Συναυλιες στο εξωτερικο

[B]Temples Festival 2016 cancelled on less than a week’s notice[/B]

:frowning: Κριμα ρε γαμωτο, ελπιζω να το συνεχισουν στο μελλον…
Δεν με τρελανε το lineup φετος, αλλα περσυ ηταν θανατος.

Για τους Maiden λες;
Αν ναι, προφανώς πας στο σαιτ των Maiden, tour dates και εκεί σε παραπέμπει στο σαιτ που πουλάει εισιτήρια.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Επειδη απο οτι φαινεται 12-19 του μηνα τα τρενα (στη καλυτερη)θα συνεχισουν τις απεργιες στο βελγιο, ξερει καποιος άλλο τροπο να φτάσουμε απο charleroi στο graspop??

υπαρχουν λεωφορεια απο το αεροδρομιο που σε πανε απευθειας στο φεστιβαλ φιλε. τα εχει στο site. τσεκαρε.

Επίσης από Δευτέρα σταματάνε οι απεργίες στα τρένα. Τα βρήκανε… [emoji6]

Σταματανε για αυτη την βδομαδα 6-12 και εχει βγει ανακοινωση πως θα συνεχισουν 13-19. Ούτε στην Ελλάδα έτσι. Και ενημέρωση απο το graspop μέχρι ώρα καμία…

κανένας να δώσει τα φώτα του σχετικά με καμία καλή μπάντα που αξίζει να δω και δεν έχω τσεκάρει?

http://downloadfestival.co.uk/lineup/poster

(προσπερνώντας τις μπάντες που εμφανίζονται στην κεντρική σκηνή, ναι θα δω Sabbath και Maiden :lol:, έχω τσεκάρει για Παρασκευή: Graveyard, Havok, Savage Messiah και Gutterdammerung για να δω περί τίνος πρόκειται. Σάββατο: Municipal Waste, Tesseract. Κυριακή είναι η πιο γεμάτη μέρα με Amon Amarth, Grand Magus, Periphery, Shinedown, Ghost, Saxon… Δεν ξέρω τι να διαλέξω μεταξύ Gojira και Disturbed Που σχεδόν συμπίπτουν… Gojira έχω δει 2 φορές και κλείνω προς Disturbed).
Όποιος ξέρει καμία μπάντα που δεν έχω παραπάνω, ας ρίξει καμία ιδέα!

Πρώτη μέρα Killswitch Engage και αν βολευουν οι ωρες τσεκαρε και Raging Speedhorn.
Δευτερη Μερα, Rival Sons, Danko Jones,Pennywise,NoFX,Antiflag και Skindred.Deftones να δεις οπως και να χει.
Τριτη Μερα, jane’s Addiction

Εγω προτεινω καποιες μπαντες ανεξαρτητου μουσικών γουστων.Μπορεις να τις τσεκαρεις πριν πας για να δεις αν σε ενδιαφερει κατι.

Kadavar, Electric Wizard, Black Peaks, Skinred, Architects και BabyMetal !

Ναι,Ναι! Κάτι θα ξεχνουσα!

Killswitch kai Rival Sons htan sto programma, paizoun sti megali skini kai den tous anefera! Danko Jones mallon 8a protimi8ei apo Sixx A.M.
Raging Speedhorn peftoun panw stous Rammstein.
Pennywise htan sta ypopsin alla protimisa Municipal Waste kai NoFX peftoun panw se Sabbath opote den ypirxe dilima eks arxis! :lol:
Deftones mallon 8a ksanadw!

Kadavar peftoun panw se Havok kai Babymetal se Graveyard.
Electric Wizzard, Arhitects kai Black Peaks molis tsekaristikan! Skindred kanena misawraki to prolavainw.

Euxaristw gia tis protaseis kai sorry gia ta greeklish!

Lawnmower Deth να δεις :wink:

ωραίος! μου είχαν διαφύγει! :thumbup:

Οι Black Sabbath ανακοίνωσαν τις τελευταίες συναυλίες της καριέρας τους, φυσικά Αγγλία. Θα είναι κανείς Λονδίνο? 29 και 31 Ιανουαρίου, με την τελευταία μερικές μέρες μετά στο Μπίρμιγχαμ.

Οι δύο τελευταίες στο Brum.

Ξέρουμε πόσο θα έχουν τα εισιτήρια; Η προπωληση ξεκιναει απο την αλλη παρασκευη…

μεθαύριο θα ξέρουμε αλλά μην περιμένεις τίποτα φτήνιες. Στο Download ήταν πολύ καλοί παρεμπιπτόντως, στα ίδια επίπεδα με πρόπερσι που τους είχα ξαναδεί. Ο Ozzy χωρίς προβλήματα…

Επίσης, για όσους το σκέφτονται για Megadeth, ήταν εκπληκτικοί. Από τις 4 φορές που τους έχω δει, ήταν η πρώτη που το καταευχαριστήθηκα. Πριν 6 μήνες σε δικό τους headline show ήταν απογοήτευση. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η απόδοση τους εξαρτάται πολύ από το κοινό. Στη Γλασκώβη έπαιζαν σε μισοάδειο κλειστό και ήταν “να περάσει η ώρα να φεύγουμε”… Στο Download έγινε ψιλοχαμός και έπαιξαν και λίγο παραπάνω, που στα πλαίσια φεστιβάλ είναι σπάνιο να παρακάμπτεται το πρόγραμμα έστω και για 5 λεπτά.

Θα επανέλθω με πλήρη περιγραφή γιατί είδα αρκετές μπάντες που θα παίξουν Ελλάδα και ίσως ενδιαφέρει κάποιους.

Σύμφωνα με αυτό https://www.graspop.be/en/news/graspop-metal-meeting-asks-visitors-not-to-come-by-car-if-at-all-possible/30/ πολλά από τα πάτκινγκ του Graspop θα είναι κλειστά λόγω βροχής
@plex27 Υπάρχει όντως πρόβλημα;;

Πιστεύω είναι αναλόγως τη μέρα και την ώρα που θα πας. Γενικά έχουν μεγάλα χωράφια για πάρκινγκ και όσα και να είναι κλειστά, αν πας νωρίς από την πρώτη μέρα δε νομίζω να έχεις πρόβλημα (Ειδικά εν υποθέσουμε οτι αυτά τα πάρκινγκ αδειάζουν στο τέλος της μέρας). Σίγουρα θα έχεις όμως αν πας απόγευμα Σαββάτου ή Κυριακής.

Η άλλη λύση είναι να το αφήσεις στο χωριό κοντά στο σταθμό και να πάρεις το δωρεάν λεωφορείο του φεστιβάλ.

68-107 λίρες για Γλασκόβη (platinum κλπ ξεφεύγουν κι άλλο), δεν κοίταξα για άλλες πόλεις.