Προτάσεις για το forum

Πάντως, και μια διαγραφή όλων όσων έχουν ποσταριστεί πριν από χρόνο και παραπάνω, εμένα δε θα μου φαινόταν κακή ιδέα. Οι περισσότεροι από αυτούς τους χρήστες πλέον δεν ποστάρουν στο φόρουμ και δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν αυτές οι φώτος στον server μας. Ακόμη κι αν ανέβηκαν με δικιά τους ευθύνη.

Άσχετα με το κατά πόσο είναι εφαρμόσιμη (με τα τεχνικά δεν τα πάω καθόλου καλά) βρίσκω σωστή την πρόταση του Red Rum.

+1 και σε αυτό

Είναι αρκετά απλό, ο admin δεν θα χρειαστεί πάνω από 5 λεπτά.

Στις 10 λίστες με δίσκους που συμπληρώνει ένας χρήστης να τρώει πόντο.:!:

Τότε κάθε χρήστης θα είχε δικαίωμα να ποστάρει 49 λίστες με δίσκους, ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω :!:

Αυτό που λέει ο chrip.

Τα έχω ξαναπροτείνει μου φαίνεται αλλά:
Βάλτε ένα module για να φαίνεται το φύλο του user και ενεργοποιήστε την αυτόματη υπογράμμιση στα url ώστε να φαίνεται τι είναι link και τι όχι. Εγώ το βάζω κάθε φορά “χειροκίνητα” το u tag.

γίνεται να το ψάξετε κάπως και να ενεργοποιηθεί το ignore στους mods? καταλαβαίνω ότι δε γίνεται για να μπορείτε να κάνετε συστάσεις και να στέλνετε πμ κτλ, αλλά ψάχτε το, κάντε μια μόντα.

Noted. θα το κοιτάξουμε

δεν ξερω αν εχουν και αλλοι χρηστες το ιδιο προβλημα με εμενα που μπαινω λιγο στο φορο παντως δυσκολευομαι αρκετα να το παρακολουθησω αν εχω καιρο να κανω λογκ ιν…

και δεν μιλαω για τις “χαλαρες στιγμες” ή τα δημοψηφισματα αλλα για τα σεξιονς που αναφερονται στα συγκροτηματα και στις κυκλοφοριες…

θα μπορουσε λοιπον η συζητηση για καποιο καινουριο αλμπουμ καποιου συγκροτηματος να γινεται στο τοπικ του και οχι να ανοιγει καινουριο για την συγκεκριμενη κυκλοφορια; ετσι κ αλλιως τι αλλο θα συζητησεις στο τοπικ ενος συγκροτηματος που μολις εχει βγαλει αλμπουμ;

ξερω οτι το προβλημα θα ειναι οτι θα ανοιχτουν και παλι πολλα τοπικζ με ονομα συγκροτηματος αλλα νομιζω οτι θα ειναι πιο συγκεντρωμενα.

γενικα το φορο εχει πολλα τοπικζ (θρεντς τα λετε εσεις:p) και λιγο χανετε η μπαλα κυριως για ατομα που δεν μπαινουν πολυ συχνα.

αυτα. απαντησεις του στυλ “αν δεν γουσταρεις παρε μπουλο” δεν θα γινονται δεκτες:p

αν δεν γουσταρεις παρε μπουλο

Πρόταση για το φόρουμ:

Να αποκαλούμε όλοι τον αποπάνω “γερο-Γράκχο” :!:

και καπως ετσι αυξανεται ο αριθμος των ποστ :stuck_out_tongue:

Βασικα προτεινω να τροποποιησετε των κωδικα του φορουμ ετσι ωστε να ανεβαζουμε αυτουσια τα παραθυρα των βιντεο απο το youtube για να μην χρειαζεται καθε φορα να ανοιγουμε νεα καρτελα…βεβαια δν ξερω αν θα επιβαρυνθει το site…:-k

Μέσα στο 2010 υπήρξαν κάποιες πολύ αξιόλογες δουλειές από την Ελληνική σκηνή που ήταν Self Promoted και DIY(Bohemian Grove, Divine Element, No Hand Path, Fields Of Locust κτλ.). Επειδή αυτά τα ονόματα δεν είναι Septic Flesh πχ για να τραβούν την προσοχή μήπως θά έπρεπε να φτιαχτεί κάποιο Subforum για Self Promotion στις κυκλοφορίες, ή κάποιο Thread στο Rockipedia που να είναι Sticky ή έστω το Thread της Ελληνικής Underground σκηνής να γίνει Sticky και εκεί να κάνουν τη δουλειά τους οι ενδιαφερόμενοι. Έτσι δε θα θάβονται από τις πιο Mainstream κυκλοφορίες και μπορεί να ενδιαφερθούν και περισσότεροι να μπουν σε αυτή τη διαδικάσία.

αυτό δεν είναι καθόλου κακή ιδέα.
Μαζί με ένα-δυο distros που χάνονται στις αγγελίες θα φτιάχναν ένα πολύ όμορφο sub-forum.

Ωραία πρόταση, την έχω διατυπώσει κι εγώ νωρίτερα λίγο πιο διαφορετικά και συγκεκριμένα.

Όμως αμφιβάλλω αν κανένας από τους φίλτατους μόντερες την έλαβε υπόψη του, ή αν τη διάβασε.

αντιπαρέρχομαι το άκυρο σχόλιο, κ σου απαντάω πως το συζητάμε εσωτερικά 8)

Πάντως, για να πω κι εγώ τόυς ενδοιασμούς μου, δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό δεν μπορεί να γίνει στα πλαίσια του καθε είδους που υπάρχει στη rockipedia και έτσι να είναι σαφώς πιο στοχευμένο. Ένα σαμπφόρουμ που θα είναι γενικά για προώθηση νέων συγκροτημάτων και θα έχει δίπλα δίπλα τους Τρισατανικ Διαβολέητορ και τους Λουλούδια Και Φιλιά θα χάσει το νόημά του. Εδικά γιατί φοβάμαι ότι θα πήξει στα ντέμο μπλακ και όσοι ενδιαφέρονται για κάτι άλλο, θα το παρατήσουν γρήγορα

Κάντε με un-ban και δεν θα φτιάξω 300 φέηκς που σχεδιάζω

Σχετικά με τις αγγελίες θέλω να κάνω μια πρόταση…

Μήπως θα μπορούσαν οι αγγελίες να είναι “κλειστές” και μετά απο κάποιο συγκεκριμένο αριθμό ποστ να επιτρέπεται σε κάποιον να τις δει και να βάλει δικιά του?

Το λέω αυτό ώστε να μπορούν να μπουν και αγγελίες από μη μουσικά είδη…

Για παράδειγμα με τόσους φοιτητές που υπάρχουν θα μπορούσαμε να βάλουμε κάποιο έπιπλο που θέλουμε να δώσουμε και μας πιάνει χώρο ή ένα mp3 player μιας και είναι μουσικό φόρουμ και θα εκτιμηθεί κατάλληλα ή οτιδήποτε θέλει ο καθένας…

Καταλαβαίνω τον λόγο που δεν επιτρέπεται τις άσχετες αγγελίες για να μην μπαίνει ο κάθε arabel2010 και με 1 ποστ να μετατρέπει το φόρουμ σε λαϊκή αγορά,αλλά νομίζω οτι αν το είχατε κλειδωμένο και άνοιγε μετά απο πχ 500 ποστ (που πλέον θα έχει φανεί οτι με τόσα ποστ ο user δεν είναι κάποιος “κομήτης” που μπήκε μόνο γι’ αυτό),θα μπορούσαμε να βοηθηθούμε όλοι…