RIP Chester Bennington

αυτο που λες συμφωνω!!
Τα εξι παιδια που εχεις δεν σε κανουν να ξεχνας τα προβληματα σου?
Οτι και να του εχει συμβει στο παρελθον ,αφου δεν το εκανε οταν εγινε τοτε γιατι να το κανει τωρα?
Τεσπα ας αναπαυτεί η ψυχη του τωρα!!
Οτι και να λεμε δεν αλλαζει κατι!!
Απλα οσοι εχουν προβληματα ,οτιδηποτε ,πρεπει να σκεφτουν οτι η αυτοκτονια δεν ειναι λυση!!
Αν δεν εχεις ηδη οικογενεια να φροντισεις να κανεις και να δεις οτι θα σβησουν οι λυπες οταν θα κανεις παιδια.
Πιστευω οτι αυτο ειναι το νοημα της υπαρξης μας!!
Ουτε οι σπουδες,ουτε μια καλη δουλεια.

Και πιστευω οτι το συγκροτημα θα συνεχισει να υπαρχει μετα απο ενα διάλειμμα

οταν είσαι αυτοκτονικός δεν σκέφτεσαι νορμάλ. Και αν δεις ενα βίντεο που λεει εκανε για την εταιρια προληψης και αποτροπής αυτοκτονίας στις ΗΠΑ, μιλάει ΠΟΛΥ ψυχάκικα, οτι ΣΤ’ @@ μου όλα, κτλ κτλ.

Αν σε έχουν κακομεταχειριστει σε ηλικία που δεν είχες βάσεις να το ξεπεράσεις, έχεις αναπτύξει κατάθλιψη και αυτοκτονικές τάσεις, και είσαι under the spotlight σε εκατομμυρια μάτια εξαιτίας της δουλειάς σου , τα παιδιά τα γατιά και τα σκυλιά δεν χάνουν την αξίας τους, αλλά δεν αφαιρούν τίποτα απο τα βιώματα σου, και δεν προσθέτουν παραπάνω θωράκιση για να μην κάνεις κάτι που δεν πρέπει. Μπορεί να σε συγκρατούν, αλλά η πρόθεση να κάνεις κακό, ή το κόλλημα του μυαλού σε απίστευτα σκοτάδια, παραμένουν.

εδω ένα κλάμα το ρίχνουμε

Ενα σακί μούντζες σε μεταλάδες που επειδή δεν τους έκατσαν καλά ποτέ οι lp γράφουν οτι μαλακιάρα μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νούς. Αυτός που τους λείπει δηλαδή.

Καλο ταξίδι να έχει ο άνθρωπος. αν υπάρχει τέτοιο πραγμα.

7 Likes

πφ.

Επιτέλους ένα ΣΟΒΑΡΟ ποστ μετά τα “μα καλά δεν ντράπηκε να αυτοκτονήσει”, “εγώ ξέρω γιατί αυτοκτόνησε” και “κάντε παιδιά να σας φύγουν οι στεναχώριες”. Κλάμα το βίντεο.

Μ’ αρέσει ο μαγικός κόσμος του ιντερνετ. χάσαμε 2 μουσικούς από κατάθλιψη/αυτοκτονία μέσα σε λίγους μήνες, όλοι δηλώνουν “ευαισθητοποιημένοι” κτλ, κ μετά διαβάζεις το κάτωθι.

[quote=“bostonflesh, post:36, topic:60502, full:true”]
Μουσικός είσαι, μέσα στο παιχνίδι είναι οι κακές κριτικές και το κράξιμο από τους οπαδούς. Στην τελική αν δεν μπορεί ένας μουσικός να αντέξει την πίεση επειδή έβγαλε ένα μέτριο άλμπουμ να κάτσει σπίτι του και να γίνει κηπουρός που είπε κι ο shadowking.[/quote]

Βασικά, όχι ρε φίλος, σόρυ κι όλας. άλλο “δεν μαρέσει το άλβουμ” κ άλλο “άντε πέθανε ή παίξε μέταλ”. ειδικά αν ο άνθρωπος είχε κ θέματα - δεν την παλεύουν όλοι το ίδιο. το ιντερνετ κ η έλλειψη επαφής με τον άλλο διέλυσαν την ενσυναίσθηση ότι και ο άλλος είναι άνθρωπος, είτε τον λένε τσέστερ, είτε μπάμπη από τα πατήσια. κ οι metallica που ανέφερες αναγκάστηκαν να κάνουν δημόσια ψυχανάλυση κ ο χετ πήγε κ σε αποτοξίνωση - δεν ήμουν μπροστά, αλλά είσαι σίγουρος ότι η φάση με ναπστερ κτλ δεν τους χάλασε ουσιαστικά ;

