Προτάσεις για το forum

tapatalk

δε ξερω αν ειναι και για Ipad, πρεπει ναναι ομως.

Ωπα ρε φοβερή εφαρμογή. Πρώτο μου post από αυτή. 2 ευρώ κοστιζει

εγω επειδή είμαι τελείως άσχετος με αυτά…αυτή η εφαρμογή τι σου επιτρέπει να κάνεις? να βλέπεις σωστά το forum ας πούμε? :-s

*είπαμε …άσχετος.!!

Πχ σου εμφανίζει μόνο threads που έχεις συμμετάσχει. Και αλλα τέτοια. Γενικά διευκολύνει την διαδικασία


Να βαλετε επιλογη ντιλιτ ποστ ή συγχωνευση αν ειναι του ιδιου γιουζερ 2 σερι, κατι, ειμαι ηλιθια και εκανα 3 ιδια ποστ τονα καταπταλλο. :smiley:

γιατι να υπαρχουν τοσα θρεντς για τον ιδιο καλλιτεχνη? πχ σπανια στις κυκλοφοριες γινονται συζητησεις αμιγως για την κυκλοφορια αυτη καθαυτη, συνηθως γενικευονται σε θεματα συγκροτηματος κτλ
για μενα θα επρεπε στις κυκλοφοριες να υπαρχουν μονο reviews απο φορουμιτες και οχι συζητησεις για το ποσο καλο ειναι το εξωφυλλο η το ποσο θα γαμαει ο δισκος και η μπαντα η αν μας αρεσε το προηγουμενο, για αυτα υπαρχουν τα θρεντς της εκαστοτε μπαντας στο groups\artists

E για σενα και για πολλους θα επρεπε να συμβαινει αυτο,αλλα οπως εχεις δει η συζητηση
ευκολα ξεφευγει απο το θεμα.Γενικα το καθε thread στις κυκλοφοριες ειναι για να συζηταμε
για την καθε κυκλοφορια.

Είτε μπαίνει σε ένα site όπως το metacritic βλέπει ποια album έχουν συνολικά τις καλύτερες βαθμολογίες και τις διαβάζει είτε παρακολουθεί μέσω twitter ή rss feed τα νέα κάποιων site που θεωρεί έγκυρα και πάλι διαλέγει κριτικές με μεγάλη βαθμολογία.

Έχουμε γεμίσει horrors, είναι γεγονός.

Να με συμπαθάς crabsody αλλά δεν συμφωνώ σε τίποτα από αυτά που γράφεις.

Πολύ καλά κάνει το rocking και δεν βάζει βαθμολογίες (σαν τον rockakia…).
Είναι πραγματικά αστείο να βάζεις έναν αριθμό δίπλα σε μια καλλιτεχνική δουλειά.
Το “επιλογή Rocking” είναι πολύ πιο διακριτικό γι’αυτή τη δουλειά και δε νομίζω ότι το κερδίζουν πολλοί δίσκοι όπως ισχυρίζεσαι.

[I]"…ο αναγνώστης δεν έχει πλέον τον χρόνο να χάσει διαβάζοντας πολλές κριτικές…"[/I]

^ Αυτό είναι προσωπική σου εκτίμηση.
Τότε γιατί φυτρώνουν συνεχώς sites, blogs με δισκοκριτικές, συνεντεύξεις κλπ. ?
Με το σκεπτικό αυτό καταργείς όλα τα παραπάνω (όπως και το παρόν φόρουμ).
Ο κόσμος έχει ανάγκη από τεκμηριωμένες και όμορφα διατυπωμένες απόψεις που θα τον προβληματίσουν και θα τον παρακινήσουν να ψαχτεί και να ακούσει ένα δίσκο.

Αν τώρα εσύ προτιμάς το “γρήγορα και αποδοτικά”, μπορείς να μείνεις στη “fast-food” λογική των βαθμολογιών και των “δίσκων του μήνα”…

Στην τελική αν θες, τώρα πια με το downloading δεν σου κοστίζει να κατεβάσεις και καμιά μάπα, όπως όταν αγόραζες παλιότερα δίσκους “γουρούνι στο σακί”.
Καλύτερα να το πάθεις αυτό ορμώμενος από μια ωραία κριτική, παρά από ένα 10ράκι που απλά κότσαρε κάποιος.

Αλκοτέστ κατά το λογκιν για τους πιωμένους ανήλικους.
Σήμερα ήταν καλά. Την επόμενη φορά θα πέσει ο σέρβερος και θα γκρινιάζετε όλοι :!:

Το κακό είναι οτι το 99% από αυτούς που spamαρουν δεν είναι ούτε πιωμένοι ούτε ανήλικοι.

