Φημες για συναυλιες #2

για πες

είναι ακριβοί, λογικά δεν κάνουν για κλειστό χώρο κτλ. Δεν λέω μπορεί ο άνθρωπος να μην ήξερε ή να μην ήθελε να πει αλλά μου φάνηκε να χλομιάζει. Kαι γενικά βλέπεις ότι παίζει πολύ το clickbait…

1 Like

Ώπα μισό λεπτό.

Δηλαδή μια εταιρεία διοργάνωσης συναυλιών ποστάρει αυτό, μετά το metal hammer ποστάρει το ίδιο με ΕΡΧΟΜΑCΤΕ, μόνο για τα likes και εν όψει του καινούριου δίσκου; Χοντρό…

2 Likes

Εντάξει το ερχόμαστε μπορεί να ήταν για το νέο τεύχος που τους έχει εξώφυλλο

1 Like

έχω την ίδια απορία με τον αποπάνω

αυτό θα ήταν μέγα φαουλ

το ότι αργεί λίγο η ανακοίνωση δε μου λέει κάτι. Tease ήταν εξάλλου

μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ήταν πουστιά . Θα έχουμε να λέμε για νέο career low . Όταν λες ερχόμαστε υπονοείς λαηβ εμφάνιση

1 Like

Ας τα εξετάσουμε με ψυχραιμία, ένας διοργανωτής ανεβάζει μια φωτο του Καρδινάλιου και γράφει πάνω “Guess Who?”
Και το Metal Hammer ανεβάζει άλλη μια αντίστοιχη πριν κυκλοφορήσει το νέο του τεύχος που λέει “ερχόμαστε” και τελικά βγαίνει με εξώφυλλο Ghost.
Για την δεύτερη περίπτωση είμαι 100% σίγουρος ότι είναι promo για το νέο τεύχος. Το θέμα είναι τι θέλει να πει ο διοργανωτής…

1 Like

όντως από metal hammer πες οτι μπέρδεψε κόσμο αλλά δικαιολογείται για το νεο τευχος. Ο διοργανωτής όμως δεν δικαιολογείται. Είναι ακριβοί το ξέρουμε αλλά γιατί ρε μπάρμπα μας ξεσηκώνεις? Τέλος παντων, αναμονή μέχρι ν αβγαλουν οι ίδιοι οι ghost τις γαμωημερομηνίες για το ευρωπαικό τουρ

O διοργανωτης απο το προσωπικο του προφιλ μπορει να ανεβασει οτι θελει. Αν ηταν το προφιλ της εταιρειας θα επρεπε να αποφυγει τετοια ποστ

1 Like


Δεν ηταν το προσωπικο προφιλ,οποτε αναμενουμε…

4 Likes

μη ψαρωνετε ρε.ετσι ειχε ανεβασει και manowar παλια.και μειναμε με το babyoil στο χερι.

14 Likes

τους ειδα 2016 Graspop, 'νταξ μην τρελαινεστε, μια χαρα ειναι μαζι με αλλους σε φεστιβαλ, εχει ωραια θεατρικότητα το live αλλα ως εκει, μουσικά δεν ειναι να κοβεις και φλεβες, μην τρελαθουμε…

Αντιστοιχα μπορεις να κοψεις φλεβες με King Diamond οπου στο ιδιο φεστιβαλ ειδαμε ολοκληρο το Abigail να διαδραματιζεται μπροστα μας με τα φοβερα σκηνικα, ξεκινωντας 12.00 τα μεσανυχτα! Εκει ναι φιλε, κοβεις φλεβες κανονικα απο ολες τις αποψεις, άψογο φωνητικο performance απο τον Κιng και ακουγοντας τον ζωντανο θρυλο Andy La Roque , τι να λεμε τωρα!

3 Likes

Α να μπράβο. Εδώ ο φίλος θίγει ένα ωραίο θέμα. Οι Ghost δεν έχουν και καλά κάνουν δηλαδή, ιδιαίτερο βάθος στην μουσική τους. Περνάς καλά, γουστάρεις, κολλάς, κολλάς πολύ ίσως, αλλά νομίζω δύσκολα μπορείς να δεθείς τόσο πολύ, να τους υπερασπιστεις ως αγαπημένη σου μπάντα, να σκισεις τα ιματια σου γιαυτους. Και το λέω ενώ τους γουστάρω πολύ

Εγώ γιατί βλέπω το αντίθετο και μάλιστα σε συνδυασμό με απαξίωση κάθε τι μεταλ αισθητικής

Φυσικά να κόψουμε τις φλέβες μας για τον King Diamond που κάνει περιοδεία για έναν δίσκο που βγήκε πριν 30 χρόνια… Αλλά γιατί να μην δώσουμε και μια ευκαιρία και σε μια μπάντα του σήμερα που γράφει σπουδαία μουσική;

6 Likes

Φυσικά και θα δώσουμε. Και έχει δώσει ήδη ένα σορό κόσμος

1 Like

Περισσότερο μιλάω για την Ελλάδα, εδώ είμαστε κολλημένοι αλλά και καλά “ψαγμένοι”

2 Likes

Ρώτησα τον ίδιο τον Tobias σήμερα, μου είπε πως δεν έχει κάτι οριστικό αλλά ελπίζει πως θα έρθουν. We are working on it μου είπε, απ όσο κατάλαβα είναι σε συζητήσεις

3 Likes

Ωπα ρε μαν τι τρελες γνωριμίες είναι αυτες?

Graspop 2016

2 Likes

Σε signing session ήταν, μην τρελαίνεσαι. :smile:

Πάντως έδειξε ζεστός και δεν εννοώ τα τυπικά κλισέ, έκατσε να συζητήσει για αρκετή ώρα ενώ ήδη υπέγραφε για κανένα 3ωρο. Με ρώτησε από ποια περιοχή είμαι, του λέω Salonica και μου απαντάει Thessaloniki με άπταιστη προφορά… Λέει του αρέσει πολύ η Ελλάδα και πέρασαν φανταστικά και τις 3 φορές και θέλει πολύ να έρθουν. Βασικά περίμενα να βγω φώτο κι αυτός συνέχισε να μου μιλάει για την Ελλάδα. Η εντύπωση που μου έδωσε είναι πως είτε έκλεισαν και δε μπορούσε να το πει είτε είναι κοντά.

6 Likes