Σε παλαιότερο άρθρο για τους beatles είχα διαβάσει ότι γύρω στα 26 τους, ήταν ήδη η μεγαλύτερη μπάντα του σύμπαντος κ της ιστορίας ενδεχομένως, κ δεν ήξεραν τι να κάνουν. δλδ πως διαχειρίζεσαι ότι από εκεί κ πέρα, θα είσαι μόνο χειρότερος ? όχι από τα 50 σου, από τα 26 σου. ή αντίστοιχα από τα 41 του τσέστερ

:confused: sad but true

επειδή λιώνω τους 3 πρώτους δίσκους των LP , για κάποιο γαμημένο λόγο νιώθω ότι όλα τα τραγούδια βγήκαν κατευθείαν απ την ψυχή του Chester . Τι διάολο, όλα μου βγάζουν 10πλασια θλίψη

Να ένα κομμάτι που “ξεθαψε” η μνήμη μου και νομίζω δεν το έπαιζαν σχεδόν καθόλου. Πόσο πορωτικά growls έκανε ενώ το επόμενο δευτερόλεπτο είχε πεντακάθαρη φωνή…

2 Likes

Το δικο μου ποστ δεν ηταν σοβαρο ρε μπασταρδε?

1 Like

pepito kalabourjito ela na kanoume kana paidi re gia na fygei h katathlipsh. ela kai meta tha pathoume allh prospathontas na ta megalosoume.:anguished:

1 Like

Στο πρώτο σου ποστ ρίχνεις το φταίξιμο για το χαμό του Chester στις κακές κριτικές και στο βρισίδι που έτρωγε η μπάντα στο ίντερνετ. Στο δεύτερο ποστ, μετά την κουβέντα που γίνεται, βάζεις στην εξίσωση και τα θέματα που πιθανώς είχε.

Η άποψη η δικιά μου είναι ότι η βασική αιτία που τον οδήγησε στην αυτοκτονία είναι ξεκάθαρα τα θέματα που είχε (κατάθλιψη και δεν ξέρω τι άλλο). Μου φαίνεται απίθανο ένας άνθρωπος να αφήσει μια ευτυχισμένη ζωή και τα 6 παιδιά του ορφανά επειδή το νέο του άλμπουμ έφαγε κακές κριτικές και επειδή τον έκραζαν διάφοροι fans στο ίντερνετ. Αν ήταν έτσι θα έπρεπε οι μισές διασημότητες από το χώρο γενικά του θεάματος να είχαν αυτοκτονήσει. Και ο Kurt Cobain αυτοκτόνησε ακριβώς επειδή είχε θέματα κι αυτός. Ούτε υπήρχε ίντερνετ το 1994.

Επίσης αν διαβάσει κάποιος συνεντεύξεις του Chester θα δει ότι η ζωή του ήταν σκατά πριν βγάλουν τον τελευταίο αμφιλεγόμενο δίσκο. Άρα δεν φταίνε επί της ουσίας οι κακές κριτικές και το ίντερνετ. Απλώς αυτά αποτέλεσαν το κερασάκι στην τούρτα όπως έγραψα και στο προηγούμενο post. Έκαναν λίγο χειρότερη μια ήδη κατεστραμμένη κατάσταση.

Λέει ο Chester χαρακτηριστικά: “For me personally when we first started working on this record I was coming out of the darkest time of my life and it was all shit that I was doing to myself. It was all stuff that I had control over but even though I felt differently at the time. I felt like the world was full of shit and everybody I knew was full of shit and life sucks and I was like ‘Fuck it.’ All that stuff it was just internal.”

4 Likes

https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20228544_1665229563500680_4718533175654331679_n.jpg?oh=d000141294872d274183f2d314d69397&oe=5A34303F

ΓΤΠΚ

Τα ίδια είχαν γίνει και στην αυτοκτονία του Kurt Cobain. Ένας 14χρονος κι ένας 15χρονος αυτοκτόνησαν γιατί δεν μπορούσαν να συνηθίσουν στην ιδέα ότι το είδωλό τους δεν υπήρχε πλέον. Τώρα θα ήταν 36 και 37 χρονών. Ό,τι νά 'ναι πραγματικά.

symperasma kala ekane afou o kosmos den htan gi’auton. kai gia na autoktonisoun mazi tou osoi ton goustaran, na katharisei o topos apo tous untrue afou DEATH TO FALSE METAL, ΜΟΝΟ MANOWAR!!!113

1 Like

ωραιος ο @Outshined

2 Likes
1 Like

Paizei na nai to pio ousiodes videoclip ever.

Teli october paizoun memorial gig me diaforous tragoudistes.

1 Like

Και εδώ το βίντεο. 3μιση ώρες μουσική, 3μιση ώρες ΛΠ, 3μιση ώρες Τσέστερ.

Αγάπη μόνο ε.

6 Likes