Muse

για συναυλία δεν ξέρουν να έρθουν, οι διακοπές στην ελλάδα τους μαράνανε…[-X

Αυτη η hundson φταει για ολα :stuck_out_tongue:

MUSE - LIVE at T in the Park 2010 - SUPERMASIVE BLACK HOLE

προ ολιγων ημερων στο T in the Park
Αγαπω intro και πιο πολυ αγαπω κουστουμι φλωρινιωτη του Bellamy 8)

Nομιζω σε λιγο θα αγαπας περισσοτερο την εμφανιση τους στ Οxegen μια μερα μετα το Τ.
Ηταν σοκαριστικη κ ξεκαρδιστικη παραλληλα :lol:

[SPOILER]

[/SPOILER]

εεεε… RESPECT !!!

“[SIZE=“3”]Muse are known for their energetic and extravagant live performances.
Muse’s primary genres are progressive rock, [SIZE=“4”]space[/SIZE] rock, and alternative rock, but they also integrate parts of electronica, indie, rock opera, classical, hard rock, metal.
[/SIZE]”

top-5(+5) songs

Muscle Museum
Ruled By Secrecy
Fury
Stockholm Syndrome
Uprising

Feeling good
Sing For Absolution
Newborn
Space Dementia
Map Of The Problematique

το glasto 2004 ειναι προσωπικα παντα πολυ ανωτερο του 2010…ισως γιατι ειναι πιο πολυ συναυλια και λιγοτερο show

Δεν εχω δει το Glastonbury του 2004, εχω δει ομως τη συναυλια πχ στο Leeds το 06 (ή 07 δε θυμαμαι), καθως και το HAARP.

Σ’ αυτο ομως εχεις δικιο.

Η αποδοση τους μπορει να ειναι παντα καλη, αλλα αυτη η υπερποζερια τελευταια κουραζει.

δεν νομιζω οτι ο μπελαμυ ειναι ποζερας απλα η φαση εχει γιγαντωθει too much

τσεκαρε το glasto 2004 με λιγο ψαξιμο το βρισκεις στα γνωστα σημεια

αμα σου αρεσουν οι μιουζ στο συνιστω

τρομερο σετλιστ/ηχος και απο μια εποχη που δεν ειχαν γινει ΤΟ ονομα και απλα επαιζαν τον κωλο τους

ασε που εχει βοnus την[SIZE=“6”] ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ[/SIZE] fury


http://www.youtube.com/watch?v=3FPRsC6-B-k

ασχετο αλλα οποτε ακουω το ριφφ του stockholm syndrome μου ερχεται στο μυαλο μια Τεραστια κοσμικη εκσπερματωση.αυτο που λεμε crushing riff

Τώρα εγώ να το πάρω ως θετικό που πορώνεται ο Αγουέικ με Μιουζ; :stuck_out_tongue:

Πες του να πάει στα topic των Tool/Russian Circles/Pink Floyd

Τους έχουμε εμείς κατοχυρωμένους τους muse σαν τέλεια μπάντα.

Πάντως όσο υπερποζεριά είναι τώρα οι Μuse, άλλο τόσο είναι και ένα σωρό superstars (ιδίως 80΄ς) που προσκυνάμε. Εγώ θα προτιμούσα να διαφοροποιούσαν λίγο το setlist τους γιατί έχει γίνει πολύ προβλέψιμο.

Και να αφήσουν λίγο αυτά τα πιάνα/ορχήστρες/πομπώδη σημεία, τους αποσυντονίζουν θαρρώ.

__Πριν που λέγατε για το Stockholm Syndrome, ΠΟΣΟ τέλειο και prog είναι το σημείο στο 2:05 που χαλάει το ρίφ του! ΤΕΛΕΙΟ, το λατρεύω! 8) Απλά ήθελα να το πω! :smiley:

__Τώρα ακούω το Blackout και έχω χαλαρώσει απίστευτα, περιμένω να μπει και η κιθάρα να κλάψουμε παρέα! :lol: 8) υπέροχο…

__Λοιπόν, πρόσφατα έχω μάθει τους Threshold από κάτι αλάνια εδώ μέσα στο φόρουμ (:lol: u know who u are! :lol:) και έπεσα πάνω στη διασκευή της κομματάρας Supermassive Black Hole… ΚΑΘΟΛΟΥ κακή, δηλαδή, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ θα έλεγα. Δε του αλλάζουν τα φώτα, απλά το προσεγγίζουν σε λίγο πιο hard-rock-metal prog φάση αν θα λέγαμε ότι των Muse είναι rock prog φάση (με πολλά άλλα στοιχεία, μέχρι και pop, dance, funk ότι θες, ΤΑ ΣΠΑΝΕ). Απολαύστε:

ενα διαφορετικο Muscle Museum

πορωση!!!:D:D

YEAAAAH!
καλά που το πόσταρες… μου θύμησες που ήθελα να ποστάρω κάτι άλλο, αλλού …

Tα πιανα οχι!

τωρα αυτο ειναι καλο??? να το παρω ως καλο???:-s:-s

κλικ! <-------------

καλό ήταν καλό!!!
είχα ετοιμάσει ένα “σεντόνι” ποστ, και είχα ξεχάσει να το ποστάρω… και χάρη σε σένα το θυμήθηκα, γιατί μέσα αναφέρω το hysteria

λογικα θα το εχει ποσταρει και καποιος αλλος γιατι ειναι παλιο.αλλα επειδη το θυμηθηκα και υπαρχει περιπτωση καποιος να μην το εχει δει το ποσταρω και εγω κλικ

Muse, χμμμ…θά’λεγα ότι δεν τους πάω με τίποτα. Έχει βρεθεί όμως ένα τους τραγουδάκι που το συμπαθώ, το “Hysteria”. Κατά τ’άλλα δεν μ’ενθουσίασαν ποτέ.