Τη σαηλεντ τη διώξατε, ο ρομαντικ είναι εφτάψυχος, εγώ ποστάρω μια στο τόσο, παμε παρακάτω.

Δηλαδή στο off topic σας χαλάει ο χαβαλές που γίνεται;
Στα μουσικά και τα υπόλοιπα σοβαρά threads σπάνια βγαίνει εκτός η κουβέντα.Τώρα όσο αφορά τη σάυλεντ τα παιδιά το γάμησαν αρκετά η αλήθεια είναι αλλά σήμερα όσοι σπάμαραν το έκαναν εν γνώση τους και δεν νομίζω πως ενοχλήθηκε κάποιος.Αν έχω λάθος διορθώστε με

Είναι αλήθεια πάντως ότι έχει πέσει το επίπεδο του φόρουμ, τουλάχιστον ως προς το off topic section. Δε μπαίνω συχνά τον τελευταίο καιρό, αλλά υπάρχουν ατέλειωτα threads που καθώς τα διαβάζεις νομίζεις ότι βρίσκεσαι πίσω στο Λύκειο καμιά βδομάδα πριν από την πενταήμερη.

Καλά κρασιά.

Και πριν που έμπαινες συχνά το ίδιο νομίζαμε.

ΦΡΑΦΟ:!:

Xωρίς να το παίζω ώριμο μπουμπούκι, θα συμφωνήσω εδώ πέρα. και παίζει ξέρω γω να μαι πιο ανώριμος από silent winter, αλλά τουλάχιστον δε πρίζω μπούτσ@#%#)!$(#ους γράφοντας “τίποτα”

We don’t have to worry about that anymore. 8)

ένα-ένα παιδιά, όλα θα λυθούν! :smiley:

  1. παρακαλώ όχι σπάμ (γενικότερα) αλλά και ειδικά σε αυτά εδώ τα τόπικ που είναι λειτουργικά για την επικοινωνία σας με το σάητ

  2. το επίπεδο του φόρουμ το καθορίζουν οι χρήστες του. όσο θυμάμαι το παρόν φόρουμ, τόσο υπήρχαν γκρίνιες για το επίπεδο που “παλιά ήταν καλύτερο”. κάτι τέτοιο δεν ισχύει. απλά κατά καιρούς κάποιοι ποστάρουν λιγότερο, άλλοι περισσότερο, υπάρχουν συμπάθειες, αντιπάθειες κτλ. στο τέλος όλοι εδώ είμαστε κ συζητάμε, τα προβλήματα λύνονται (με το καλό ή και το… κακό:lol:) και η ζωή συνεχίζεται 8)

  3. η επανασχεδίαση του σάητ συμβαίνει ανά διαστήματα, μετά από πολλή σκέψη και πάρα πάρα πολλή δουλειά. δυστυχώς αυτό δεν μπορεί να συμβαίνει κάθε τόσο (καθώς κοστίζει σε χρόνο κ σε χρήμα). όταν θα το ξαναεπιχειρήσουμε, να είστε βέβαιοι πως θα κινηθούμε προς μια ακόμα καλύτερη μορφή, όπως κάναμε κ όλες τις προηγούμενες φορές με τις ανανεώσεις μας

  4. το ρόκιν εμμένει και θα εμμένει στην άποψή του για κείμενα και όχι νούμερα. όπως ήδη αναφέρθηκε σωστά, υπάρχουν πολλά σάητ που μπορείς να διαβάσεις νούμερα. εμείς εδώ θέλουμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό. αναφορικά με τις επιλογές, θα έλεγα πως δεδομένου ότι καλύπτουμε ένα ευρύτατο μουσικό φάσμα (από blues και ethinc, μέχρι black και πειραματικά) λογικό είναι διαφορετικοί συντάκτες να προτείνουν διαφορετικούς δίσκους για διαφορετικές κατηγορίες και είδη. η λογική της επιλογής είναι προφανώς να ξεχωρίσει τις καλύτερες κυκλοφορίες από το σύνολο της ύλης μας κ όσοι μας παρακολουθείτε και μέσω FB θα ξέρετε πως τις περνάμε και εκεί ακριβώς για τον ίδιο λόγο: για να προωθήσουμε τις μουσικές που ακούσαμε και μας κέρδισαν. :slight_smile:

ελπίζω να σας κάλυψα :rockon: