Post Rock/Metal κυκλοφορίες (+μπάντες)

Τελευταια εχω πιασει πολλα ποστ που γουσταρω. Ξεθαβω αβερτα.

[CENTER][SIZE=“2”]Dakota Suite - Songs For A Barbed Wire Fence[/SIZE]
[/CENTER]

Προκεται για εναν καταπληκτικο & πρωιμο post rock δισκο. Σχετικα παλιο το γκρουπ και αξιο. Αν και υποτονικοι, μπορει να γινουν φιλικοι στα αυτια των μη-και-τοσο-οπαδων του ηχου (λογω του ‘‘πρωιμου’’ χαρακτηριστικου). Οσοι πιστοι προσελθετε.

xaxa ναι ναι ρε ειναι θεοί λέμε! τώρα είδα το ποστ σου… αν ενδιαφέρεσαι για το art brokolo:

Τα εχουν για download στο σαιτ τους.Το κατεβασα ηδη.Και στα στελνουν σπιτι κιολας.
DIY!

[CENTER][SIZE=“2”]27 - Songs From The Edge Of The Wing[/SIZE]

[SIZE=“2”]27 - Let The Light In[/SIZE]

[/CENTER]

Εξαιρετικο γκρουπ με γυναικεια φωνητικα σε post / indie μονοπατια. Οι δυο παραπανω δουλειες ειναι super και δυστυχως οι μονες που εως τωρα εχουν πεσει στα χερια μου. Ειχαμε και την χαρα να τους απολαυσουμε live στο Underworld πριν 2 χρονια (νομιζω).

Το πρωτο δισκακι εχει και διασκευη σε Neil Young.

Παρακαλω μεταφερετε το στις κυκλοφοριες και μετονομαστε το σε Post Rock/Post Metal Κυκλοφορίες/Μπάντες

…και αντιγραφω μερικα αξιολογα που αναφερθηκαν σε αλλο thread:

Ενα πολυ καλο γκρουπακι Post Rock/Math rock ειναι οι AS THE POETS AFFIRM…
Ακομα θα ελεγα τους If These Trees Could Talk,Laura ειδικα με το φοβερο δισκακι “Mapping Your Dreams”
The Evpatoria Report - “Golevka”
My Education - ‘‘Italian’’
Dont Look Back - ''Brighter"
Destroyalldreamers - A Coeur Leger Sommeil Sanglant"
(Σημερα ανακαλυψα αυτο το thread,το post rock ειναι απο τα αγαπημενα μου,εχω μπολικα δισκακια να προτεινω)

Αυτους τους If These Trees Could Walk, ολο λεω να τους ακουσω (κι ολο πιανουν σκονη). Οι εντυπωσεις που φτανουν στα αυτιαμ ειναι απο πολυ καλες εως διθυραμβικες.

Να τους ακουσεις οπωσδηποτε!αξιζουν!..

αφου λοιπον ξεκινησω λεγωντας οτι αυτο

δεν υπαρχει

συνεχιζω με κατι που ποσταρε ο jesterhead

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=290429&postcount=25

και καταληγω σε αυτο

mahumodo - waves ep

οι οποιοι διελυσαν και τα μελη τους φτιαξανε τους *shels και τους devil sold his soul

Ante bravo na ksalafronei to Terror. Pame Postofatses! 8) Ta eipa kai sto Terror…

CASPIAN - THE FOUR TREES

BOHTHEIA XRISTIANOI !!! To kommati crawlspace exei OLA ta stoixeia pou agapao se ayti tin mousiki. Osoi den poliakoute post , to akousete kai den sas aresei…paratiste to eidos. Prepei na to exo akousei toulaxiston 30 fores ton teleytaio mina. Olo to album spernei! Moksha apapapapa etc,etc…

Crawlspace 8O 8O 8O http://www.youtube.com/watch?v=PyuYFq7wKPI (APLA THS POYTANAS)

Bgazoun kai split album me tous Constants aman aman oime. To Four Trees einai to kalitero PURE post rock gia to 2007 piso mia klasi apo ta theika Pax Cecilia - *Shels pou omos den einai paradosiako post.

Otan eixe kikloforisei to eixa prosperasei giati to brika apla kalo alla to ksanapiasa 1 mina prin…8O

EDIT: Eida pio pano ton LAURA na anaferetai os “diskaki” . Apo ta kalitera tis dekaetias mipos? Oraies protaseis prolaba na do. Next time.

EDIT 2: Po po kai Evpatoria Report (To Taijin Kyofusho einai THE Post Rock Song) KLAMA KAI ODEIRMOS.

Δισκαρα το The Four Trees…φοβερο δισκακι(ετσι τα εκφραζω ολα):smiley:
Ακομα ενα παρα πολυ καλο δισκακι ειναι απο Up-C Down-C Left-C Right-C ABC + Start με τον δισκο And the Battle Is Won(ακουστε κομματαρες οπως τα “Sadako’s Fury”, “New Year”, “Shallows” και “Silent Fire”)

Κομματαρα το Crawlspace!!

*Shels & The Pax Cecilia θελουν απο ενα ξεχωριστο τοπικ.
Το Caspian το ειδα σε 2 διαφορετικα blog στην θεση νουμερο 1 για το 2007.
Το εχω,αν και δεν το εχω ακουσει ακομα να πω την αμαρτια μου.

το *shels δεν υπαρχει!!!

Ούτε το Pax Cecilia…

Τι ωραία που είναι η μουσική ρε παιδιά :smiley:

Τις τελευταιες μερες ακουω παρα πολυ τα κατωθι αλμπουμιδια :
God Is An Astronaut - The End Of The Beginning
God Is An Astronaut - All Is Violent, All Is Bright
Mogwai - Mr. Beast
Mogwai - Young Team

Και ερχομαι να συμφωνησω με τον Μανο και να πω οτι η μουσικη
ειναι μαγεια!Τα αλμπουμ αυτα δεν τα ειχα ξανακουσει μεχρι πριν ενα
μηνα. :oops:

[CENTER]Disappearer - Disappearer (EP)

[/CENTER]

Eξαιρετικη post-μεταλλική κυκλοφορία προερχομενη απο '06 σοδειά. Σκεφτειτε τους Isis στο instrumental. Αν κι οι ομοιοτητες φανταζουν κραυγαλεες, προτεινεται ως ακουσμα. Καλο, και μη επιτηδευμενο. 3 κομματια, διαρκειας 36 λεπτων. Τσεκαρετε σιλ βου πλέ.

Εχω τον φετινο τους δισκο.Το ΕΡ κινειται στα ιδια επιπεδα ?

Akribos sto idio epipedo kai sound

Fuckin’ Awesome!!!

Καταπληκτικό! Φοβερός ήχος, φανταστικές ιδέες, μια ομορφιά.
Credits σε όποιον το πρότεινε.