Paradise Lost- Medusa (2017)

Νομιζω εχεις ξεχασει ανοιχτη τη βρυση στο εξοχικο!

4 Likes

Αποθεωτικά όχι, αλλά γενικά πάρχουν πολύ θετικά σχόλια.

Είμαι ψιλό σίγουρος πως ανεβάζεις το ιρλανδικό και παίζεις μπάλα με κανένα queen Margot από τα λιντλ :joy:

Ναι μωρέ ήθελα να υπερβάλω λίγο, αλλά όταν βλέπεις “σκουπίδι” “σκατά” " RIP Paradise Lost" ε κάπως πρέπει να αντιδράσεις :stuck_out_tongue:
Το ξανάκουσα χθες, μια χαρά δίσκος, νομίζω ειδικά κομμάτια σαν το ομώνυμο και το Until The Grave (το οποίο είναι εντελώς Paradise Lost ) αλλά και τα Longest Winter και Gods of Ancient είναι μια χαρά κομματάρες. Γενικά κανένα φιλλερ ακόμα και το No Passage… που στην αρχή δεν μου γέμισε το μάτι είναι πραγματικά καλό και αρκετά διαφορετικό για Lost

https://www.decibelmagazine.com/2017/09/01/rank-defile-greg-mackintosh-orders-paradise-losts-records/#.WalVoAuWg1Q.facebook

Ο Greg κάτι είχε πάρει στη διάρκεια της συνέντευξης, δεν εξηγείται διαφορετικά…:sunglasses:

1 Like

σιγουρα εχει παρει λαθος χρωμοσαμπουαν!

6 Likes

Υπάρχει στο θέμα των Paradise Lost και ο γιατρός είπε ότι δεν είναι καλά το παιδί… :stuck_out_tongue:

4 Likes

Εμενα αυτο που μου κολλησε απο τις πρωτες ακροασεις ειναι το Blood and Chaos παντως, αυτο το βρισκω εντελως Λοσταδικο (και με κομπλε lead απο τον Γρηγορη), μου κανει εντυπωση που δεν αναφερεται πιο πολυ.

Κι εμένα μου αρέσει, είναι το χιτακι του δίσκου!

Συμφωνω κομματαρα ! Και τοποθετημενο πολυ εξυπνα στο tracklist

Χαχα, ναι σιγά μην πίνω και highland pride (ξέρεις αυτό που η ετικέτα είναι ίδια με το famous Grouse αλλά αντί για πέρδικα να κάθετε πάνω στην πέτρα έχει ένα γεράκι μπας και μπερδευτεί κανείς και το πάρει :stuck_out_tongue:) Εδώ και κάμποσα χρόνια πίνω αυστηρά μόνο Tullamore ή Jameson. Καμία έκπτωση στην ποιότητα, αν δεν έχω φράγκα απλά δεν παίρνω ουίσκι.

6 Likes

Μακραν το καλύτερο τους από την εποχή του gothic και επιτέλους έβγαλαν και τον αληθινό διάδοχο του gothic που περίμενα 25 χρόνια. Κάλιο αργά παρά ποτέ, άντε να στρωθούν στη δουλειά και οι entombed να μας δώσουν τον διάδοχο του clandenstine. Από το death unites us όλο και καλύτεροι με κάθε καινούριο άλμπουμ . Δεν πίστευα ότι μπορούσαν να ξεπεράσουν το plaugue within αλλά με διέψευσαν πανηγυρικά . Για μένα άλμπουμ της χρονιάς …και βάλε. Διανύουν την δεύτερη καλύτερη περίοδο τους, μετά από αυτή των δυο πρώτων άλμπουμ τους.

3 Likes

Ποστ ντουμπλ φας που λέγαμε κάποτε …

Λείπουν τουλάχιστον 2 απόψεις ε;

Άντε παιδιά

1 Like

Βιαζεσαι…

1 Like

Έχεις δίκιο αλλά απ την άλλη είμαι της άποψης ότι ο καλός δίσκος αρέσει απ την πρώτη ακρόαση

Και τον ενθουσιασμό συνήθως τον μοιράζεσαι γρήγορα

Τεσπα καλά κάνεις και του δίνεις ακροάσεις

1 Like

Είναι δύσκολος δίσκος, δεν μπορείς να τον κρίνεις με 2-3 ακροάσεις. Ειδικά όταν πρόκειται για αγαπημένη μπάντα

Ε ναι, πρεπει πρωτα να πεισεις τον εαυτο σου οτι σου αρεσει. Τα εχουμε περασει ολοι με πολλες αγαπημενες μπαντες στο παρελθον.

2 Likes