Paradise Lost

Εγώ πάλι απορώ με αυτούς που λένε ότι είναι fans τους και δεν τους αρέσει το Host. Μάλλον θα είναι περαστικοί. .

Εγώ που ήμουν φαν τόσα χρόνια φέτος το εκτίμησα το Host. Πραγματικά απίστευτο album.

Βασικα για 'μένα πάνε κάπως έτσι:

“Draconian times”
“Icon”
“One second”
“Host”

“Symbol of life”
“Believe in nothing”

“Gothic”
“Shades of god”

“Paradise Lost”
“Lost paradise”

“In requiem”

“Tragic idol”
“Faith divides us-death unites us”

αυτη ειναι η σειρα που σου αρεσουν εννοεις;

Ναι.

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Οποιος ειναι φαν μιας μπαντας πρεπει να του αρεσουν τα παντα δηλαδη? Τοτε δεν ειμαι φαν καμμιας μπαντας. Αν θεωρουμαι περαστικος επειδη δεν μου αρεσει το Host, ναι ειμαι περαστικος.

Ποσο διαφορετικα γουστα. Για εμενα πανε καπως ετσι.

Draconian Times
Icon
One Second
Shades Of God
Gothic
Tragic Idol
Symbol Of Life
Faith Divides Us - Death Unites Us
Paradise Lost
In Requiem
Lost Paradise

Believe In Nothing
Host

Γενικά δεν μου αρέσει να είμαι απόλυτος αλλά για τους PL, αν θεωρείς τον εαυτό σου φανατικό οπαδό αλλά δεν σου αρέσει καθόλου το Host τότε μάλλον δεν είχες μπει στο κλίμα αν θέλεις του συγκροτήματος, ή του οράματος που είχε το συγκρότημα όταν το κυκλοφόρησε. Το να άργησες να το χωνέψεις είναι απόλυτα λογικό και σεβαστό.
Και μιας και πιάσατε αυτή τη κουβέντα με την κατάταξη των δίσκων ας το προσπαθήσω κι εγώ…
Draconian Times
Icon
One Second
Gothic
Shades Of God
Symbol Of Life
In Requiem
Host
Tragic Idol
Faith Divides Us
Paradise Lost
Lost Paradise
Believe In Nothing

Νάτος πάλι ο τρου φαν λέμε!

Άμα σας ενοχλούμε εμείς οι περαστικοί πάντως να την κάνουμε κι απ’ το θρεντ ε, νο προμπλέμο. Όλο και κάπου αλλού θα βρούμε να κάνουμε τον περίπατό μας, τι διάολο.

Νάτος ο φορουμόμπατσος λέμε!
Στο καλό και να (μην) μας γράφετε!

Εντάξει λοιπόν, αυτό που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι αν μου ρχεται να κράξω Χοστ θα γράφω πρώτα “ακολουθεί σπόιλερ που καλύτερα να μην ανοίξουν κάτι σάντοουκινγκς”.
Το “να μη μας γράφετε” επίσης δεν είναι πρόβλημα, όταν κάτι το έχεις ήδη γραμμένο.

Πω ρε φίλε μου κανες τα μούτρα κρέας…τσ τσ τσ

Έγιναν λοιπόν ασορτί με την υπόλοιπη ύπαρξή σου.
You’re welcome then.

Είσαι πολύ σκληρός και ομολογώ ότι δεν μπορώ να σε αντιμετωπίσω, σίγουρα ήσουν ο γαμάτος του σχολείου, πρόεδρος του 15μελούς με τις καλύτερες γκόμενες κτλ. Τι να πω λοιπόν εγώ το κρέας.

ΥΓ. Μου είναι πολύ εύκολο να συνεχίσω τις ειρωνείες και τα κοσμητικά επίθετα, αλλά επειδή δεν είναι του επιπέδου μου θα σου πρότεινα να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες και να δεις ότι δεν ξεκίνησα εγώ αυτή τη κουβέντα και μάλιστα στη συνέχεια με επιχειρήματα είπα τη γνώμη μου. Αυτά.

