Nightwish

Βασικά όπως ήταν.
Τώρα την έχουν δει κάπως metal superstars ή τουλάχιστον αυτή την εντύπωση δίνουν.
Έχει χαθεί η μαγεία των παλαιότερων άλμπουμ τους, όλα είναι πλέον πιο mainstream…

χμμμμ τι ακριβως εννοεις λεγοντας metal superstars? :-s βασικα νταξ ο tuomas παντα ηταν λιγακι ψωνιο…!!:roll: σαφως κ δεν ειναι οπως στα πρωτα albums αλλα κ στο once δεν με χαλασαν καθολου!!!

Βασικά ούτε κι εμένα με χάλασε το once, τώρα το dark passion play ήταν επίσης καλό, περιείχε κάποια πολύ καλά τραγούδια, αλλά αν τα συγκρίνω με παλιότερες δουλειές όπως Oceanborn κ Century Child είναι απλά μέτριο… (το for the heart I once had ή τέτοιου τύπου τραγούδια πχ δεν θα μπορούσα με την καμία να το φανταστώ ούτε στο oceanborn, ούτε στο Once).
Γενικότερα νομίζω ότι έχει χαθεί η “μαγεία” και η χαρακτηριστική ατμόσφαιρα που χαρακτήριζε τους nightwish ως συγκρότημα…
Καλά τα πάνε, αλλά όχι αρκετά καλά.
Άποψή μου αυτή…

Υ.Γ το dark passion play διαφημιζόταν στο σταρ…#-o

σοβαρα? ε ρε καταντιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες

πλακα κανεις??? ελεος!! παει ξεπεσαν τελειως αυτοι… κανταντησαν να διαφημιζονται στο σταρ…

αυτοί φταίνε που τους διαφήμισε το star ή η εταιρεία τους μην τους στήνουμε στον τείχο τόσο εύκολα τους καλλιτέχνες…και τι πειράζει να διαφημιστούνε δεν πειράζει να ακουστεί και αυτό το είδος μουσικής…

Καλά,πρώτη φορά το ακούω αυτό για το σταρ…αν ισχύει όντως είναι μούφα ! Από εκεί και πέρα,καλά τα λέει drumtech,δεν νομίζω να φταίνε οι ίδιοι,παίζει και να μην το ήξεραν καν.Δεν συμφωνώ όμως με το τελευταίο (δεν πειράζει να ακουστεί και αυτό το είδος μουσικής…) εντάξει δεν χρειάζεται σταρ για να ακουστεί.Άλλωστε πιστεύω πως δεν πρέπει να περιμένουμε από το σταρ να διαφημίζει τέτοια είδη,αλλά και γενικά από κάποιο κανάλι…

από κάπου πρέπει να αρχίσει η διαφήμιση…κουμάντο δεν κάνουν οι μπάντες κάνουν οι μανατζαρέοι και οι δισκογραφικές…αυτό είναι το κακό…

αν το σι ντι αξιζε οντως και δεν ηταν πιο εμπορικο απτα προηγουμενα δε θα τους εστεινα στον τοιχο…και τελος παντων αν δεν ηθελαν και οι ιδιοι να διαφημιζονται και να προβαλονται τοσο πολυ δε θα το εκαναν και οι μανατζερ… αλλα ισως τους ενδιαφερει κι αυτους το κερδος…

Αυτό γιατί μου ακούγεται απολύτως λογικό?:-k

Γιατι ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ!!!8)

ΜΑ ΣΑ ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ!
Και επισης ειναι εντελως ξεπουλημενοι επειδη η εταιρεια που κανει το promotion στην Ελλαδα εβαλε διαφημιση στο ΣΤΑΡ. Τιποτα αλλο για να κραξουμε? Νομιζω φταινε και για την ανοδο της τιμης του πετρελαιου (οχι ολοι τους, μονο αυτη η αφωνη η Ανετ) οπως και για το οτι δεν πουλαει ο Τζιγγερ!

Αφου σας χαλανε ΤΟΣΟ πολυ, γιατι ασχολειστε?

Moργκοθ να μιλησουμε για την μπανταρα που λεγεται Σαμονινγκ καλυτερα?:smiley:

Τι μας χαλάνε ??? Εγώ προσωπικά όλο και κάτι ακούς από nightwish και δεν μ΄αρέσει η παρακμή και η σήψη ! Και βλέπω πολύ μιλάνε ειρωνικά λέγοντας “η άφωνη ανετ” προφανώς εννοώντας πως αν δεν γουστάρουμε,να μην κράζουμε.Η φωνή της ανετ καλή είναι,αλλά όχι για nightwish…να πάει στις pussycat dolls !

ενταξει ρε παιδια…μια χαρα φωνη εχει η κοπελα!σιγουρα δεν φτανει το μεγαλειο τησ tarja ,αλλα εγω ευχαριστα την ακουω

Εεεετς! 8)

Περιμενω να ανοιξεις θρεντ να γραψω διθυραμβους:D

Καλα ρε ειστε σοβαροι?
Κι εμενα δεν μου αρεσει η πορεια των NW αλλα σε τι ακριβως πειραζει που διαφημιζονται στο Star?

Ξεκολληστε λιγο…

Έλα ντε…και το νέο cd των όναρ διαφημίζεται εκεί, ε και?τι με νοιάζει?
Έλεος ρε σεις με αυτό το θέμα!

Στο alter ρε… μη ρίχνετε το επίπεδο… :lol:

Αν διαφήμιζαν anathema στο σταρ,μαζί με όναρ κι όλας θα σ’ άρεσε ?