Φημες για συναυλιες #2

Εγω παντως για helloween στο Μιλανο πληρωσα 55
αρα λογικα οντως καπου στα 60 θα κατσει Αθηνα.

αν υπήρχε μεγαλύτερος χώρος θα έβγαζε περισσότερα εισιτήρια με χαμηλότερη τιμή .
με το χώρο που έχει και τα εισιτήρια που μπορεί να εκδώσει τόσο πρέπει να τα κοστολογήσει .
ξέρω οτι βάζω πολύ δύσκολα για πολλούς αλλά κάντε μια προσπάθεια να το κατανοήσετε

Μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλυτερα?

Αν όντως υπήρχε μεγαλύτερος χώρος, πόσο σίγουροι είμαστε ότι οι Helloween θα τον γέμιζαν? Γιατί εντάξει…Οκ… μιλάμε για Helloween έτσι… απλά δηλαδή λόγω του επετειακού, λίγο παραπάνω προσδοκίες για προσέλευση σε σχέση με τις υπόλοιπες live εμφανίσεις τους.
Απλά εγώ αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι το εξής… επειδή δεν έχω πάει τώρα τελευταία… πόσο είχαν τα εισιτήρια στα live των Helloween?
Αν είχαν π.χ 35€-40€ δικαιολογεί η εμφάνιση απλά του Kiske την αύξηση των +15€ προκειμένου να φτάσει στις τιμές που συζητάμε?
Όπως επίσης θεωρώ ότι το management σκέφτεται ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που λέω, ότι η περιοδεία αυτή είναι κότα με χρυσά αυγά…είναι ξεμπαρκη από το πουθενά, και για Helloween (ούτε νέος δίσκος) και για Kiske και για Hansen. Οπότε θα μπορούσαν να έχουν το σκεπτικό βουρ και ότι βγάλουμε. Ούτως ή άλλως, εξτραδακι είναι.

Νομίζω 30-35 είχε όταν ήρθαν Gamma Ray & Helloween μαζί, σίγουρα το 15ευρο δεν είναι μόνο για τον Kiske αλλά βάλε και κάτι φόρους που πήρε πάνω . Προφανώς όμως εξαρτάται πάντα από το ποσό που ζητάει η μπάντα, λογικά δεν τα έχουν βρει ακόμα και γι αυτό δεν έχει ανακοινωθεί όπως τριγύρο

στην ελλάδα η εφορία είναι 45% ενω στις άλλες ευρωπαϊκές χώρες απο 10 εως 25% μέγιστο .
αν θέλετε να κατηγορήσετε κάποιον για κερδοσκοπία μπορείτε να απευθυνθείτε στο κράτος

Οκ εστειλα mail στον Συριζα και τους ειπα οτι ειναι απαραδεκτοι που ζητανε τοσα για τον Kiske

2 Likes

Θα συμφωνούσα μαζί σου αν το θέμα μας ηταν οι διαφορές στις τιμές εισιτηρίων ανάμεσα σε 2-3-4 χώρες. Eδω όμως μιλάμε για τιμή εισιτηρίου στην ίδια χώρα. Επίσης δεν νομίζω (απ’οτι έχω δει κιόλας) οτι θα έρθουν με σκηνικά υπερπαραγωγή σε σχέση με αυτά π.χ περιοδείας Helloween.
Εντάξει τώρα απλά υποθέτουμε ακόμα, χωρίς να έχουμε ακούσει ή δει τίποτα ανακοινώσεις.

helloween και με 50ε-60ε.sold out θα γινει

3 Likes

Στις 12 η ώρα τα εισιτήρια για Foos.

τικετς ακουάιρντ

same here :smiley:

πηρα και γω!ΠΑΜΕ ΜΩΡΗ ΜΠΑΝΤΑΡΑ!

Τιμή τικετου;;;

35 άνω διάζωμα, 55 τα αριθμημένα.

Εκεί θα είμαστε \μ/

Αριθμημένα είμαστε, για να λέμε στο @QuintomScenario ότι δεν βλέπουμε μυρμήγκια και να λέμε στο @drenie ότι τα 60 είναι πολλά για μεταλλικα.

2 Likes

Είναι γεγονός ότι οι τιμές είναι νορμαλ και ίσως και φθηνές αν αναλογιστούμε το μέγεθος της μπάντας αλλά και τον χώρο.

2 Likes

Περίμενα κάπου 80-100 για πάνω διάζωμα.
Αν σκεφτείς ότι Μαστοντον στο Ακάντεμυ, είχα 30 στο ταμείο, ε 35 στο Ηρώδειο (ακόμα και πάνω διάζωμα), είναι λίγα.

Βέβαια μόλις έδωσα 2 μεροκάματα, αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα

1 Like

νομιζω οτι καπου τοσο περιμεναμε ολοι εννοω 80 με 100 . Μας εξεπληξαν ευχαριστα. Βεβαια ειναι πληρωμενο το event.
Πχ Οπως εκεινοι οι τυποι που ειχαν δει metallica στην ανταρκτικη δεν ειχαν πληρωσει ή και άλλες πολλες μπαντες που κανουν αντιστοιχες εμφανισεις.
Τελος παντων μην το γαμαμε το θεμα με τα εισιτηρια. Συνηθως ειναι ακριβα , αλλοι αντεχουν να τα δωσουν αλλοι οχι , λιγες ειναι οι εξαιρεσεις , ας τις εκτιμησουμε.

τα εσοδα απο τα εισιτηρια θα πανε σε φορους και οσα περισεψουν θα πανε σε ελληνικο φιλανθρωπικο ιδρυμα

2 Likes