plunderer και πρόκειται για δισκάρα και αν και το έχω ακούσει λίγες φορές μάλλον εδώ έχουμε τον black metal δίσκο της χρονιάς.αν δε σου κάνει τσέκαρε το τελευταίο alcest.

ΑΜΗΝ.:papas:

σε ευχαριστω.θα τσεκαρω τους gorath.alcest εχω τσεκαρει και καταγουσταρω

Ascension - With Burning Tongues [demo] -2009

γεια σας και παλι. ισως ειναι ο ενθουσιασμος της δευτερης ακροασης, ισως οτι εχω καιρο ν’ ακουσω κατι τοσο ομορφο, δε ξερω. ισως μιλαμε για τον καλυτερο δισκο μπιεμ του 2009. οσο καυλα και να ηταν το μαραναθα. οι Ascension ειναι Γερμανοι. τα μελη δεν τα ξερουμε, ο ντραμμερ μου εκανε το κλικ στα πρωτα κομματια, καθως δεν χρειζεται να παιζει γρηγορα για να σε τρελανει καποιος με το παιξιμο του, ουτε τεχνικα. ο τυπος εχει φαντασια και ο ηχος των τυμπανων ειναι ξεχωριστος, περα λοιπον απ’ την καταπληκτικη για ντεμο παραγωγη, οι συνθεσαρες πανε κι ερχονται. οι παυσεις και τα καταιγιστικα σημεια επισης. οι φωνες ιδιαιτερες οσο δεν παει. στο Grey Queen κανεις κιερατακια τα σηκωνεις στον αερα, σφιγγεις τη γροθια και γκρουβαρεις μαζι του. καντε το κι εσεις!

gorath φιλε μου αρεσαν αρκετα.εχουν πολυ ωραια παραγωγη και ωραια riff.ωραιο ακουσμα.κατι αλλο εχεις να προτεινεις?

Αν έχει κανείς όρεξη για την Παρασκευή που μας έρχεται να ακούσει Attila, Γιοβανίτη & Καιάδα, σε Dj-λίκι

Δεν είναι κακή ιδέα θα έλεγα να μαζευτούμε για καμια μπύρα με την ευκαιρία.

:drunk:

άκου το ascension που προτείνει από πάνω ο NoMisteraki.

για τους tuatha de danann ξερει κανεις να μου πει δυο λογακια?ευχαριστω:)

=D

βρισκεται πουθενα αυτο?

Μπορείς επίσης να τσεκάρεις The Puritan. Περισσότερο doom παρά black (τουλάχιστον μέχρι τη μέση, μετά blackίζει τρελά, το λέω γιατί το πιο πιθανό είναι να βρεις το Lithium gates που είναι δυο ep μαζί).
Του Sami των Reverend Bizzare.
Kαι ούτε μένα με ενδιαφέρει το depressive, so…

Aν και η ιδέα bm μπύρας μου αρέσει πολύ, θα είμαι off στο Hellfest 8)
Mε κ.κ. Γιοβανίτη και Csihar να προσέχετε, γιατί σας βλέπω να τη βγάζετε με τίποτα plasma pool και σια :roll:

σοβαρα πατα τις σελιδες αντιστροφα … τωρα για το bloodoline τι να σου πω , αν δεν ακους μπλακ οκ δν σαρεσει το κατανοω … αν ακους μπλακ κ δν σαρεσει τοτε οχι δν κατανοω. Απλα επειδη βαριεμαι κιολα τσιμπα μια απαντηση του στυλ “γουστα ειναι” και ψαξε κατι αλλο με καλη παραγωγη και ριφς 8)

Και γαμώ αδερφέ.Και 'γω το άκουσα καμια 2 μήνες πριν,τους ανακάληψα ψάνχωντας πληροφορίες για τους KTHRSS.Similar artist να το πώ.Φοβερή δουλειά!

Υ.Γ : Δε ξεκολλάω από το τελευταίο Nachtmystium… :-s

I liked mate,thumbs up 8)

Εντιτ:Οπως ειδα εχει βγει και σε βινυλιο :slight_smile:

ακουω black αλλα δεν μου ειπε τιποτα.δεν βρηκα κατι μεσα στον δισκο που να με κανει να θελω να τον ξανακουσω.δεν μπορεσα να ξεχωρισω τιποτα.

παιζει να μην ακουστει σχετικο αλλα τι γνωμη εχεις για Furze και τα μπλακ του Ildjarn

σε δευτερο επιπεδο και πιο σχετικο , τι σου λενε οι DHG και οι Dodheimsgard ?

βγαινει νεα κυκλοφορια Deathtrip σε υπερτουμπανο συσκευασια κτλ btw

edit : nomisteri πραγματικα … σου χρωσταω για το Ascension φιλε … οχι σοβαρα τωρα