Megadeth

Οοοοοοοχι φίλε να ζοριστουμε , να μη βάλουμε πάνω από 2 ίδιας μπάντας κλπ κλπ

1 Like

ουτε 10 ούτε 20…νταξ 20 δίσκους μπορώ να σκεφτώ σε 5 δευτερόλεπτα (1 από κάθε μπάντα)

1 Rust In Peace
2 Countdown To Extinction
3 Youthanasia
4 Cryptic Writings
5 Peace Sells…

So Far…, The World Needs A Hero, Endgame, The System… (αν και η σειρά μετά την πεντάδα δεν είναι μπετό αλλά ανάλογα τη μέρα μπορεί και να αλλάξω γνώμη)

1 Like

καλα εσεις πειτε οτι θελετε.

Εγω μεσα θα βαλω και το Master Και το Black Album.

20 και λιγα λεω αλλα δεν γινεται 10 ρε. Τι λεμε τωρα ;που να χωρεσεις 40 χρονια μουσικης σε 10 δισκους ;

και επειδη μιλαμε για Megadeth Πολυ δυσκολα θα εβαζα μονο 1 δισκο (δηλαδη να διαλεξω αναμεσα στο Rust και ενα εκ των Countdown - Youthanasia)

1-2 μαξ ανά μπάντα. Αλλιώς τα 16 πρώτα είναι μπετό.

2 Likes

τίμιε… ΤΊΜΙΕ!

2 Likes

καλα οι μουσικοι ουτε το master of puppets επαιξαν καλα αλλα εχει και δικιο εδω ο Dave

2 Likes

Rust.
Youth.
Peace.
Hidden Treasures
Countdown
Killing (TO KILLING! TO KILLING!)
So Far

System
Dystopia
Cryptic
End
13

TA ΛΟΙΠΑ (τα οποία ανήκουν στην κατηγορία δεν σκοπεύω να τα ακούσω ξανά)

ΣΚΑΤΑ στα Grammys. Σκατά και στο rock n Roll Hall of Fame. Σκατά και στο Roadies.

Α, και μιας και βαριέμαι να γράφω αλλού: Volbeat >>>> Avenged Sevenfold. Δεν πα να ξεπουλάνε και το Μαρακανά οι δεύτεροι.

1 Like
  1. Youthanasia
  2. Cryptic Writings
  3. Countdown To Extinction
  4. Rust In Peace
  5. Peace Sells

Τα πρωτα 4 αδιαπραγματευτα οσον αφορα την τετραδα, η σειρα μπορει να αλλαζει αναλογα την ορεξη. Μετα στην ιδια θεση περιπου:

The System Has Failed
The World Needs A Hero
Risk
Dystopia

Τα υπολοιπα δε θα τα ξανακουσω ποτε

  1. Ride The Lightning
  2. Kill 'Em All
  3. Rust In Peace
  4. Youthanasia
  5. Countdown To Extinction
  6. Cryptic Writings
  7. Peace Sells
  8. The World Needs A Hero
  9. So Far…
2 Likes

εχει γραψει και το Leper. βαλε και το Master μεσα!

Σ’αγαπω !

Δεν υπάρχει στα credits κι εγώ πιστεύω μόνο αυτά που λένε οι Metallica, λυπάμαι.

1 Like

τοτε μας βγαινει ενας δισκος Πανω κατω Ride’Em All.

RIP

Countdown
Peace
Youthanasia

Killing
So Far

Cryptic
System
Endgame
Dystopia

1 Like

To Hidden πού το βάζεις;

Ο απόλυτος πανικός θα γίνει εδώ μέσα αν αρχίζετε να βάζετε σε αξιολογική σειρά τα άλμπουμ των Megadeth και Metallica μαζί στην ίδια λίστα. Θα επανέλθω με δικιά μου λίστα.

Rust In Peace
Countdown To Extinction
Youthanasia

Killing Is My Business
Peace Sells
So Far So Good So What

Cryptic Writings
Dystopia
The World Needs A Hero
The System Has Failed

United Abominations
Endgame
Th1rt3en
Super Collider
Risk

1 Like

Μάλλον μεταξύ Youth και Killing χωρίς πολύ σκέψη… Ευκαιρία να το ξανακούσω! :grin:

Ξεκαθαρίζω ότι μιλάμε για τα 5 κομμάτια, όχι τις διασκευές!

Αλλά τι κομμάτια είναι αυτά. Από τα καλυτερότερα… Breakpoint, Go to Hell, Angry Again, 99 Ways to Die και Diadems.

Κομματάρα το Breakpoint! Από την άλλη το Angry Again το έχω βαρεθεί το παίζουν πολύ συχνά στα κλαμπς :stuck_out_tongue:

οι διασκευές ψιλοαδιάφορες, δε με τρελαίνει το No More, ενώ το Paranoid (οποιαδήποτε διασκευή στο Paranoid) μου φαίνεται ότι της λείπει η προσωπικότητα.

Απο εκεί και μετά το Breakpoint μου αρέσει πολύ το μπάσιμο με το μπάσο κλπ αλλά κάπου με χάνει, μου κάνει πολύ σαν outtake του Countdown. Οι κιθάρες προφανώς είναι έκπληξη αν δεν είναι καλές.
Τα άλλα 4 τα θεωρώ από τις καλύτερες post-Youthanasia στιγμές τους. Με εξαίρεση το Problems