Converge

σε αρκετα κομματια
επαναλαμβανει στιχους

δηλαδη
εκει που εσυ ακους το κομματι και διαβαζεις τους στιχους
και εχεις τελειωσει τους 4 πρωτους ξερω γω
και πας στους επομενους προσπαθωντας να καταλαβεις πως τους τραγουδαει
αυτος μπορει να ξαναλεει τους 4 πρωτους

Το είδα στους δίπλα, το άκουσα, έπαθα ένα μικρό κοκομπλόκο, το ξανάκουσα, τρίχα κάγκελο, ε ακούστε κι εσείς να νιώσετε μαζί μου.

[B][U]Η εξέλιξη των Converge σε 20 λεπτά.[/U][/B]

1 Like

Σε φάση:

1 Like

Υποψήφιο για δίσκος χρονιάς ε! Καλά όπως όλες οι κυκλοφορίες τους, βέβαια.

1 Like

Kαι κλιπ απο το νεο ΕΠ

Σοκ.

Δε θυμάμαι τη σχέση σου με τον core ήχο, επομένως ίσως βρεις δυσπρόσιτες κάποιες κυκλοφορίες τους. Νομίζω μια καλή αρχή είναι το All We Love We Leave Behind. Axe to Fall και You Fail Me συμπληρώνουν την καλύτερη τριάδα τους.

Τo Jane Doe είναι μύθος, δεν τους πιστώνεται πλέον, είναι πανανθρώπινο κτήμα, πολιτιστική κληρονομιά UNESCO.

6 Likes

Να συμπληρώσω ότι και το πιο πρόσφατο “The Dusk in Us” είναι δισκάρα, με ΠΟΛΥ προσωπικό κόλλημα το 1 λεπτό και 46 δευτερόλεπτα του “Broken by Light”.

“Axe to Fall” ο αγαπημένος μου δίσκος τους.

2 Likes

Είναι δισκάρα, νομίζω όμως λίγο πιο κάτω από τα περισσότερά τους.

Σλέιερ ριφς.

Εγώ, από την άλλη, έχω σε περίοπτη θέση το You Fail Me.

  • Last Light με φοβερή επιλογή στίχων/ερμηνεία στο “I need you… to be…” και το επιθετικό κλείσιμο (“This is for the hearts still beating”).
  • Heartless με το φοβερό ρυθμό στο breakdown του τραγουδιού κι αμέσως μετά μπαίνει το ομώνυμο έπος:
  • You Fail Me με το παρανοϊκό riff και την αντήχηση της κιθάρας στον ενισχυτή… το πως μπαίνουν τα ντραμς ασύγχρονα κι ο Jacob φτύνει το “You Fail Me with every fatal crash”…
2 Likes

…ή το θεϊκό videoclip (και ΤΡΑΓΟΥΔΙ) Eagles Become Vultures!

2 Likes

Broken by Light και ΚΑΠΑΚΙΑ Cannibals.

1 Like

_

Έδιτ: οριακά το λιγότερο Converge του δίσκου, αλλά ναι :smiling_face_with_three_hearts:

9 Likes

Είπαμε, εδώ converge goes David Lynch.

Έπος.

4 Likes

Μόλις κυκλοφόρησε και επίσημα.

Καλή μας τύχη :smile:

Υπάρχει τριγύρω αποθέωση ήδη για τον δίσκο. Π.χ το ντεσιμπέλ το έβαλε στην 7η θέση για την χρονιά.

4 Likes

Δικαιότατη αποθέωση, εκπληκτικό άλμπουμ.

Έρχεται κι η δική μας αύριο, περιμένω να διαβάσω έναν καθόλα ψύχραιμο @apostolisza8!

6 Likes

Έφαγα spoiler προχθές από τον Αποστόλη πως θα ακούσω μέχρι και Blues!!!

Τι κομματάρα ρε το scorpion’s sting. Πήγα κατευθείαν εκεί και ακόμα εκεί μένω.

Ελπίζω να το χορέψουμε όλοι μαζί στο roadburn :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 Likes

Το album ειναι καυλα!

7 Likes

Τι, δεν ήμουν; Λέω μήπως ρε παιδί μου, μήπως… :stuck_out_tongue:

Λοιπόν, είμαι στη ν-οστή ακρόαση, και ΟΚ, σε κάθε κομμάτι γίνονται τόσα πράγματα, αλλά κάθε μα κάθε φορά σε αυτό το “Lord Of Liars” σκέφτομαι πως ενώ σε όλο τον δίσκο πρέπει να είχαν τους Koller/Newton αλυσοδεμένους (αν και τα ρυθμικά σκοτώνουν), στα μέσα του γίνεται ο κακός χαμός που πραγματικά πρέπει να πήραν το αίμα τους πίσω επί δέκα. Και κάτι noise τσιτώματα στο βάθος ενώ ο Ballou καίει εγκεφάλους με το riffing. Και ο Bannon να στάζει δηλητήριο.

Αλλά όχι, από όλο αυτό το μακελειό, κάπως, νικήτρια βγαίνει η Chelsea με την απόλυτη φωνητική γραμμή, δηλαδή, 'ντάξει, μιλάμε για overkill τελειότητας.

Είναι να απορείς. Ίσως και όχι, είναι αυτοί που είναι. Πετάω λευκή πετσέτα, στο μυαλό μου είναι κολοσσιαίο επίτευγμα αυτός ο δίσκος.

10 Likes

Τι διαμάντι είναι αυτό; Speechless…

2 Likes