Studio για πρόβες/ηχογραφήσεις

Στην αρχή το είχα πάρει με κακό μάτι, αλλά πλέον έχει εξελιχτεί στο αγαπημένο μου, σε φάση να θέλω να παίζω και να ηχογραφώ μόνο σε αυτό.

Στούντιο D στα Πευκάκια λοιπόν, κάνουμε και διαφήμιση στο γνωστό μας πλέον κιθαρίστα των Wheelrunner που το έχει.

Wtf ειναι δίπλα μου τόσο καιρό αυτό?

Εχει κανείς πρόσφατη εμπειρία απο κει, γιατί συνήθως τα καλά studio παρακμάζουν απο τις καθυστερημένες μπάντες που πάνε, και μετά βάζουν φθηνά μηχανήματα:(

ακριβως όπως το λέει ο φίλος είναι.
πραγματικά πολύ καλό στούντιο, όσοι μένετε κατα Άγιο Δημήτριο- Άγιο Iωάννη μεριά (καλά για Δάφνη δε το συζητώ) αξίζει το περπάτημα.


Now playing: Children Of Bodom - Triple Corpse Hammerblow
via FoxyTunes

Ψηφιζω και γω D Studios στα πευκακια…απ’τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ τυμπανα που εχω παιξει ποτε… πηγαιντε μια βολτα οι drummers και θα με θυμηθητε

θέλω να μάθω σχόλεια για το Polysound και Spectrum studio! εχεις πάει κανείς? θέλουμε να πάμε για πρόβες!!!

fixed

το Εσώτερον είναι όντως πολύ καλό, δεν υπερβάλλουν οι από πάνω :smiley:

www.musicstudios.gr

Γειά χαρά,

Για να απαντώνται τέτοιου είδους ερωτήματα, ξεκινήσαμε μαζί με φίλο και συνοδοιπόρο στη μουσική, τη συγκέντρωση όλων των σχετικών πληροφοριών και είπαμε εν τέλει να τη βγάλουμε μαζικά ώστε να ωφεληθούν όλοι οι μουσικοί ή λάτρεις της μουσικής γενικότερα…

www.allaboutmusic.gr

Περάστε να δείτε την πληροφορία, η οποία διαρκώς εμπλουτίζεται και θα ακολουθήσουν πολλά και καλά, όπως αρθρογραφία, συνεντεύξεις, αξιολογήσεις, και βέβαια περιμένουμε και τις εμπειρίες του καθ’ενός προκειμένου να γίνει επι τέλους μια οργανωμένη κατάρτιση όλης της πληροφορίας που θέλει ο Έλληνας μουσικός!

Επίσης, για άμεση ενημέρωση στα τεκταινόμενα, τσεκάρετε και το FB page όπου ανεβαίνουν όλα!

Ολοκαινουριο φινο στουντιακι στο Αιγαλεω!

http://www.9800.gr/

Το φτιαξε φιλος συμφοιτητη και ειπα να spread the word κι εδω περα.Τιμες και τετοια επειδη ειναι καινουριο δε ξερω ακομα,ριξτε ενα τηλεφωνακι οσοι ειναι να τσεκαρετε.

ξέρει κάποιος studio στο αιγάλεω που να λειτουργεί για πρόβες και βραδυνές ώρες?? μετά τις 10???

Είμαστε μια μπάντα και θέλουμε να κάνουμε μια ηχογράφηση.
Στην Αθήνα

πήγα χθες και οφείλω να ομολογήσω ότι το στουντιάκι είναι σούπερ.
μικρό μεν αλλά με απίστευτο εξοπλισμό μέσα. και τα παιδιά πολυ εξυπηρετικά.
όποιος είναι από τις γύρω περιοχές αξίζει να το επισκεφτεί:!:

Γενικά έχω να προτείνω ένα καλό, σε ωδείο στο Γαλάτσι. “ΔΙΕΣΗ”. 8 ευρώ η ώρα με καταπληκτικό ήχο και πολύ καλό εξοπλισμό. (Η ηχογράφηση δε θυμάμαι πόσο πάει)

Εγω παιδες σκεφτομε σοβαρα να φτιαξω ενα προβαδικο στην καισαριανη πλεον με οχι απαγορευτικο ποσο μπορεις να φτιαξεις ενα αξιοπρεπεστατο,να ευχαριστιετε ο κοσμος…

παιδιά κάποιο στούντιο στν λ. αλέξανδρας-εξάρχεια-γκύζι??

Όποιος γνωρίζει κάτι (και τηλέφωνο) ενημερωνει γρηγορα γιατι ο χρονος τρεχει. Edit: brhka

Μπορεί κάποιος να μου πει καμιά κουβέντα για το UNREAL?

Στο unreal έχουν ηχογραφήσει μεταξύ άλλων οι The Dive, οι Bliss, οι Misuse, οι Planet of Zeus . Νομίζω οι τιμές τους για ηχογράφηση είναι πάνω/κάτω στον γενικό μέσο όρο. Είναι αρκετά χρόνια στο χώρο, γενικά όσο περνάει ο καιρός “εξοπλίζεται” όλο και περισσότερο . έχουν και site www.unrealstudioz.com

Θενκς 8) Επειδή το σκεφτόμαστε με την μπάντα για του χρόνου , πόσο μπορεί να πάει κανά 10ήμερο ηχογραφήσεων για άλμπουμ σε ένα τέτοιο ‘πολύ καλό’ στούντιο .

εμ ανάλογα τις ώρες φαντάζομαι που θα χρειαστεί να κάτσε εκεί και φυσικά ανάλογα το τι θα συμφωνήσετε. στείλτους κανα μεηλ ή αν θες τηλεφωνα τους πες με :slight_smile: