Hardcore/Deathcore/-core κυκλοφορίες

ΜΠΟΜΠΑ

νεος δισκος για τους καναδους neuraxis

προγκ ντεθ μεταλ αριστης ποιοτητας!!!

The Thin Line Between

Και μόνο από Καναδά που είναι αρκεί για να τους τσεκάρω! Πάντως για μένα ο καλύτερος prog death δίσκος των τελευταίων χρόνων είναι των Sickening Horror - When Landscapes Bled Backwards. Έχει τη χρυσή τομή ανάμεσα στο progressive και το brutal death metal. Ναι BRUTAL death metal γιατί χωρίς σκατοψυχιά και blast δεν υπάρχει αληθινή μουσική!

Διαβασα οτι το τελευταιο τους δεν ειναι τοσο καλο οσο τα προηγουμενα.
Οποτε ψαξε και τα παλια αν δεν σ’αρεσει αυτο.

ερχεται νεο αλμπουμ απο norma jean

Μεχρι τοτε

2 νεα κομματια στο myspace που τα σπανε!!πιο ροκ ν χαρντκορολα!!!

και φυσικα ερχεται και νεο αλμπουμ απο τους ΘΕΟΥΣ BURST!!!
ναι
3 χρονια περασαν
και περιμενουμε με μεγαλη ανυπομονησια

Lazarus Bird ο τιτλος αυτου

Εξαιρετικοί.
Πολύ καλή δουλειά και μάλιστα self-financed.

Στοιχεία από At The Gates, Haunted, Sepultura.

Ειδικά όταν αφήνουν τις μελωδίες στην άκρη και επικεντρώνονται στο thrash κομμάτι, σπέρνουν!

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα αξιζει τον κοπο το Centralia απο τους Αμερικανους Car Bomb, ενα αριστουργημα παρανοικοτητας και διανοητικης παρακρουσης, το επομενο βημα των meshuggah, συνδιασμενο με πολλα στοιχεια απο dillinger escape plan.Οι οπαδοι του ηχου θα το λατρεψουν σιγουρα.

εχω την εντυπωση οτι καπου ειχε αναφερθει
τεσπα
τρομερος δισκος το centralia

νεα κυκλοφορια

coldworker - rotting paradise

τα σπαει!!!

να και το εξωφυλλο

με παραγωγη απο τον κυριο swano

χωνει τρελα!!!

βιβα σγουιντεν!!!

Για τους fans του Death Metal προτείνω τον τελευταίο δίσκο των Necrovation (“Breed Deadness Blood”).

Ακούγεται σκοτεινό. Drowning και Dead Congregation θέλω να τσεκάρω τώρα. Θα το γυρίσω σε πιο σκοτεινά old-school (καλοπαιγμένα όμως) πράγματα.

Ξέχασα να πω για τους Zyklon που τσίμπησα πριν μια βδομάδα. Ιδιαίτερο νορβηγικό brutal death που έχει αρκετή από την ατμόσφαιρα του black μέσα του. Υπάρχουν επιρροές από Thorns και γενικά τα riffs έχουν μελλοντικές αποχρώσεις! Δεν είναι πολύ κάφροι έχουν όμορφο και πλούσιο ήχο, όχι πολύ γρήγορες εναλλαγές αλλά είναι άρτιοι παίχτες. Disintegrate η δισκάρα τους. Οι στίχοι είναι αρκετά thought-provoking και αναφέρονται στη γη και τη φύση.

και οι 2 τσακίζουν. Θα σου αρέσουν στάνταρ!

