Black Metal Albums

Ναι έχουν παρεξηγηθεί πολύ οι Νοκτούρναλ Μόρτουμ! :lol:

Παρεξηγησις… :stuck_out_tongue:

[SPOILER][/SPOILER]

Lyrical themes: Slavonic Paganism / Folklore, Nature, Heathenism, Aryan Supremacy

Ναι οκ, μάλλον είχα καιρό να τους τσεκάρω metal archives. Νομίζω το τελευταίο παλιότερα δεν το είχαν γι’ αυτό και η ντεμεκ παρεξήγηση

Τσέκαρε το εξώφυλλο του The Taste of Victory…

Εντάξει άλλο το pagan και άλλο αυτό. Επίσης για τους Nokturnal Mortum το ήξερα . Για τους Drudkh το ρώτησα γιατί όλοι τους συνδέουν με αυτό. Όπου υπάρχει και καπνός συνήθως…

Εγω θα ελεγα να ασχοληθειτε λιγο παραπανω με τον Ancient Records γιατι και οι Kaos Sacramentum ειναι [U]γουστοζικοι[/U] και οι Hadanfard εχουνε [U]φαση[/U] και γενικα βγαζει ωραια πραγματα ο πστης. Καποια μονος του, καποια μισα μισα με αλλα labels, ολα λημιτεντ αφου τα περισσοτερα βινυλια τα κοβει στα 250 αντιτυπα κι εχει γινει κλασσικη τακτικη για χαηπ πλεον, αλλα στεκονται απο ενα επιπεδο και πανω να πεις. Θα ηθελα πολυ να παρω αυτο το Acerbitas που κανεις σας δεν ακουσε και θα μου λετε μετα ποσο γαμαει, αλλα το σιντι εχει ενα επιπλεον κομματι που παιζει και να ναι το καλυτερο του δισκου. Αντε δευτερο μετα το ΙΙ (καλυτερο μπλακμεταλ ριφφ της χρονιας απο το μισο του κομματιου και μετα).

Άκουσα ένα κομμάτι από το νέο Κόλντμπραν κ εντυπωσιάστηκα.Θα τσεκαριστεί σίγουρα.Τα προηγούμενα είναι στο ίδιο ύφος?

Αυτο ειναι λιγο πιο μοντερνο αλλα μην φανταστεις και μεγαλες διαφορες…Ειναι πιο “Νορβηγικα” ας πουμε…ειδικα το “Nekrotisk Inkvisition”.

[B]ANDRAMELECH/SERPENT NOIR “Gateway to the Nightside”[/B]

Απ’ότι βλέπω το split θα έχει 3 νέα serpent noir και δύο adramelech. Μπόμπα. Ανακοίνωσαν πότε κυκλοφορεί και επίσημα;

Ο Ρώσος (Daemon Worship) είναι λίγο αργός οπότε περιμένουμε.

Και καινουριο Darkened Nocturn Slaughtercult

Darkened Nocturn Slaughtercult - Necrovision (2013)

Λιώνω αυτό τον τελευταίο καιρό…

http://www.youtube.com/watch?v=QejP-e0MEv0 (Spite Extreme Wing)

Ντισκαςς.

Δεν τους ήξερα καθόλου.
Με 1-2 ακούσματα αυτού του κομματιού μόνο, μου ήρθε στο μυαλό συνδυασμός “ελληνικού” old school black και Master’s Hammer.

To βρήκα facebook, ίσως ενδιαφέρει κάποιους απο δώ…

Σα να γαμησε αυτο.

Ψιλομαλακία ήτανε.

Ίσως φταίει ότι το 'βαλα μετά από λεβιάθαν.

for sure, αρπα την. θυμισε πολυ divine element και nergal!

Νέο δείγμα από Enshadowed :

Κάτι καλό έχουμε εδώ πέρα…

Χμμ, καλή η ενημέρωση. Την κατάλληλη στιγμή είδα το ποστ.
Φαινόταν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτό…

Πωωω αυτό εδώ γάμησε τα σύμπαντα όλα