Iron Maiden, 20 Ιουλίου, Rockwave Festival

Τι εννοείς εχει τρένα όταν πάει ο κόσμος στη δουλειά του? Η 24ωρη είναι 24ωρη δε σπάει ανάλογα με το πότε πας για δουλειά. πρόσφατα στα τρένα έγιναν συνεχόμενες 24ωρες και σήμερα ξεκινάει στο μετρό.

έχεις προσπαθήσει ποτέ να αποζημειωθείς για καθυστέρηση? είναι τόσο δύσκολο που απλά το αφήνεις.

η κρατικοποίηση της δεξιάς κυβέρνησης είναι προσωρινή και μόνο και έγινε μετά από την κατακραυγή.

δεν είναι όλα τέλεια στην ελλάδα, αλλά καλό είναι να βλέπουμε και το χάλι των άλλων και όχι μόνο το δικό μας.

και ναι ο συνδικαλισμός στην ελλάδα είναι ΓΤΠ.

Δεν πιστεύω ότι θα είναι πολύ τραγικά τα πράγματα για όποιον πάει να δει τους Volbeat. Οι περισσότεροι απλά δεν ψήνονται να είναι μέσα στον χαμό και λογικά οι πλειοψηφία θα αποτελείται από πανηγυρτζήδες. Στο μπροστά 1/3, αν μας χωρίσω σε 10χίλιαρα, θα φτάνεις εύκολα. Από εκεί και πέρα, ναι θα είναι δύσκολα για πιο μπροστά αλλά σκηνή θα βλέπεις άνετα.

Εκτός, τι να πω, αν προσπαθήσουν όλοι να βγουν σελφι με φόντο τον Murray στα χαμένα. Τότε ναι, θα είναι ζόρικα. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Καλημέρα !!! Έχουμε εικόνα για setlist από Volbeat ;;;; Γιατί σε κάποιες εμφανίσεις παίζουν 9 τραγούδια, σε άλλες 16…Και δεν παίζουν το Guitar Gangsters… :frowning:

Ειδικά αν προσπαθήσουν να τον πετύχουν στη σέλφι την ώρα που κάνει τη γνωστή έκφραση με το μισοανοικτό στόμα καθώς σολάρει :stuck_out_tongue:

2 Likes

Δεδομένης της σχετικά μικρής διάρκειας των κομματιών, 9 δεν είναι λίγα για 1 ώρα και 15 λεπτά;

Αυτό πιστεύω και εγώ αλλά είδα αυτά :slight_smile:

https://www.setlist.fm/setlist/volbeat/2018/stadion-lski-chorzow-poland-43ea53bf.html

https://www.setlist.fm/setlist/volbeat/2018/goffertpark-nijmegen-netherlands-6bea7656.html

https://www.setlist.fm/setlist/volbeat/2018/estadi-olimpic-lluis-companys-barcelona-spain-33ea0455.html

Σε αυτές τις 3 συναυλίες έπαιζαν support στους Guns. 40-45 λεπτά αυστηρά.

Α…Κατάλαβα!!! Οκ, ευχαριστώ…

Χθες που κατέβηκα πάντως για εισιτήρια, οι αριθμοί αυτών που πήρα ήταν γύρω στο 3600. Βέβαια μπορεί ο κόσμος να προμηθεύτηκε από αλλού, οπότε…

Βλεπω βιντεακια απο Firenze Rocks και μου εχει γινει η πουτσ@ καγκελο μαλακες !!!

3 Likes

Volbeat στη μικρη σκηνή… μόνο στην Ελλάδα αυτα… Κριμα και παλι κριμα

3 Likes

Καλησπέρα παιδιά.

Αν εχει οντως απεργια στα τρενα, εγω ερχομαι μονος απο επαρχία με σταση Αθηνα για εισητηριο & ψωνια Παρασκευή πρωί, και μεσημερι προς Μαλακασσα (ανεβαινω μονο για Maiden, οι υπολοιποι μου ειναι αδιαφοροι), αν ενδιαφέρεται κανεις για το πως θα πάει και θα γυρισει ας μου ριξει ενα ινμποξ.

8 και σημερα.

Αν και δεν ξέρω πόσους ενδιαφέρει και καλό είναι να μην συνεχίσουμε το off-topic, στην Αγγλία όταν έχει απεργία καθημερινή, υπάρχουν τρένα 7 με 7 να πάει ο κόσμος στις δουλειές του:

The RMT trade union is currently in dispute with Northern (Arriva Rail North) over proposed changes to the role of the conductor.

When the RMT announces strike action, this page will contain all of the latest information on the train services we are able to operate. It will include timetables, any special travel arrangements and how to claim compensation and refunds if your train is delayed or you decide not to travel.

On strike days Northern is only able to operate a limited service. For example, on weekday strikes, the majority of available trains typically operate between 7am and 7pm, with many last trains leaving before 7pm. During these hours, the overall number of trains running are significantly reduced, with around 40 per cent of the usual number of services in operation. These trains, and any replacement buses we run, are usually very busy. Therefore we ask our customers to carefully consider whether their journey is necessary.

Η απεργία του μετρό (που ματαιώθηκε τελικά) είχε πάλι τρένα τις ώρες αιχμής.

Για καθυστέρηση έχω αποζημιωθεί αρκετές φορές και πάντα ήταν εύκολο. Από τη Virgin που στα βάζει αυτόματα στην κάρτα με την οποία έκανες κράτηση ή στο paypal μέχρι την crosscountry που έκανα απλά upload τη φώτο του εισιτηρίου, τα στοιχεία του λογ/σμου σου και την ημερομηνία/ώρα που είχα προγραμματίσει το ταξίδι. Σε 5 εργάσιμες τα λεφτά ήταν στο λογαριασμό μου. Και μιλάμε για ταξίδι που έκανα και απλά είχα καθυστέρηση στην άφιξη μισή ή μία ώρα.
Δεν είναι στο χέρι της εταιρείας, για να έχει άδεια και να λειτουργεί πρέπει να έχει στάνταρ μέθοδο να αποζημιώνει τον κόσμο.

Τώρα για το Terra Vibe, κανονικά θα έπρεπε να έχουν έξτρα δρομολόγια μετά τα μεσάνυχτα στο τρένο για να μην αναγκαστεί 25000 κόσμος να πάει με ΙΧ και να κοπεί η εθνική στα 2 από το μποτιλιάρισμα. Αντ’ αυτού ανακοινώνουν απεργία.
Προφανώς και δε συγκρίνεται αυτή η κατάσταση με την Αγγλία, όπου ένας από τους λόγους που ματαιώθηκε η σημερινή απεργία είναι γιατί στο Hyde Park δείχνει την Αγγλία και έχει 30.000 κόσμο.

1 Like

Έχεις δίκιο ας μη το συνεχίσουμε γιατί προφανώς ζούμε σε διαφορετικά Λονδίνα.

τι ωρα ειναι καλα για καγκελο.κατα της 8 εγω το βλεπω.
το ρεκορ ειναι μεταλλικα το 99. 6.30 το πρωι

Εγώ αν ήμουν νιάτο θα πήγαινα από τις 5 τυπε

Μεσημεράκι θα πάω εγώ και ο, τι θέλει ας γίνει

2 Likes

Μεγάλη μαλακία αυτό με τις δύο σκηνές. Δεν μπορούμε όλοι να κάνουμε τους καταδρομείς. Δεν πειράζει. Έχω δει ήδη δύο φορές Maiden. Oσο για Volbeat, θα ξανάρθουν κάποια στιγμή μόνοι τους…