Συναυλιες στο εξωτερικο

Μου εχουν περισεψει εισητηρια ενα για alice cooper ,darkness klp sto stone free festival και το αλλο την επομενη μερα rick wakeman,marillion,steve hackett,klp
Τα δινω σε τιμη -50% απο το facevalue.Α ν ψηνεται κανεις πμ

93? οι Sabbath Δουβλίνο, γελάει το σύμπαν όλο.

Καλώς ή κακώς αυτές είναι οι τιμές που παίζουν σε Αγγλία-Ιρλανδία. Και οι Maiden ή οι Metallica από το 60άρι (λίρες) θα ξεκινάνε σε arena tour (παρεμπιπτόντως και οι Maiden θα κάνουν Αγγλική περιοδεία το 17 για όποιον ενδιαφέρεται).

Κι εμένα μου φαίνονται υπερβολικά. Έχοντας δει Sabbath 2 φορές τα τελευταία 3 χρόνια αποφάσισα να μην τα δώσω.

ξέρεις πότε θα κάνουν οι maiden?

Σύμφωνα με ότι είπε ο Bruce στο Download “soon to a town near you”. Απ’ όσο ξέρω το Download τους δεσμεύει να έχει την αποκλειστική εμφάνιση στην Αγγλία μέσα στο 16, οπότε πάμε για αρχές του 17. Δε θα αργήσει να ανακοινωθεί σε κάθε περίπτωση.

https://www.youtube.com/watch?v=ubm0i-0iwtU :cry::o(εδω βουρκωνω οταν το ακουω απο τον παπαροκα) μακαρι να κανει κανονικο τουρ και να δουμε εστω και εξω Blacmore

Ήμουν στους Rainbow χτες, ωραία ήταν :stuck_out_tongue:

Μας έλεγε ο Blackmore πριν λίγους μήνες για αρθρίτιδες και γηρατειά, μάλλον πλάκα έκανε. Δεν ξέρω τι να γράψω για τη χτεσινή εμπειρία, μακάρι να έχει και συνέχεια.

HELLFEST

MAIN STAGES
http://concert.arte.tv/de/hellfest-live-am-19-juni-2016-hauptbuehnen

ALTAR&TEMPLE STAGES

http://concert.arte.tv/de/hellfest-live-am-19-juni-2016-altar-temple

Η μαλακία με Sabbath είναι ότι θα 'θελα να τους δω έτσι για τη φάση μια (και τελευταία φορά) - ποτέ δε τους άκουγα η αλήθεια είναι. Αλλά με τα 90άρια σόρρι δεν. Περιοδεία Όζζι κάποια στιγμή άμα είναι ;ρ

Σορρυ απο τους φανς αλλα Οζζι Μαλακασα που ειχα δει, δεν ηταν ουτε για 15.

Την Παρασκευή στο Graspop ήταν αρκετά καλή όλη η μπάντα. Ozzy καλός στα φωνητικά (αν και κάποια κομμάτια ήταν προσαρμοσμένα στα νέα δεδομένα) και ευδιάθετος, Iommi και Butler κλασσικά σταθεροί και, έκπληξη για μένα, ο Clufetos που έπαιξε με ενέργεια στο max για όλη τη συναυλία. Setlist μόνο από περίοδο 1970-75. Στο φινάλε λίγο διαεκπεραιωτικοί αλλά το συγκεκριμένο χλιαρό κοινό δεν άξιζε κάτι παραπάνω.

Το '10 'η το '12; Γιατί το '10 ήταν από τις καλύτερες συναυλίες που έχω δει ποτέ.

Τα τελευταία 3 χρόνια που τους είδα 2 φορές ο Οζζι ήταν άριστος. Προσαρμοσμένα τα κομμάτια όπως λέει και ο plex αλλά όσο του επέτρεπε η ηλικία του πήγαινε πέρα-δώθε στη σκηνή, χοροπηδούσε όλη την ώρα και δεν έχανε νότα.

Στο Download είχαν καλύτερη ανταπόκριση συγκριτικά με Maiden και Rammstein από το κοινό.

Rockwave του 2012.

ΟΚ, εκεί ήταν μόλις είχε αρρωστήσει ο γιος του και δεν ήταν και στα καλύτερά του, δεκτόν.

οντως το '10 ηταν φοβερη εμπειρια κ ο οζζυ στα καλυτερα του, οπως κ φετος που ειδα sabbath τον ειδα να κυμαινεται στα ιδια επιπεδα

το '12 ειχα δωσει το εισιτηριο για sabbath πισω να παρω το 50ρικο γιατι δεν ειχα φραγκο κ τον ειχα δει 2 χρονια πριν :stuck_out_tongue:

το 10 ήταν ozzy band για πρώτη φορά ελλάδα και ήταν τρομερός… μεγάλο παιδικό απωθημένο -ήταν σεπτέμβρης και ψιλόβρεχε για όποιον θυμάται -φοβερή βραδιά.
το 12 ήταν ozzy and friends δηλαδή ενα πράγμα οτι νάναι ενας αχταρμάς απο κόσμο που πηγαινοερχόταν στην σκηνή κάθε δεύτερο τραγούδι με αποτέλεσμα να μην εχει καμιά συνοχή και ρυθμό η συναυλία ο δε ozzy για λύπηση

Το '12 ήταν να έρθουν Black Sabbath, αλλά αρρώστησε ο Iommi, κ τελικά έγινε Ozzy and friends κ λίγες μέρες πριν έμαθε ότι ο γιος του είχε αρρωστήσει…
Το 2010 δεν τον είχα δει αλλά ο σημερινός Ozzy δεν έχει καμμία σχέση με αυτό του 2012
Μια χαρά οι Sabbath στο Graspop, έφυγε κ το αποθημένο!
Το Graspop ωραία εμπειρία αλλά πολύ κούραση! Έκατσε κ αυτό με τα πάρκινγκ…
BTW 1000 ευχαριστώ στον plex27 για όλη τη βοήθεια!

επίσης σορρυ που σας το χαλάω αλλα όταν ο οζζυ ακούγεται καμπάνα, βλέπε έδω το killer of giants είναι doublaρισμένος απο κασσέτα, αλλιώς είναι μέτριος και πετάει κοκόρια. μέχρι τελή 90 κάπως την πάλευε μετά … σπανίως.

Και γιατι δεν ειναι παντα ντουμπλαρισμενος, για να ειναι παντα καλος;