Linkin Park

Βρε παιδάκι μου μην κολλάς στη φράση! Άμα ήταν να άκουγα όποιον είναι ωραίος τότε δε θ’άκουγα metal, θ’άκουγα Νίνο…(λέεεμε τώρα ωραίος)[/quote]

mh nomizeis, exei kai h metal skhnh onomata pou perniudai gia omorfopaida

μια χαρα γκρουπακι…Οχι τπτ το τρομερο αλλα εχουν στυλ…
Δε με χαλαει να ακουω μια στις τοσες κανα κομματι :wink:

OI LINKINK PARK ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΚΑΤΟNUMETALADES ΟΛΟΙ ΑΚΟΥΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ Η NU METAL ΞΕΨΤΥΛΙΖΕΙ ΤΗ ΣΟΒΑΡΗ ΜΕΤΑΛ. IRON MAIDEN N’ JUDAS PRIEST FOR EVER

UP THE IRONS!!!

ma ti les? einai pote dinato na kseftilisun oi Linkin Park thn “sovarh” opos les metal?
aftoi prota ap’ola kseftilizodai apo monoi tous.

ma ti les? einai pote dinato na kseftilisun oi Linkin Park thn “sovarh” opos les metal?
aftoi prota ap’ola kseftilizodai apo monoi tous.[/quote]Swstoooooooos o socrates.

:-k [-(
Εμένα παντως μου αρεσουν κι ας ειναι εμπορικοι
Εχουν καλα κομματια…
Crawling, papercut, numb…: Κορυφαία
:D/

Ενω εσυ Truemetalhead που ακους τις φολες των maiden και των metallica που αναμασανε τα ιδια και τα ιδια , και εκμεταλευοντε το ονομα τους βγαζοντας ανουσια cd’s δεν ντρεπεσαι ???

Αληθεια ποια ειναι η γνωμη σου π.χ για τους Faith No More ??? για να δουμε ποσο “ανοιχτος” εισαι ??? η μαλλον δεν τους ξερεις γιατι δεν ειναι true ???

μια χαρα ειναι οι Linkin Park ρε σεις…

απλως εχουν ενα νεο ειδος μουσικης…
(ουσιαστικα πολλα αναμειγμενα μεταξυ τους)

αν εξαιρεσουμε οτι καθε CD που βγαζουν το κανουν και μια επανεκδοση αλλαγμενο (βλεπε Hybrid Theory --> Reanimation, Meteora --> Collision Course ) για το χρημα…

αλλα απο την αλλη…
και αυτοι ανθρωποι ειναι…
και αυτοι επιθυμουν να εχουν οσο περισσοτερα χρηματα γινεται…

(εδω γραφουν 70 τραγουδια για καθε CD!!! να μην παρουν και κανενα ψιλο???)

παντως το Live in Texas ειναι θεικο…

Swstos…einai cdara!

συμφωνω απολυτα αλλα μου την δινει οταν καποιος τους ακουει χωρις να εχει ιδεα απο rock αλλα απλα του βλεπει στο mad

Γιατι πρεπει να εισαι οπαδος της ροκ για να σπου αρεσει μια ροκ μπαντα?

στην προκιμενη περιπτωση ναι γιατι ειναι μια χαζοροκ μπαντα που εχει δυο τρια καλα τραγουδακια και καποιοι τους ακουνε για να το παιξουν “καπως”

Αδιάφοροι μού είναι

Καλό συγκρότημα…Το τέλειο soundtrack για χειρωνακτικές εργασίες… 8)

Οτι εχω ακουσει δεν μου εχει κανει κλικ, τους βαριεμαι να πω την αληθεια, οποτε δεν μπαινω στον κοπο να ασχοληθω με δαυτους.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η εμπορικοτητα ειναι κακο πραγμα… Οι maiden, οι metallica κλπ ολες αυτες ειναι πολυ εμπορικες μπαντες και κυριως τις προηγουμενες δεκαετιες, αυτο τι σημαινει, οτι ειναι βλακες οπως ειπε και ενας φιλος? Τεσπα, παλια μου αρεσαν οι LP απλα τωρα τους εχω βαρεθει λιγο…

Δηλαδή συγκρίνεις τώρα τον όρο “εμπορικότητα” αναφέροντας δύο τέτοιες μπάντες, με τους linkin park;

Οι Metallica και οι Maiden έκαναν το metal αυτό που είναι σήμερα και αν δεν ήταν αυτοί εμπορικοί, δεν θα 'ταν κανένας. Και αναφέρομαι σε σοβαρά συγκροτήματα και όχι σε γκρουπάκια τύπου linkin park. Δλδ και η σύγκριση και μόνο, είναι προσβλητική και άτοπη.

[/quote]Δλδ και η σύγκριση και μόνο, είναι προσβλητική και άτοπη.[/quote]

Μα τι λεξιλογικός πλούτος…
Πάντως συμφωνώ με την άποψη ότι οι LP είναι γκρουπ το οποίο δεν μπορεί να συγριθεί με συγκροτήματα τύπου metallica iron maiden (και για να δείτε τι υποχωρητικός άνθρωπος που είμαι δεν ανέφερα τους Nirvana).
Επίσης πιστεύω ότι οι L.P είναι “εποχιακή μπάντα” που μετά από λίγα χρόνια και αφού όλοι θα έχουν βαρεθεί το στιλ τους δεν θα πουλάει…

Δηλαδή συγκρίνεις τώρα τον όρο “εμπορικότητα” αναφέροντας δύο τέτοιες μπάντες, με τους linkin park;

Οι Metallica και οι Maiden έκαναν το metal αυτό που είναι σήμερα και αν δεν ήταν αυτοί εμπορικοί, δεν θα 'ταν κανένας. Και αναφέρομαι σε σοβαρά συγκροτήματα και όχι σε γκρουπάκια τύπου linkin park. Δλδ και η σύγκριση και μόνο, είναι προσβλητική και άτοπη.[/quote]

Δεν ειπα οτι συγκρινονται οι maiden και οι metallica με τους linkin park… Αν ειναι δυνατον…Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η εμπορικοτητα και το mainstream δεν ειναι κακο πραγμα. Αναφερομαι στους maiden και metallica(τυχαια τα παραδειγματα) για να πω οτι και αυτοι ηταν καποτε mainstream και εμπορικοι…

Η εμπορικοτητα δεν ειναι κακο πραγμα, η εμπορευματοποιηση ειναι.Και τουλαχιστον σ’αυτο metallica και maiden τα πανε πολυ καλα.