Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

Γιατί μπορώ…

Ναι μωρέ… απλά η Victory ήταν στα τοπ της πριν 10 χρόνια.
Από τότε και μετά δεν κυκλοφορεί και τόσο καλές κυκλοφορίες.
Αν θες ποιοτικό hardcore σήμερα ψάξε στη Deathwish! :wink:

QFT

Εχει ακόμα να προσφέρει πάρα πολλά πράματα και για πολύ καιρό ακόμη.

Ορισμένες φορές προσπαθώ να βρω κάποιο ψεγάδι γι’ αυτήν και τις μπάντες της, αλλά συνηδειτοποίω, ότι ακόμα, κάτι τέτοιο είναι σχεδόν αδύνατο.

Ντάξει, στη Victory δεν πάω για την ποιότητα άλλωστε. Πάω για easy listening και ωραίες καταστάσεις. Μην ξεχνάμε ΄το έχει βγάλει πάρα πολύ καλά άλμπουμ όπως Farewell To Freeway, Silverstein, The Autumn Offering, Within The Ruins, Otep… Γενικά αρκετά καλό πράμα.

Έσκασε νεο Integrity.
Δεν λέω τίποτα άλλο!\:D/

Μαλάκες την προσοχή σας! Από χθες, που τους τσέκαρα λίγο στο νετ για να’ χω μια ιδέα στο live, που τους είδα live, που τους βάλαμε στο αμάξι γυρνώντας, που λιώνω το cd που αγόρασα στο σπίτι, έχω μείνει μαλάκας8O8O

[B]Μy Distance - standing against the odds (2010)[/B]

Απ’ ότι φαίνεται έχουμε μια γαμάτη κυκλοφορία από μια γαμάτη μπάντα, τους ιταλούς [B]My Distance[/B]. Πρώτο άλμπουμ από τη μπάντα, η οποία μετρά 2-3 χρόνια ζωής. Τί παίζουν??? Βασικά θα πως σαν τι μου φάνηκαν…

[B]Μια ανάμειξη του γρήγορου hardcore των comeback kid, casey jones κλπ, στο πιο punk rock (θυμίζοντας αμυδρότατα wilhelm scream) με λίγα post hardcore στοιχεία, μελωδιάρες στις κιθάρες, αρπίσματα, παύσεις και τέτοια.[/B] Ειδικά η κιθάρα ρε, η κιθαρα… Ο τυπος που παιζει εχει γραψει παππαδες!

Το άλμπουμ έχει σχεδόν όλα τα κομμάτια που παίξαν χθες, συν 4-5 ακόμα, σύνολο 11. Συνθέσεις γαμάτες με ωραίους στιχους, κοινωνικοπολιτικους θα έλεγα στο πιο ποιητικό σε μερικά τραγούδια…

Παιδια αν παιξουν στην πολη σας μη τους χασετε! Το live τους απογείωσε, ακόμα κι αν έπαιζαν σε εξωτερικό χώρο που θεωρώ ότι δε τους πάει και τόσο…

[B]http://www.myspace.com/mydistanceband[/B]

Κυκλοφόρισε. Φίλοι που τον αγόρασαν έχουν μείνει μαλάκες. Λίγα κομμάτια που άκουσα στο youtube, είναι κλασσικές κομμάταρες censored sound. Και πολλά κομμάτια ο δίσκος. ΑΑΑΑΑΙΙΝΝΤΕΕΕΕ

Καινούριο pulling teeth

Που βρίσκεται? Οι τύποι έχουν ωραία εξώφυλλα πάντως.

κάνω σερτς να βρω θρεντ για καινούριο integrity και δε βγαίνει τίποτα.
Worst τι κάνω λάθος; :!:

Tίποτα, τα του νέου δίσκου τα ψιλοείπαμε στο groups and artists. Θρεντ δεν εχει γινει.:slight_smile:


[SIZE=“6”]Ε ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ???[/SIZE]

Το [B][I]Standing against the odds[/I][/B] από [I][B]Μy Distance[/B][/I] δεν έχει βγεί στο internet ρε παιδιά?
έχω ακούσει 2 κομμάτια στο youtube και έχω καυλώσει άσχημα και δεν μπορώ να το βρώ…
τι παίζει?:-k
πο πο πο πο πο και καινούριο [B][I]Pulling Teeth[/I][/B] λέμε!! 8O 8)

Δυστυχώς ούτε’ γω βρήκα (τώρα έψαξα λίγο, γιατί το πήρα από το λαιβ) στο νετ το my distance, και είναι κρίμα γιατί είναι δισκάρα όλο, και λέει να το τσεκάρεις…

πφφ… μακακία! :frowning:
αν βγεί τίποτα στο net [B][SIZE=“5”]τσιρίχτεεεεεε[/SIZE][/B]! :stuck_out_tongue:

Και ναι, κυρίες και κύριοι! Είναι πολύ δυνατό! Και να πω την αμαρτία μου, μου θύμισε τους δικούς μας [B][I]Ruined Families[/I][/B], ειδικά στα φωνητικά και στις κιθάρες - ειδικά σε κάποια αργά σημεία. Αυτή τη στιγμή είμαι χαρούμενος, γιατί πρώτη φορά σε τέτοια είδη με παραπέμπει κατευθείαν σε κάτι εγχώριο, με τον ένα ή άλλο τρόπο.

Ριπ νουμπ τοποθετήσου κι εσύ.

Δισκάρα απο τις λίγες

[SPOILER]Δεν είμαι ο ριπ νουμπ,μην μπερδευτείτε κ πείτε τίποτα στο διάλειμμα μποστά στα παιδιά ε “ψψψψψψψψψψψιιψιψιψιψιψιψιψιψψιψιψι”[/SPOILER]

(σχετικά με το καινούριο pulling teeth)

τα είπε όλα ο αποπάνω, δισκάρα από τις λίγες.

Το ακούω συνέχεια τις τελευταίες μέρες.

http://www.youtube.com/watch?v=ViSZI6UJEUQ

Ακούστε αυτο και απαντήστε ειλικρινά… δεν είναι το πιο αίσχος κομμάτι που έχετε ακούσει στη ζωή σας:p. Χώρια το βίντεο κλιπ, που είναι χειρότερο και απ’ το ίδιο το κομμάτι.

Χαχαχαχα! Ήμουν σίγουρος οτι κάποιος θα το ανέφερε κάποια στιγμή. Είναι by far οτι χειρότερο έχω ακούσει (εκτός ίσως ενός σημείου που είναι ψιλοψαρωτικό) και οι τύποι θα έπρεπε να λιθοβοληθούν δημοσίως!