Νέες Κυκλοφορίες 2021

Τι. Έγινε. Ρε. Παιδιά.

17 Likes

Ερχομουν κυριολεκτικα να το ποσταρω, με προλαβες για 5 λεπτα.

Κομματαρα. Αν καταλαβα καλα, εφτιαξαν ολοκληρο αλμπουμ απο κοινου Converge και το Τσελσακι?

Τι φωναρα γμτχρστκτπνγτς

3 Likes

AAAAAAAAAAAA ονειρευομαι ???

** και Brodsky μεσα στη φαση !

4 Likes

Αυτό κατάλαβα και εγώ και μάλιστα διάβασα πως το 2016 στο Roadburn συνυπήρξαν για μια εμφάνιση (Converge, Wolfe και Brodsky).

Χρησιμοποίησαν και το blood moon ως όνομα του πρότζεκτ.

Δεν έχω ιδέα τι παίξανε τότε…ας μας πούνε οι θαμώνες του φεστιβάλ :grin:

3 Likes

19/11 o δισκος!

4 Likes

Δεν έχω ακούσει ποτέ Converge και να μ’αρέσει, αλλά πιστεύω ότι μαζί με Chelsea θα γαμάει.

Οn topic

3 Likes

Εκανα ακριβως το ιδιο, πηγα και τσεκαρα σελιδα Wikipedia Converge και ειδα οτι εδωσαν 4 (και οχι μονο μια) ιδιαιτερες συναυλιες το 2016 με το ονομα Converge αλλα με την υποσημειωση “Blood Moon”, στις οποιες ειχαν την Chelsea Wolfe και τον μπασιστα/πληκτρα της (Ben Chisholm), εναν τυπο που δεν ξερω (πρωην μελος Converge - Stephen Brodsky) απο μια μπαντα με το ονομα Cave In που επισης δεν ξερω, και εναν τυπο απο τους Neurosis, που αυτους οκ τους ξερω.

Αποτι φαινεται στις συναυλιες ειχαν διαφορετικες και μακροσυρτες ατμοσφαιρικες εκτελεσεις καποιων οχι και τοσο γνωστων τραγουδιων τους, αλλα τωρα ο νεος δισκος ειναι προφανως καινουριες συνθεσεις με τον Ben Chisholm και την Τσελσαρα, και εχει τον τιτλο Blood Moon I, που σημαινει οτι μαλλον θα εχουμε κι αλλα ματωμενα φεγγαρια στο μελλον.

  1. Blood Moon
  2. Viscera of Men
  3. Coil
  4. Flower Moon
  5. Tongues Playing Dead
  6. Lord of Liars
  7. Failure Forever
  8. Scorpion’s Sting
  9. Daimon
  10. Crimson Stone
  11. Blood Dawn

ΥΓ1. Draconian Times vibes :heart: :blue_heart: :heart: :blue_heart: :heart: :blue_heart:
YΓ2. Κλαιω με τιτλο του track no 7

3 Likes

ακου Mutoid Man
Kiss of Death
Bleeder

3 Likes

Επος το Kiss Of Death, μαλλον ανακαλυψα νεα μπαντα , θενκς (!)
Πω, τα σπαει ισως ακομα περισσοτερο το Bleeder, το ακουω τωρα.

Απο οτι βλεπω εχουν παιξει γυρω στις 10 φορες στο St. Vitus bar, το αγαπημενο μου μεταλ μπαρ σε ολη την Νεα Υορκη . Θα γουσταρα να τους δω εκει, αν και ειναι ΤΡΕΛΗ τρυπα και μετα απο κοβηντακι κτλ ειμαι σιγουρος θα εχω τρελη κλειστοφοβια αν μπω ποτε εκει μεσα ξανα.

1 Like

Κανεις κι εσυ το ιδιο;

1 Like

Εδώ γίναν μάλλον τα κονέ, ότι ακουμπάει η Chelsea γίνεται χρυσάφι.Mutoid man και converge μοιράζονται τον ίδιο ντράμερ.

4 Likes

Νέο άλμπουμ από Idles με τίτλο Crawler, στις 12 Νοεμβρίου.

Πρώτο και πολύ ιδιαίτερο δείγμα…

5 Likes

?

4 Likes

^ Ρε αθεόφοβε.

Ον τόπι:

4 Likes

Άκουσε τα Antenna (του 2003) και Perfect Pitch Black (του 2005) για να τους μάθεις…

8 Likes

Μα είπε ότι δεν του αρέσουν οπότε φαντάστηκα ότι τσέκαρε τα “πιο γνωστά” και είπα να προτείνω κάτι πιο πρόσφατο =Ρ

Ποια είναι η Μπακοδήμου; :thinking:

1 Like

Γκουγκλ ιζ γιορ φρεντ…

1 Like

Τα φωνητικά είναι εκείνα που με χαλάνε πιο πολύ, προτιμώ κάτι πιο streamlined. Παρ’ όλο που δεν έχω θέμα με τα γκαρίσματα, προτιμώ όταν είναι πιο κατανοητά αυτά που ακούω. Όπως καταλαβαίνεις, το πρώτο μου άρεσε μόνο οργανικά, το δεύτερο ως σύνολο.

Γι’ αυτό και πιστεύω ότι αυτή η μουσική με τα φωνητικά της Wolfe θα σπέρνει

1 Like

Είπα μήπως μπερδεύτηκες και εννοούσες την Μποφίλιου ξέρω γω, γιατί ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η Μπακοδήμου (ινβ4 “βυζάρες”). Η Anneke έχει βγάλει και κάτι τραγουδάρες με τον Townsend.

Όχι ρε, απλά υπάρχουν πόζες της Αννέκε στις οποίες μου φέρνει την Μπακοδήμου, πουλάει πολύ μιλφ εικόνα, τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα.