Paradise Lost- Medusa (2017)

Σέβομαι και αυτόν τον τρόπο αγάπης και το καταλαβαίνω κιόλας. Απλά όπως σου είπα αν κάτι σταματήσει να με αφορά απλά δεν ασχολούμαι…

Οκ εσυ μπορει να γραφεις “Εγω παντως αν συμβαινει αυτο κι εκεινο, κανω αυτο” αλλα εγω διαβαζω “Εγω παντως αν συμβαινει αυτο κι εκεινο κανω αυτο, και θα επρεπε κι εσυ να κανεις το ιδιο” :stuck_out_tongue: Αλλα οκ, ισως το παιρνω προσωπικα. Ο καθενας μας μπορει να αντιδρα οπως θελει στη μουσικη τους, το μονο σιγουρο.

You’ll get no direction from me που λένε και κάτι γνωστοί μου…

1 Like

Οι συγκρίσεις των τεσσάρων δίσκων που ανέφερες - ως 300 φορές καλύτερους από το medusa- δεν έχουν κανένα απολύτως νόημα αφού συγκρίνεις εντελώς ανόμοιες μουσικές. Μπράβο σου πάντως που αντέχεις και ακούς leprous (εγω προσωπικά δεν έχω το στομάχι για τέτοιες περιπέτειες…).

Εγώ έβαλα το Sticky Fingers που τα γαμάει όλα αυτά επί 500.

2 Likes

To απόλυτο καλοκαιρινό σαουντρακ (ειδικά εάν οδηγείς στην άδεια Αθήνα) είναι οι kverlertak. Δεν θυμάμαι πότε στη ζωή μου να έλιωσα το gothic ή το shades of god μέσα στον Αύγουστο :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλοκαίρι χωρίς kyuss δεν γίνεται .

Αντε και κανα feelgood hair metal .

1 Like

Έτσι έτσι. Και γενικότερα , εμενα μου φτιάχνει πολύ τη διάθεση να ακούω στο αυτοκίνητο southern rock & desert/stoner rock πηγαίνοντας παραλία π.χ. Είναι must για μένα

1 Like

kyuss ναι θα συμφωνήσω hair metal ; χμμ καλύτερα warrior soul (αντε και τίποτα επιλεγμένα skid row) . Τα ακούσματα μου μέσα στο κατακαλόκαιρο διαφέρουν απ’ ότι ακούω τους υπόλοιπους μήνες. ον τοπικ Έχει λέει συνέντευξη holmes στο ένο hammer

1 Like

Δεν θα πω τους warrior soul hair metal αλλά και οι 2 μπάντες που αναφέρεις είναι μέσα σε αυτά τα “ανεβαστικα” που έχω στο μυαλό μου .

Και ένα slippery when wet δεν με χαλάει ή κάτι σε van Halen.

Πφφφ ξεφεύγει η κουβέντα. Θα ήθελα να κάνουμε σοβαρά την συζήτηση για τις ενστάσεις και τα θετικά του μεδουσα αλλά χανομαστε στην μετάφραση . Δεν πειράζει καλή καρδιά .
Για μένα λίγα πράγματα μου άρεσαν . Σίγουρα όπου έχει καθαρά φωνητικά ο Χολμς και όπου υπάρχουν leads είναι μελωδικα και με πολύ ωραίο ήχο .

2 Likes

Δε συγκρινω τις μουσικες καθεαυτες, αλλα την αξια αυτων των δισκων. Αν θελεις αντι για τις μπαντες αυτες, μπορω να σου βαλω το Symbol Of Life, το One Second, το Draconian Times και το Tragic Idol, και να κλαψουμε ολοι μαζι για την παρακμη, απλα θα στεναχωρηθω και δε θελω.

Εσυ δεν εχεις το στομαχι για Leprous αλλα σου αρεσει το Plague Within (και θα σου αρεσει και το Medusa). Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, αλλα δεν εχει να κανει καθολου με στομαχι, αλλα μονο με γλωσσα (και με νεκρους τους αδενες που δινουν γευση στην περιπτωση του Medusa) Αν το στομαχι σου μπορει να χωνεψει το τι εχουν γινει οι Paradise Lost, οι Leprous ειναι κατι σαν φρεσκο μαρουλακι,

Παίζει και δυσανεξία, μεγάλε !

3 Likes

Καλύτερα μπριζόλα - έστω και ξεροψημένη - με καρυκεύματα όμως, :stuck_out_tongue:παρά μαρουλάκι ανάλατο !

1 Like

Μπριζολες εχουν πανω απο δεκαετια να μας σερβιρουν, μονο κατι λουκανικα και κοτοπουλα ειχαμε μεχρι προσφατα, τωρα τελευταια μας δινουν μπαμιες δυστυχως

2 Likes

Καλοκαίρι χωρίς David Guetta δε γίνεται.

3 Likes

εδω δεν γινεται χωρις Ρεμο- Ραμαζοτι , στον Γκετα θα κολλησουμε (εκτος αν εννοεις οτι το Χοστ ειναι κοντα στις μουσικες του Γαλλου :stuck_out_tongue_closed_eyes:) ;

Παω να ακουσω Fu Manchu Και ZZ Top!

Το καλοκαίρι θέλει my own summer (shove it)

1 Like

Το καλοκαίρι θέλει μόνο https://www.youtube.com/watch?v=UIx93xdB-CI
τι είναι όλες αυτές οι φλωριές που πετάτε εδώ μέσα;; :stuck_out_tongue:

2 Likes

περιμεναμε εσενα να ποσταρεις την σωστη τρουιλα.

Αυτο ρε μεγαλε πως το εκτιμησες οταν βγηκε ; Ακουγες Depeche Mode ; :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ή σου ειπε κανεις οτι παιζουν ευκολη μουσικη ;
(παει για το σχολιο οτι δεν ακουω μουσικη με μπρουταλ φωνητικα και ντεθ μεταλ και για αυτο δεν εκτιμω το μεδουσα. Δεν θες να καταλαβεις οτι απλα τα μπρουταλ φωνητικα του Χολμς δεν μου φαινονται καλα, μου φαινονται περιττα και καπως αταιριαστα και οτι δεν εχω θεμα με τετοια φωνητικα . Η λογικη σου δηλαδη λεει οτι θα πω “μαπα” ολες τις ντεθομπρουταλ δουλειες. οπως εχω ξαναγραψει βεβαια , οτι θελουν θα κανουν απλα αυτο εδω που κανουν μου φαινεται καπως επιτηδευμενο και οχι ιδιαιτερα εμπνευσμενο. Κουβεντα θελουμε να ανοιξουμε οχι να επιβαλλουμε τα γουστα μας ).

Ποσο δισκαρα το Χοστ (και απο τα τελευταια το Τρατζικ) !

1 Like

ΔΕΝ το εκτίμησα όταν βγήκε, μάλιστα ήταν ο πρώτος τους δίσκος που ΔΕΝ αγόρασα, φυσικά στα 17 μου ΔΕΝ άκουγα Depeche Mode…
Στην πορεία όμως του έδωσα τις απαραίτητες ακροάσεις και φυσικά μου αρέσει, αλλά ΔΕΝ θα ήθελα να γυρίσουν σε αυτό το στυλ.