Έχω ήδη παραγγείλει το τελευταίο των Drowning! Θα το έχω σύντομα. Για τους δικούς μας τους Dead Congregation (που το επίπεδό τους απλά σβήνει οτιδήποτε ελληνικό έχω ακούσει ανεξαρτήτως είδους) έχω να πω τρέχτε να τους στηρίξετε όσοι γουστάρετε αληθινό Death metal. Έχω μείνει στο προηγούμενο MCD τους που είναι άπαιχτο! Οι τύποι δεν αναπαράγουν τα ήδη υπάρχοντα, προσπαθούν να δημιουργήσουν τον δικό τους μοναδικό ήχο. Έχουν φυσικά τις σωστές επιρροές Immolation, Incantation, Kaamos, Morbid Angel αλλά δε μένουν εκεί.

Kαι αυτοι απο την νεα γενια του σουηδικου death metal.Αρχοντες σε αυτο το ειδος οι τρισμεγιστοι
Repugnant,οι οποιο το διαλυσανε το μαγαζι :?

To Αge old Nemesis εχω ακουσει απο Drowning.Δεν θυμαμαι που το εχω ομως ! #-o
Οτι εχουν βγαλει οι Dead Congregation ειναι θεικο!
Τους Zyklon μου κανει εντυπωση που δεν τους εχω αναφερει!Τους ακουσα στο ντεμπουτο
τους World Ov Worms το οποιο ηταν εξαιρετικο!Το Disintegrate αποτι φαινεται μονο σε εμας
τους 2 αρεσει,γιατι γενικα εχει φαει κραξιμο.Μην ξεχναμε οτι μυαλο της μπαντας ειναι ο Samoth.

Το Age Old Nemesis είναι η προηγούμενη κυκλοφορία (2002) και είναι θεοσκότεινο. Αναμένω το Apocalypse Unsealed (2005) που αν το έχει ξεπεράσει θα είναι τρελή δισκάρα.
Πιθανότατα στους Zyklon να ξενίζει αρκετούς αυτός ο ψυχρός βιομηχανικός αέρας που αναδύεται στις περισσότερες στιγμές. Βρωμάει βορρά ο ήχος τους. Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όποιον δεν θέλει να ακούει μόνο τα κλασικά.

Aπο παλιοτερο μου ποστ.

Το συγκεκριμενο αλμπουμ το λατρευω!Μιλαμε το εχω ακουσει απειρες φορες!
Εχουμε να κανουμε με death metal.Βαρυ,ασηκωτο,χωρις μελωδιες εννοειται,
ολα τα καλα συστατικα ενος αλμπουμ dm αμερικανικης σχολης ειναι εδω.

@The Drug : Δεν υπαρχει αλμπουμ τους που να με εχει απογοητευσει!Τα πρωτα 2
με την σαπια παραγωγη,το αποπανω και τα 2 τελευταια ολα ειναι εξαιρετικα.
Το τελευταιο εχει αρκετα καθαρη παραγωγη και ισως ξενισει μερικους αλλα ειναι
δισκαρα οποτε τα ξεχναμε ολα.
Και η συλλογη που ειχαν βγαλει με τον τιτλο Enslaving The Masses
http://www.metal-archives.com/release.php?id=12310 ειναι εξαιρετικη αλλα συστηνεται
μονο σε αυτους που ξερουν καλα την μπαντα.

Το Millennium αναζητώ εδώ και καιρό. Το έχω σε mp3 και δεν το ακούω για να μη μειώσω τη διασκέδαση όταν το αγοράσω. Αλλά άφαντο το άτιμο!

Φίλε Obscurus, έκανα λάθος πριν. Τους Drowned ήθελα να πώ, όχι τους Drowning(οι οποίοι δεν μου αρέσουν…)

Οι Drowned κυκλοφορησαν το ΕΡ τους απο την ελληνικη Nuclear Winter Records.
Δεν τους εχω ακουσει αλλα μαλλον θα τους ψαξω!

Μπας και ξέρει κανείς τους Αυστραλούς Portal? Πέρσι βγάλαν το τελευταίο τους με τίτλο Outre και από ότι διαβάζω είναι απίστευτα εγκεφαλικοί και σκοτεινοί. Άκουσα ελάχιστα σε Myspace και δεν ενθουσιάστηκα όμως.