Φημες για συναυλιες #2

Το The Hunting Party το θεωρώ ειλικρινά εφάμιλο των 2 πρώτων.

Αλλά συμφωνώ overall, μετά το Minutes τους ψιλοπαράτησα για αρκετά χρόνια.

1 Like

enanescence ανακοινωσαν ιταλια 3 ιουλιου σημερα.τι κανει νιαου νιαου…

Το έτος που έχουμε δεν παίζει κανέναν ρόλο. Για τους εξής λόγους:

  1. Έτος 2017 και οι Deep Purple παίζουν headliners σε ολόκληρο Graspop.

  2. Γιατί κράζουν κάποιοι για την επιλογή της Lana στο Rockwave? 2016 έχουμε.

  3. Στη δεκαετία του '90 είχαν παίξει στο Rockwave οι τιτανομέγιστες ΤΡΥΠΕΣ. Μήπως να φέρναμε τώρα τους Onirama? Πλέον 2016 έχουμε αφού.

Εν τω μεταξύ αυτό το επιχείρημα περί τι χρονιάς έχουμε, το ακούω συχνά από οπαδούς mainstream μουσικής και όχι ροκάδων. Από αυτούς που ακούνε εφήμερα χιτάκια που σήμερα ακούγονται παντού αλλά σε 1-2 χρόνια δεν τα θυμάται σχεδόν κανείς.

Και τώρα μία προσωπική άποψη: Oι Last Shadow Puppets είναι συγκρότημα για το Eject Festival και όχι για το Rockwave. Επίσης μπάντες τύπου Artic Monkeys ή Coldplay θεωρώ ότι δεν έχουν σχέση με rock. Φυσικά κάποιοι μπορεί να τους θεωρούν αμετανόητους rockers, ο καθένας έχει τη γνώμη του…

1 Like

Ερχονται…

Αυτά είναι . NOT !

Αφού το 1989 ξεκίνησαν οι Πυξ Λαξ, πώς γίνεται να γιορτάζουν 30 χρόνια? Ρε τι απατεώνες είναι αυτοί χαχα…!!!

βουλωμενο γραμμα διαβαζεις ! Τους ανακοινωσαν σημερα.

Evanescence τελικα στις 2 Ιουλιου

Και Placebo επίσημα την πρώτη μέρα. Το έχουνε στο site τους.

πω ρε πουστη μου…

Ακόμα ένα καλοκαίρι χωρίς Rockwave

2 Likes

Γελάω

1 Like

Οι Placebo έχουν και γαμώ τα σετλιστ αυτή τη στιγμή όμως ε.

:joy:

Αν είχαν χιούμορ στην Didi θα έβγαζαν ΔΤ του στυλ “Το Rockwave μοιράζεται headliners με το Graspop”.

2 Likes

το 18 λεει

Oι Skyclad όταν είχαν έρθει στο UTH ήταν απίθανοι και ας ειναι μεγάλη η ξενέρα χωρίς Martin. Εγώ για Rockwave περίμενα το πακέτο Helloween. Eτσι έχω ακούσει δηλαδή

Για να είμαστε δίκαιοι: Oι Evanescence είναι καλή επιλογή. Εδώ παίζουν headliners στο Graspop και συζητάμε αν κάνουν για headliners στο Rockwave? Μην τρελαθούμε τώρα! Το πρόβλημα με τους Evanescence, κρίνοντας από παλιότερες συναυλίες τους, είναι ότι την Ελλάδα την έχουνε λίγο γραμμένη. Δηλαδή συναυλία διάρκειας 1 ώρας και 5 λεπτών είναι σαν να σε κοροιδεύουν μες τη μούρη σου. Δηλαδή ήρθαμε, χτυπήσαμε κάρτα και μετά από 65 λεπτά συναυλίας σηκωνόμαστε και φεύγουμε σαν καλοί δημόσιοι υπάλληλοι. Οι W.A.S.P και οι Paradise Lost παίζουν σαφώς περισσότερο χρόνο.

Τώρα για τους Placebo, πλέον έχουμε βαρεθεί να τους βλέπουμε, αλλά ας ελπίσουμε τουλάχιστον σε μια καλή συναυλία με το setlist που παίζουν τώρα. Απ’ τη στιγμή που έχουμε συμβιβαστεί ότι δεν έρχονται πλέον τα πολύ μεγάλα ονόματα στην Ελλάδα, νομίζω ότι το φετινό Rockwave είναι ψιλοκαλό. Εντάξει εγώ ήθελα Foo Fighters να έβλεπα του χρόνου αλλά τι να κάνουμε τώρα, στην Ελλάδα είμαστε.

1 Like

με λιγα λογια δλδ στο eject θα εχει purple και linkin :stuck_out_tongue_winking_eye:

Δε συμφωνώ. Οι Evanescence είναι κάκιστη επιλογή και για τα 2 φεστιβάλ. Το ότι θα παίξουν Graspop δε σημαίνει ότι είναι καλή (ή ταιριαστή) μπάντα για αυτό το φεστιβάλ αλλά ότι τους σπρώχνουν χοντρά όποιοι είναι από πίσω (ποιος ξέρει πόσα λεφτά θα βγουν εκατέρωθεν από αυτό το deal).

Και άντε εγώ είμαι γέρος, περίεργος και ελιτιστής. Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο μέσος ακροατής των Evanescence (δηλαδή να τους έχει μέσα στις 3-4-5 μπάντες που ακούει πρωτίστως) και ποια τα κοντινά ακούσματά του, ώστε να κάνουμε μια σύγκριση για το αν ταιριάζει η επιλογή αυτή σε metal festival? Για το Graspop μιλάω. Όχι ότι απαγορεύεται να μπουν και πιο mainstream πράγματα στο GMF αλλά όσο να 'ναι ο headliner πρέπει να έχει ή ιστορία ή ποιότητα ή momentum και πραγματικά δεν βρίσκω τι από τα 3 έχουν οι Evanescence.

2 Likes