Βασικά αν έπρεπε να αφαιρέσω ένα άλμπουμ από την δισκογραφία της μπάντας είναι ΦΥΣΙΚΑ το BIN.
Όπως είπε άλλωστε και ο Greg για αυτόν δεν υπάρχει αυτό το άλμπουμ καθώς έκανε η εταιρία ό,τι γούσταρε. Πλήρης συμβιβασμός για την μπάντα…
Σεβόμαστε τις απόψεις του Greg και γενικά την ιστορία της μπάντας…
Είμαι σίγουρος πως τα μέλη των PL θεωρούν το BIN ένα σκουπίδι μπροστά πχ ακόμα και στο Host.

Εντάξει κι αυτοί υπερβάλουν, δηλαδή εσένα δεν σου αρέσει το I Am Nothing, το Illumination, το World Pretending, το Never Again;; Σίγουρα είναι ότι λιγότερο καλό έχουν βγάλει αλλά έχει και τα διαμαντάκια του. Συν και το Leave This Alone ένα πολύ ωραίο b side του Fader.

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα, εκτός κι αν το έχεις βάλει ή σκοπεύεις να το βάλεις στο βιογραφικό σου ξέρω γω, να σταματήσεις να παριστάνεις τον “αυθεντικό φαν” οποιασδήποτε μπάντας και να βγάζεις συμπεράσματα για τη σχέση τους μ’ αυτήν με βάση αυτά που ΕΣΥ έχεις στο μυαλό σου. Όλο αυτό δε θα είχε γίνει αν δεν το έπαιζες PL-οπατέρας με αφορμή το Χοστ. Το επιχείρημά σου ότι δήθεν “αν δεν το γουστάρεις, δεν έχεις καταλάβει το συγκρότημα”, έχει ανύπαρκτη αξία και μπορεί κάλλιστα να εξουδετερωθεί απ’ την ανάποδη. Το ότι ο Άνγκους έκανε φάουλ μ’ αυτό που είπε δε δικαιολογεί το δικό σου φάουλ, το καταλαβαίνεις;

Ρε σεις, σοβαρά τώρα, είτε σας αρέσει το Χοστ είτε όχι, εκφράστε απλά το θαυμασμό ή την απέχθειά σας και κρατήστε τις “απορίες”, τα “δεν μπορώ να το χωνέψω” και λοιπά υπαρξιακά για πάρτη σας :!:

[SPOILER] Btw, ούτε δεκαπενταμελές, ούτε γκόμενες στο σχολείο ρε φίλε, άστα να πάνε. [/SPOILER]

Ε τότε τι νόημα έχει να μπαίνεις σε ένα φορουμ και να μην γράφεις και την κοτσάνα σου αμα λάχει;;; Βλέπεις ότι δεν έχω κολλήματα και είπα ότι γενικά δεν μου αρέσει να είμαι απόλυτος δεν έβαλα κανέναν με το ζόρι να συμφωνήσει μαζί μου. Είπα τη γνώμη μου κάπως πιο απόλυτα αλλα οκ.

[SPOILER]κι εσύ κρέας δηλαδή :p[/SPOILER]

Καλά σ’ αυτό καμία αντίρρηση, σεβαστότατο.
Φτου, τζάμπα βριστήκαμε.

[SPOILER]Εγώ όμως είμαι κρέας διαλεχτό να ξέρεις :!:[/SPOILER]

Και πάνω που λες ότι οι καλές σφαγές θα πέσουν σε κανά θρεντ των Μάνογουωρ…
Ρόκινγκ: full of plot twists, full-time.

Η φάση ήταν Ron Burgundy, wellthatescalatedquickly κλπ. Απλά καμιά φορά αντί να καταλήξει σε μακελειό με τρίαινες, αλυσοπρίονα και τέτοια, απλά dies down. ΑΥΤΗ, βλέπεις, είναι η διαφορά ανάμεσα σε Μάνογουωρ θρεντ και σε PL θρεντ.