Φημες για συναυλιες #2

Οι οποιοι Placebo (αν ερθουν) θα ερθουν με το 20 Years of Placebo Tour και αυτο το setlist :exclamation:

αυτο με το οτι συγκρινει τους Last Shadow Puppets με τους Ονιραμα, ναι ειναι ακυρο αλλα ολο το υπολοιπο σκεπτικο δεν ειναι… Ναι θεωρω του Placebo Καλυτερους απο τους LSP τουλαχιστον συναυλιακα ασχετα αν μου αρεσουν αρκετα και οι Arctic Monkeys αλλα και τον Miles Kane. Σαν μπαντα οι Last Shadow Puppets δεν μου λενε και πολλα.

Και αν το μονο αντιπαλο δεος των Placebo ειναι οι LSP για συναυλιες στην Ελλαδα οχι οτι δεν το ξεραμε αλλα εχουμε προβλημα.

Τραγικοί δημόσιοι υπάλληλοι, μια φορά τους είδα και δεν ξαναπαίρνουν τα λεφτά μου.

οι Placebo ? εχουν κανει και καλες και μετριες εμφανισεις.

Rockwave 2009 τους είδα κι έφυγα πριν τελειώσουν.

τελος παντων. Ισως να εχει μεγαλυτερο ενδιαφερον να ερθουν για μια φορα οι Last Shadow Puppets απο το να ΞΑΝΑερθουν οι Placebo , αλλα ξαναλεω οτι συναυλιακα εχουν κανει πολυ καλες εμφανισεις , φυσικα και μετριες σαν αυτη που αναφερεις.

Εδω εγω εχω δει Cure στη Μαλακασα που επαιξαν 3 ωρες ομως κουραστηκα. Ηταν πολυ καλοι αλλα εγω ηθελα να γυρισω στο αυτοκινητο να βαλω το Black Album να στρωσουν τα αυτια μου !! χα χα χα χα.

Συναυλιακα στην Ελλαδα ειπαμε… δυσκολα τα πραγματα.

Ήρθανε ρε οι LSP το καλοκαίρι, μια χαρά ήταν, πολύ καλοί.

ρε το ξερω οτι ηρθαν. δεν ειμαι τοσο ασχετος…

Αλλα αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι δεν εχουν ξαναπαιξει εδω δεν με συγκινουν και ιδιαιτερα.

Εδω οι Muse και οι Black Keys (αυτοι ηταν οντως μετριοι) που ηρθαν δεν ηταν αυτο που περιμενα. Οποτε ας ξαναερθουν οι Placebo ειδικα αν εχουν και το setlist Που ποσταρε ο φιλος πιο πανω!! χα χα χα χα.

Θα έρθουν οι Skyclad στο Αγρίνιο…ποιοι Placebo και LSP τώρα

1 Like

fixed

touche

Πάντως μια χαρά είχα περάσει τελευταία φορά που τους είχα δει στο UTH και ένα λάιβ στο Αγρίνιο με το μπυράκι στα 2€ και εισιτήριο από 8€-10€ είναι εγγυημένα πετυχημένο*

*από άποψη καλοπέρασης και όχι προσέλευσης κόσμου

Τους αγαπώ τους εκτιμώ αλλά χωρίς Martin δεν τους ακολουθώ. Σίγουρα όμως και μόνο οι κομματάρες τους σε κάνουν να περνάς καλά, όπως θα σε έκανε να περνάς καλά μια tribute μπάντα.

Σε καταλαβαίνω για το θέμα Martin -και εγώ θα τον προτιμούσα-, αλλά ο συσχετισμός με tribute band είναι υπερβολικός. Πέρα των English, Ramsey, ακόμα και ο Ridley ήταν μαζί τους από την πρωτη στιγμή ως παραγωγός ενώ και η Georgina από το 1994.

Εντάξει ήταν όντως υπερβολή αλλά ήθελα να δείξω πόσο χαρακτηριστικός ήταν για τους Skyclad…δεν ήταν μόνο η φωνή αλλά κυρίως οι στίχοι και η παρουσία.

Ούτε εμένα μου λένε πολλά. Και ναι οι Placebo είναι καλύτεροι όχι μόνο συναυλιακά αλλά και δισκογραφικά. Επίσης είναι καλοί και στα live (κάποιες μέτριες συναυλίες έχουν κάνει όντως αλλά αυτό δεν λέει κάτι). Πχ εδώ στο Sziget Festival του 2012 το κομμάτι Running Up That Hill πραγματικά το έσκισαν (καλύτερο και από τη studio εκδοχή του). Γενικά τρομερή εκείνη η εμφάνιση: https://www.youtube.com/watch?v=ROZ4ERMVvSE

οι placebo στις 3/7 παιζουνε βουλγαρια αρα ειναι σιγουρα το ενα απο τα 2 ονοματα

εγω πιστευω κατι απο evanescence linkin park placebo και blink 182.η rockwave η eject κατι απο αυτα θα παιξει

1 Like

Placebo έχουν το κοινό τους. Άντε να θεωρήσω ότι έχουν και οι Linkin Park το δικό τους .

Οι άλλοι δύο πόσο πιασαρικα ονόματα είναι για να σηκώσουν φεστιβάλ στην Ελλάδα ;

Μόνο Linkin Park θα πήγαινα και αυτούς αν γινόταν εκείνη τη μέρα να μπορώ . Περισσότερο επειδή τα ακούσματα που ήταν μεγάλη μόδα στην εφηβεία μου, έχουν ξεχωριστή θέση στην καρδιά μου

Κατα τ’ άλλα , άλλη μπάντα ακούγαμε τότε, άλλη είναι τώρα